Nóż składany Cold Steel Kudu

20K
001000743

Nóż w stylu Okapi od amerykańskiej marki Cold Steel. Ta konstrukcja ze względu na swoją prostotę i walory użytkowe zyskała popularność na początku XX wieku i wciąż sprawdza się jako dobre ostrze użytkowe.

  • Długość [mm]: 254
  • Długość ostrza [mm]: 108
  • EAN: 705442019060
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Klips do noszenia: Nie
  • Kod producenta: 20K
Przewiń do pełnej specyfikacji
49,99 zł
Produkt dostępny
001000743
noze

Nóż składany Cold Steel Kudu

Przedstawiamy składany nóż Kudu, wyprodukowany przez znaną i cenioną amerykańską firmę Cold Steel. Jest to konstrukcja wzorowana na legendarnych nożach użytkowych „Okapi”, które zyskały popularność dzięki prostej budowie i bardzo dobrym parametrom.

Cold Steel Kudu czerpie garściami ze swojego rodowodu, jednocześnie korzystając z nieco uwspółcześnionej stylistyki, materiałów oraz rozwiązań.

cold steel Kudu okapi

wytrzymałość

Poręczna i składana głownia

Cold Steel Kudu został wyposażony w głownię o profilu Clip-point. Posiada on bardzo dobre właściwości przebijające, jednocześnie oferując również wysoką jakość powierzchni tnącej. Profil ten jest często stosowany w uniwersalnych nożach, których zadaniem jest sprawdzić się zarówno w terenie jak i prostych pracach domowych.

Niemiecka stal nierdzewna Krupp 4116 oferuje doskonałe parametry mechaniczne i gwarantuje ostrość głowni przez długi okres użytkowania. Z pewnością docenisz też rewelacyjne właściwości tnące gładkiego, wąskiego ostrza noża Kudu. Jeśli szukasz niewielkiego noża EDC – jest on świetnym rozwiązaniem.

ostry typ dagger

łatwa obsługa

Elegancka rękojeść

Uchwyt noża Cold Steel Kudu powstał z tworzywa Zy-Ex. Jest ono odporne na wpływ środków atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. Fakturowana powierzchnia imitująca słoje odnosi się do klasycznych modeli noży, których okładziny rękojeści wykonywano z drewna. Dodatkowo, kształt uchwytu zapewnia komfort, nawet podczas dłuższej pracy.

O Twoje bezpieczeństwo zadba blokada będąca połączeniem tradycyjnego sytemu Back-lock z metalowym kółkiem, pozwalającym podnieść blaszkę na grzbiecie zwalniającą zapadkę. Jest to niezwykle wytrzymały system, który sprawdza się nawet pod bardzo dużym obciążeniem. 

wytrzymały i odporny

Specyfikacja

Więcej informacji
Długość [mm] 254
Długość ostrza [mm] 108
EAN 705442019060
Gwarancja 24 miesiące
Klips do noszenia Nie
Kod producenta 20K
Kolor Czarny
Marka Cold Steel
Materiał rękojeści Tworzywo sztuczne
Producent Cold Steel
Profil głowni Recurve
Rodzaj blokady Liner lock
Rodzaj głowni Składana
Rodzaj ostrza Gładkie (plain)
Rodzaj stali Nierdzewna
Sposób otwierania Manualny
Waga [g] 77

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nóż składany Cold Steel Kudu