Siekiera rozłupująca Fiskars X25 Duża (XL)

Fiskars
1015643
001000510

Siekiera rozłupująca Fiskars X25 Duża (XL) to narzędzie do ciężkiej pracy. Jest przeznaczona do rozłupywania dużych pieńków o średnicy do 30 cm. Komfort i wygodę zapewnia trzonek FiberComp z powłoką antywstrząsową. Polimerowy ochraniacz dołączony do zestawu skutecznie chroni ostrze.

  • Rodzaj stali: Nierdzewna
  • Kolor ostrza: Szary
  • Materiał rękojeści: Polimer
  • Kolor: Czarno - pomarańczowy
  • Waga [g]: 2400.00
  • Długość [mm]: 774.00
Przewiń do pełnej specyfikacji
229,99 zł
Brak w magazynie
001000510
siekiera

Siekiera rozłupująca X-25

Jest to klasyczna i solidna siekiera stworzona przez firmę Fiskars do najtrudniejszych prac związanych z pracą przy twardym drewnie. Model ten jest największym możliwym z rodziny siekier Fiskars-X. Polecana jest szczególnie leśnikom, osobom pracującym w tartakach czy przy wyrąbie lasów.

Długa rękojeść siekiery przekłada się na zwiększoną siłę uderzenia, a więc i zwiększone możliwości tnące co sprawia, że siekiera bez trudu przepoławia bloki drewna.

Siekiera rozłupująca X-25

łatwa obsługa

Wytrzymałość i prostota konstrukcji

Siekiera X-25 posiada prostą i ergonomiczną konstrukcję ułatwiającą operowanie narzędziem. Długą i solidną rękojeść wykonano z odpornego na uszkodzenia polimeru, dodatkowo pokrytego chropowatą fakturą dla lepszej przyczepności. Zapewnia to właściwości przeciwpoślizgowe np. gdy nasze dłonie będą mokre czy zabrudzone.

W celu dodatkowego zwiększenia wytrzymałości głowni otoczono ją przedłużeniem polimerowej rękojeści. Na końcu chwytu znajduje się niewielki otwór, przez który przewleczemy linkę mocującą.

Siekiera rozłupująca na pniu

wytrzymałość

Solidne narzędzie do pracy

Prawdziwa tajemnica siekiery tkwi w jej ostrzu. Zostało ono tak zaprojektowane, aby przepoławiało każdy blok drewna, nawet za pierwszym uderzeniem. Zapewniają to odpowiednie pogrubienia na głowni, które sprawnie rozdzielają dwie połówki drewna. Dodatkowo podwyższają nieco wagę samej głowni, przez co łatwiej nią operować w drewnie.

W sytuacji, gdy nasza siekiera nie będzie używana, bezpieczeństwo zapewni specjalna polimerowa osłona na ostrze. Jest ona dołączona do zestawu z siekierą.

Siekiera rozłupująca X-25 wraz z osłoną

Specyfikacja

Więcej informacji
Rodzaj stali Nierdzewna
Kolor ostrza Szary
Materiał rękojeści Polimer
Kolor Czarno - pomarańczowy
Waga [g] 2400.00
Długość [mm] 774.00
EAN 6411501224835
Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta 1015643
Pochwa Polimerowa
Producent Fiskars

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Siekiera rozłupująca Fiskars X25 Duża (XL)
Polecane produkty:
AGE VERIFICATION
You must be older than 18 years old to enter this page.