Teleskop Celestron Perceptor Travel 50 mm

21038
001000760

Chcesz rozpocząć obserwacje nieba i poznać jego tajemnice ? Wypróbuj teleskop Celestron Perceptor Travel 50 mm. Jest to idealne rozwiązanie dla początkujących miłośników astronomii. Wymienne okulary pozwalają dopasować odpowiednie powiększenie, a zestaw akcesoriów ułatwi obserwację.

  • Apertura [mm]: 50
  • Dołączone akcesoria: Statyw, plecak, 2 x okular, szukacz 2 x 20, soczewka barlowa 3x, nasadka kątowa
  • EAN: 050234210386
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Kod producenta: 21038
  • Marka: Celestron
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 249,00 zł Regular Price 289,00 zł
oko

Teleskop Celestron Perceptor Travel 50 mm

Jeśli dopiero odkrywasz tajniki astronomii, wybierz teleskop Celestron Perceptor Travel 50 mm. Jest to jeden z najmniejszych modeli z serii TravelScope, charakteryzujący się kompaktową budową i niewielkimi wymiarami. Sprawia to, że będziesz mógł zabrać go w podróż i obserwować niebo gdzie tylko zechcesz.

Prezentowany model został opracowany przez amerykańską firmę Celestron. Wymienne okulary dołączone do zestawu wraz z precyzyjnie wykonaną optyką, pozwalają obserwować najbliższe planety oraz inne ciekawe obiekty znajdujące się na niebie.

Bogaty zestaw zawiera lunetę, statyw aluminiowy, dwa okulary o zróżnicowanym powiększeniu, szukacz, soczewkę Barlowa, nasadkę kątową oraz znakomity plecak.

Sprawdź, jak Teleskop Celestron Perceptor Travel 50 mm wygląda w rzeczywistości. Chwyć zdjęcie poniżej i przeciągnij je w lewo lub prawo, aby obrócić produkt lub skorzystaj z przycisków nawigacyjnych.

 
regulacja

Solidna budowa

Niewielki teleskop Celestron Perceptor Travel jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą oglądać gwiazdy na łonie natury. Wykonana z solidnych materiałów luneta, jest kompaktowa i waży jedynie 1000 gramów. Dzięki temu, możesz ją bez trudu transportować i przewozić w dołączonym do zestawu plecaku.

Montaż azymutalany, który powszechnie stosuje się w teleskopach tej klasy, pozwala bezproblemowo obracać model Perceptor Travel 50 mm w osi poziomej i pionowej.

*Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i/lub regionu.

regulacja

Możliwość regulacji i wymiana okularu

Aby znaleźć interesujący obiekt na nocnym niebie, sorzystaj z dołączonego szukacza. Ta niewielka lunetka, umieszczona na boku modelu Perceptor Travel 50 mm, pozwala nakierować teleskop na interesujący nas obiekt, co znacznie ułatwia wszelkie obserwacje.

Wymienne okulary znajdujące się zestawu, o ogniskowej wynoszącej 20 mm oraz 8 mm, pozwalają uzyskać powiększenie 18x oraz 45x. Współpracują one znakomicie z soczewką Barlowa o krotności 3x, którą montuje się przed okularem. Pozwala to uzyskać powiększenie dochodzące do 135x.

Celestron Perceptor Travel 50 mm

regulacja

Precyzyjne przyrządy optyczne

Teleskop Perceptor Travel 50 mm został opracowany tak, aby dać Ci jak największą satysfakcję z obserwacji. Aperatura wynosząca 50 mm, pozwala na zbieranie sporej dawki światła, co w połączeniu z krótką ogniskową, umożliwia uzyskanie szerokiego pola widzenia, potrzebnego do obserwacji dużych obiektów.

Cała optyka została zabezpieczona powłoką fully coated, która chroni przed powstawaniem niekorzystnych odbić i refleksów świetlnych.

Nocna obserwacja nieba przy pomocy teleskopu

regulacja

Bogate wyposażenie teleskopu Celestron Perceptor Travel 50 mm

Teleskop Celestron to prosta i bezawaryjna luneta obserwacyjna, która przyniesie Ci wiele radości. W zestawie, znajduje się kilka elementów zwiększających jej możliwości i ułatwiających obsługę.

Aluminiowy i niezwykle lekki statyw z rozkładanymi nóżkami, pozwala zainstalować teleskop w szybki i prosty sposób. Dzięki poziomicy umieszczonej na głowicy, będziesz mógł idealnie ustawić całość na każdym podłożu.

Kupując teleskop firmy Celestron nie musisz się martwić o sposób przenoszenia. Dołączony do zestawu plecak w kolorze czarnym, pomieści wszystkie niezbędne elementy, chroniąc delikatna optykę przed uszkodzeniem.

Luneta Celestron na statywie i akcesoria do teleskopu

Specyfikacja

Więcej informacji
Apertura [mm]50
Dołączone akcesoriaStatyw, plecak, 2 x okular, szukacz 2 x 20, soczewka barlowa 3x, nasadka kątowa
EAN050234210386
Gwarancja24 miesiące
Kod producenta21038
MarkaCelestron
Na ratyTak
Nasadka kątowaPryzmatyczna 45 °
Ogniskowa [mm]360
Ogniskowe okularów20mm/18x, 8mm/45x
Powiększenie100
Powłoki przeciwodbicioweFC
ProducentCelestron
Rodzaj statywuAluminiowy
Sterowanie montażemRęczne
SzukaczOptyczny 2x20
Typ montażuAzymutalny
Układ optycznyRefraktor
Waga [g]1000
Zasięg gwiazdowy12,2 magnitudo
Średnica wyciągu okularu0,965"
Światłosiła7,2

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Teleskop Celestron Perceptor Travel 50 mm
Polecane produkty: