Nóż składany Cold Steel Ti-Lite 6''

26SXP
001000790

Wypróbuj nóż składany Cold Steel Ti-Lite 6'', który poradzi sobie z trudnymi wyzwaniami czekającymi na Ciebie w czasie wypraw na łono natury. Ostrze wyposażone we filpper posiada blokadę Liner Lock, dzięki której głownia pozostanie na swoim miejscu w czasie pracy.

  • Marka: Cold Steel
  • Rodzaj głowni: Składana
  • Rodzaj ostrza: Gładkie (plain)
  • Rodzaj stali: AUS-8A
  • Materiał rękojeści: Zy-Ex
  • Rodzaj blokady: Liner lock
Przewiń do pełnej specyfikacji
269,00 zł
Brak w magazynie
001000790
noze

Nóż składany Cold Steel Ti-Lite 6

Firma Cold Steel opracowała solidny nóż, który charakteryzuje się smukłością i długim ostrzem o znakomitych właściwościach przebijających. Ti-Lite 6" to dłuższa wersja, dostępnego dwóch rozmiarach noża taktycznego.

Prezentowany model został wykonany z połączenia solidnych materiałów zapewniających wysoką jakość. Ostrze ze stali typu AUS8A rozkłada się z rękojeści wykonanej z polimeru Zy-Ex. System otwierania oparty na kołeczkach i filpperze sprawia, że jego rozkładanie jest niezwykle szybkie i płynne.

Cold-Steel-Ti-Lite-6

wytrzymałość

Solidna budowa

Nóż Cold Steel to konstrukcja przypominająca sztylet, której waga nie przekracza 213 gram. Dzięki temu, że jest to nóż rozkładany, z łatwością zmieści się w plecaku lub torbie i zastąpi inne, mniej poręczne modele. Jego długość po rozłożeniu to 330 mm.

Czarne okładziny, skręcone przy pomocy śrub, wykonano z lekkiego materiału zwanego Zy-Ex, który składa się z mikrowłókien zatopionych w nylonie. Gwarantuje to wytrzymałość i odporność na upadki. Dzięki symetrycznym otworom i chropowatej strukturze nóż leży w dłoni bardzo pewnie.

Cold-Steel-Ti-Lite-6

łatwa obsługa

Ostrze Spear point

Aby nóż miał smukły kształt, do budowy wykorzystano ostrze typu Spear point. W Ti-Lite 6 krzywizna brzucha i grzbietu zbiega się, tworząc ostry czubek. Do produkcji głowni użyto stali typu AUS8A, która jest wytrzymała i pozwala na pracę w trudnych warunkach. 

Cold-Steel-Ti-Lite-6

noze

Wygoda użytkowania

Ti-Lite 6 cechuje się blokadą typu Liner Lock. Jest ona najbardziej rozpowszechniona i najprostsza w obsłudze, gdyż umożliwia otwieranie jedną ręką. Głownia jest otwierana przy użyciu filppera, który tworzy również, wygodny jelec zabezpieczający dłoń.

Dodatkowo na ostrzu znajdują się kołeczki, które ułatwiają otwieranie. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz wybór i możesz obsługiwać nóż w sposób, który jest dla Ciebie najwygodniejszy.

czlowiek-z-nozem

Specyfikacja

Więcej informacji
Marka Cold Steel
Rodzaj głowni Składana
Rodzaj ostrza Gładkie (plain)
Rodzaj stali AUS-8A
Materiał rękojeści Zy-Ex
Rodzaj blokady Liner lock
Kolor Czarno - szary
Klips do noszenia Tak
Waga [g] 213.00
Długość [mm] 330.00
Długość ostrza [mm] 152.00
EAN 705442005650
Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta 26SXP
Producent Cold Steel
Profil głowni Spear point

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nóż składany Cold Steel Ti-Lite 6''
Polecane produkty: