Nóż z głownią stałą Cold Steel Pendleton Lite Hunter

20SPH
001000757

Zaprojektowany w Stanach Zjednoczonych nóż z głownią stałą Cold Steel Pendleton Lite Hunter to niewielkie narzędzie dedykowane myśliwym. Jednak gładkie ostrze o równej krawędzi, docenią także wędkarze i miłośnicy bushcraftu. W zestawie znajduje się pochwa chroniąca nóż w czasie transportu.

  • Producent: Cold Steel
  • Kod producenta: 20SPH
  • Marka: Cold Steel
  • Rodzaj ostrza: Gładkie (plain)
  • Rodzaj głowni: Stała
  • Profil głowni: Drop point
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 85,00 zł Regular Price 169,00 zł
DostępnyDostępny
001000757
noze

Nóż z głownią stałą Pendleton Lite Hunter

Noże Pendletona zyskują coraz bardziej na popularności każdego roku. Zostały zaprojektowane od podstaw przez cenionego w swoich kręgach myśliwego Loyda Pendelton'a, a projekt zrealizowała firma Cold Steel. Nóż posiada klasyczną głownię typu Drop-Point i została wykonana z Niemieckiej stali 4116. Stal ta cechuje się dużą odpornością na korozję oraz jest łatwa w ostrzeniu. Dzięki ostrzu na całej długości głowni nożykiem możemy rozcinać bez problemu nawet grubsze materiały. Sprawia to, że nóż ten jest niezwykle uniwersalnym narzędziem pracy.

*Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i/lub regionu.

wytrzymałość

Niezawodna konstrukcja

Nóż myśliwski od firmy Cold Steel, charakteryzuje się głownią o długości 89 mm, która ma kształt Drop point. Mimo niewielkich wymiarów skutecznie radzi sobie z cięciem skór i gałęzi. Stal wykorzystana do jej produkcji to typ VG-1. Cechuje się ona dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Czarna rękojeść o prostym kształcie delikatnie opada na końcu, zapewniając wygodny uchwyt. Żłobienia i nacięcia elegancko zdobią nóż i chronią przed ślizganiem się w dłoni. Otwór na końcu umożliwia zaczepienie linki lub opcjonalnej smyczy.

Nóż z głownią stałą Cold Steel Pendleton Hunter

łatwa obsługa

Wygodne przenoszenie

Aby nasz nóż nie zaginął bądź też uszkodził się w trakcie codziennego noszenia, firm Cold Steel wyposażyła go w stylową polimerową kaburę. Prezentuje się ona doskonale w parze z nożem, podkreślając tylko jego wysoką jakość wykonania. Wszystkie cechy omawianego noża Pendleton Lite Hunter są gwarancją właściwego wyboru nie tylko dla osób zajmujących się profesjonalnie łowiectwem, ale również amatorów broni białej.

pendleton lite3

Specyfikacja

Więcej informacji
ProducentCold Steel
Kod producenta20SPH
MarkaCold Steel
Rodzaj ostrzaGładkie (plain)
Rodzaj głowniStała
Profil głowniDrop point
Długość ostrza [mm]91
Rodzaj staliNierdzewna
Klips do noszeniaTak
Materiał rękojeściPolimer
KolorCzarno - szary
Kolor ostrzaSrebrny
Długość [mm]215
Waga [g]77
EAN001000757
Gwarancja24 miesiące