Nóż z głownią stałą Gerber Gear LMF II Infantry Black

1013928
001000478

Jeśli jesteś wymagającym użytkownikiem, który od swojego sprzętu oczekuje najwyższej jakości, wybierz nóż z głownią stałą Gerber Gear LMF II Infantry Black. Ten militarny nóż z ostrzem typu Combo i konstrukcją full tang pozwoli Ci pracować w każdych warunkach. Dołączona do zestawu kabura jest kompatybilna z systemem MOLLE

  • Kolor: Czarny
  • Dołączone akcesoria: Pochwa wykonana z nylonu
  • Długość [mm]: 269
  • Długość ostrza [mm]: 123
  • EAN: 013658016293
  • Gwarancja: 24 miesiące
Przewiń do pełnej specyfikacji
449,99 zł
noze

Nóż z głownią stałą Gerber Gear LMF II Infantry - Black

Amerykańska firma Gerber produkuję noże najwyższej klasy. Podczas procesu projektowania bazuje na doświadczeniach specjalistów z różnych dziedzin. Nóż Gear LMF II Infranty został opracowany we współpracy z byłym żołnierzem wojsk specjalnych Jeffem Freeman'em. Jego wiedza pozwoliła stworzyć niezawodny nóż, który sprawdzi się każdej sytuacji.

Model LMF II Infantry produkuje się w amerykańskich fabrykach ze stali 420HC, która jest odporna i wytrzymała. Stała głownia o kształcie Drop point zapewnia znakomite właściwości. Okładziny rękojeści wykonano z włókien szklanych połączonych z nylonem i elastomerami termoplastycznymi. Zapewnia to pewny uchwyt podczas operowania nożem w trudnych warunkach.

*Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i/lub regionu.

wytrzymałość

Solidna konstrukcja

Gear LMF II Infranty to połączenie noża militarnego i survivalowego. Jego solidna budowa typu full tang sprawia, że sprawdzi się podczas trudnych wypraw i długich biwaków. Jego długość wynosząca 269 mm pozwala na używanie go podczas wielu prac i wymagających zadań.

Rękojeść została wykonana z połączenia wytrzymałych włókien szklanych i nylonu. Dzięki temu, że nóż waży 331 gram, jego długie używanie nie męczy ręki. Pewny chwyt zapewnia pokrycie noża nowoczesnymi elastomerami termoplastycznymi. Duży jelec zapobiega zranieniom i stanowi pewne oparcie dla dłoni.

Tylna część noża ma kształt pozwalający na szybkie zbijanie szyb w razie konieczności. Otwór przelotowy, daje możliwość przywiązanie linki do noża.

Produkcja noża Gerber Gear LMF II Infantry - Black

łatwa obsługa

Ostrze Drop point

Najważniejszym elementem noża jest jego ostrze. Model Gear LMF II Infranty bazuje na konstrukcji drop point. To bardzo klasyczne rozwiązanie, posiadające znakomite właściwości tnące. Dodatkowo zostało ono podzielone na część gładką i ząbkowaną. Ostre ząbki są idealne do cięcia lin lub cienkich drutów.

Do produkcji głowni użyto amerykańskiej stali nierdzewnej typu 420HC. Jest to specjalnie zmodyfikowana stal 420 charakteryzująca się wyższymi parametrami niż jej podstawowa odmiana. Dzięki wyższej zawartości węgla, jest ona odporna i trwała. Charakteryzuje się też dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Nóż Gerber Gear LMF II Infantry - Black bez okładzin

noze

Wygodny pokrowiec

Noże ze stałą głownią i konstrukcją full tang należy przenosić w bezpiecznych pochwach. Gear LMF II Infranty posiada wygodną kaburę. Wykonano ja z nylonu balistycznego, który jest trwały i odporny na uszkodzenia. O militarnych korzeniach, świadczy możliwość przypięcia go do uda, dzięki pasom z możliwością regulacji.

Kabura została zaprojektowana w taki sposób aby pasować do systemu przenoszenia oporządzenia MOLLE. Ponadto integralna częścią pochwy jest ostrzałka.

Pokrowiec noża Gerber Gear LMF II Infantry - Black

Specyfikacja

Więcej informacji
KolorCzarny
Dołączone akcesoriaPochwa wykonana z nylonu
Długość [mm]269
Długość ostrza [mm]123
EAN013658016293
Gwarancja24 miesiące
Kod producenta22-01629
Kolor ostrzaCzarny
MarkaGerber Gear
Materiał rękojeściPolimer
ProducentFiskars
Profil głowniDrop point
Rodzaj głowniStała
Rodzaj ostrzaCombo (50%-50%)
Rodzaj stali420HC
Waga [g]331

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nóż z głownią stałą Gerber Gear LMF II Infantry Black