Nóż z głownią stałą Gerber Gear Prodigy 

22-01121
001000764

Uniwersalny i niezawodny nóż marki Gerber. Jest to jeden flagowych produktów, używanych zarówno przez pasjonatów survivalu jak i bushcraftu. Dzięki niemu poradzisz sobie bez problemu w każdej sytuacji.

  • Marka: Gerber Gear
  • Rodzaj głowni: Składana
  • Rodzaj ostrza: Combo (50%-50%)
  • Rodzaj stali: 420HC
  • Kolor ostrza: Czarny
  • Materiał rękojeści: Polimer
Przewiń do pełnej specyfikacji
299,00 zł
Brak w magazynie
001000764
noze

Nóż z głownią stałą Gerber Gear Prodigy

Jest to klasyczny nóż o niewielkich rozmiarach, idealnie sprawdzający się w codziennych zastosowaniach czy też w trakcie wypraw. Głownia noża została wykonana ze solidnej stali wysokiej jakości, dzięki czemu mamy pewność, że twój nóż wytrzyma wiele godzin intensywnego użytkowania. Dodatkowo ostrze zostało pokryte antykorozyjną i zabezpieczającą warstwą ceramiczną.

Model ten został wyposażony w głownie typu Spearpoint z nacięciami na dolnej krawędzi. Okładziny wykonane zostały z wytrzymałego i sztywnego włókna szklanego powleczonego gumą. Model ten posiada w zestawie pochwę wykonaną z kordury, z możliwością przypięcia do paska.

Nóż z głownią stałą Gerber Gear Prodigy - Serrated

wytrzymałość

Solidna budowa i niewielkie rozmiary

Nóż Gerber Gear Prodigy to niewielka konstrukcja, której waga nie przekracza 200 gram. Dodatkowa obecność pochwy spowoduje, że nóż będzie wygodny transporcie i odpowiednio zabezpieczony. Jego długość całkowita wynosi 25 cm.

Nóż posiada ergonomiczny wyprofilowany chwyt. Dzięki zastosowaniu włókna szklanego mamy pewność, że nie uszkodzimy noża podczas codziennego użytkowania. Dodatkowo zastosowane materiały wpływają pozytywnie na wyważenie. Środek jego masy wypada w miejscu łączenia głowni z chwytem.

Nóż z głownią stałą Gerber Gear Prodigy - Serrated przypięty do pasa w mundurze

łatwa obsługa

Ostrze Spear point

Ostrze o kształcie Spearpoint, to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Krzywizna brzucha i grzbietu zbiega się, tworząc ostry czubek. Do produkcji głowni użyto klasycznej amerykańskiej stali typu 420 HC.

Warto podkreślić, że stal 420 charakteryzuje się dużą odpornością na rdzewienie. Sprawia to, że noża można bezpiecznie używać w deszczu. Ostrze pokryto czarną powłoką, dzięki czemu nie tworzy ono niepożądanych refleksów świetlnych i dodatkowo chroni je.

Ostrze noża Gerber Gear Prodigy - Serrated

noze

Wygoda użytkowania

Pochwę wraz z osłona ostrza i elementami mocującymi została tak wykonana, aby nóż nie przeszkadzał w momencie kiedy nie jest on używany i był bezpieczny. Pozytywny zatrzask działający dzięki tarciu głowni o materiał gwarantuje nam, że nóż nie wysunie się w trakcie naszego poruszania. Dodatkowo dzięki precyzyjnemu spasowaniu części, Gerber Prodigy nie wydaje żadnych niepożądanych dźwięków.

Pochwa nożna z głownią stałą Gerber Gear Prodigy - Serrated

Specyfikacja

Więcej informacji
Marka Gerber Gear
Rodzaj głowni Składana
Rodzaj ostrza Combo (50%-50%)
Rodzaj stali 420HC
Kolor ostrza Czarny
Materiał rękojeści Polimer
Kolor Czarny
Klips do noszenia Nie
Waga [g] 204.00
Długość [mm] 248.00
Długość ostrza [mm] 121.00
EAN 013658011212
Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta 22-01121
Producent Gerber
Profil głowni Drop point

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nóż z głownią stałą Gerber Gear Prodigy 
Polecane produkty: