Siekiera rozłupująca Fiskars X25 Duża (XL)

1015643
001000510

Siekiera rozłupująca Fiskars X25 Duża (XL) to narzędzie do ciężkiej pracy. Jest przeznaczona do rozłupywania dużych pieńków o średnicy do 30 cm. Komfort i wygodę zapewnia trzonek FiberComp z powłoką antywstrząsową. Polimerowy ochraniacz dołączony do zestawu skutecznie chroni ostrze.

  • Kolor: Czarno - pomarańczowy
  • Długość [mm]: 774
  • EAN: 6411501224835
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Kod producenta: 1015643
  • Kolor ostrza: Szary
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 249,00 zł Regular Price 319,00 zł
DostępnyDostępny
001000510
siekiera

Siekiera rozłupująca X-25

Jest to klasyczna i solidna siekiera stworzona przez firmę Fiskars do najtrudniejszych prac związanych z pracą przy twardym drewnie. Model ten jest największym możliwym z rodziny siekier Fiskars-X. Polecana jest szczególnie leśnikom, osobom pracującym w tartakach czy przy wyrąbie lasów.

Długa rękojeść siekiery przekłada się na zwiększoną siłę uderzenia, a więc i zwiększone możliwości tnące co sprawia, że siekiera bez trudu przepoławia bloki drewna.

Siekiera rozłupująca X-25

łatwa obsługa

Wytrzymałość i prostota konstrukcji

Siekiera X-25 posiada prostą i ergonomiczną konstrukcję ułatwiającą operowanie narzędziem. Długą i solidną rękojeść wykonano z odpornego na uszkodzenia polimeru, dodatkowo pokrytego chropowatą fakturą dla lepszej przyczepności. Zapewnia to właściwości przeciwpoślizgowe np. gdy nasze dłonie będą mokre czy zabrudzone.

W celu dodatkowego zwiększenia wytrzymałości głowni otoczono ją przedłużeniem polimerowej rękojeści. Na końcu chwytu znajduje się niewielki otwór, przez który przewleczemy linkę mocującą.

Siekiera rozłupująca na pniu

wytrzymałość

Solidne narzędzie do pracy

Prawdziwa tajemnica siekiery tkwi w jej ostrzu. Zostało ono tak zaprojektowane, aby przepoławiało każdy blok drewna, nawet za pierwszym uderzeniem. Zapewniają to odpowiednie pogrubienia na głowni, które sprawnie rozdzielają dwie połówki drewna. Dodatkowo podwyższają nieco wagę samej głowni, przez co łatwiej nią operować w drewnie.

W sytuacji, gdy nasza siekiera nie będzie używana, bezpieczeństwo zapewni specjalna polimerowa osłona na ostrze. Jest ona dołączona do zestawu z siekierą.

Siekiera rozłupująca X-25 wraz z osłoną

Specyfikacja

Więcej informacji
KolorCzarno - pomarańczowy
Długość [mm]774
EAN6411501224835
Gwarancja24 miesiące
Kod producenta1015643
Kolor ostrzaSzary
Materiał rękojeściPolimer
PochwaPolimerowa
ProducentFiskars
Rodzaj staliNierdzewna
Waga [g]2400

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Siekiera rozłupująca Fiskars X25 Duża (XL)