Nóż składany Gerber Gear Paraframe Mini Black

1027887
001000876

Paraframe Mini Tanto, to niezwykle lekki o niewielkich rozmiarach składany nóż, który doskonale sprawdzi się w codziennych czynnościach, jak i podczas wypraw outdoorowych. Ostrze typu tanto wykonano z wysokiej jakości stali, co sprawia, że jest ono odporne na działanie korozji. Co więcej, blokada frame lock gwarantuje stabilność oraz ochronę przed urazami.

  • Marka: Gerber Gear
  • Rodzaj głowni: Składana
  • Rodzaj ostrza: Gładkie (plain)
  • Rodzaj stali: Nierdzewna
  • Materiał rękojeści: Stal
  • Rodzaj blokady: Frame-Lock
Przewiń do pełnej specyfikacji
59,00 zł
Produkt dostępny
001000876
noze

Nóż składany Gerber Gear Paraframe Mini - Tanto

Firma Gerber zadbała o to, aby seria Paraframe była zróżnicowana i aby każdy znalazł w niej coś dla siebie. Najmniejszy z noży w serii - Gerber Gear Paraframe Mini - Tanto jest na prawdę mały i lekki. Jego gabaryty sprawiają, że bez trudu możesz przypiąć go do kluczy lub wsunąć do kieszeni.

Mimo małych rozmiarów, nóż zyskał większość cech charakteryzujących większych braci. Głownia z ostrym czubkiem i powłoką ochronną jest trwała i z łatwością tnie i przecina. System składania Frame lock daje poczucie stabilności, która jest niezbędna podczas cięcia twardych materiałów. Rękojeść to dobrze wyprofilowany fragment stali, który posiada wygodny klips, umożliwiający przypięcie noża do kieszeni lub torby.

Nóż składany Gerber Gear Paraframe Mini - Tanto

wytrzymałość

Gładkie ostrze

Mimo małych i kompaktowych rozmiarów nóż Gear Paraframe Mini - Tanto jest prawie tak samo sprawny jak jego większe wersje. Zainstalowana w nim głownia o długości 54 mm ma równe, gładkie ostrze, które radzi sobie z trudnymi wyzwaniami. Całość została wykonana ze stali typu 7Cr17MoV i pokryta czarną, tytanową powłoką, chroniącą przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych oraz korozją.

Nóż składany Gerber Gear Paraframe Mini - Tanto w dłoni

noze

Wygodna rękojeść

Czerpiąc inspirację z większych modeli, producent Gear Paraframe Mini - Tanto wyposażył go w otwartą konstrukcję z nieregularnymi otworami w okładzinach. Rękojeść została stworzona ze stali 3Cr13 i pokryta czarną powłoką ochronną. Dzięki temu, że okładziny mają otwory, czyszczenie noża jest proste i nie zajmuje dużo czasu. Otwory pozwalają przełożyć przez nie opcjonalną smycz lub linkę. Specjalnie zaprojektowane wycięcia na palce ułatwiają chwyt i dają pewność, że nóż nie wypadnie Ci z ręki podczas pracy.

Nie zapomniano również o wygodnym klipsie, który został przykręcony do jednej z okładzin śrubami imbusowymi. Nadano mu kolor czarny i naniesiono na jego powierzchnie logo producenta.

Złożony nóż Gerber Gear Paraframe Mini - Tanto

łatwa obsługa

Bezpieczny mechanizm Frame Lock

Nóż firmy Gerber cechuje się solidną blokadą ostrza Frame lock. Jest ona bardzo stabilna i pozwala na przenoszenie większych obciążeń mimo małych rozmiarów głowni. Aby odblokować ostrze Gear Paraframe Mini - Tanto należny tak jak w przypadku blokady Liner lock, odchylić skrzydełko blokujące, które jest grube i masywne. Na bokach głowni umieszczono małe wcięcie, które znacząco ułatwia otwieranie ostrza.

Człowiek ostrzący nóż

Specyfikacja

Więcej informacji
Marka Gerber Gear
Rodzaj głowni Składana
Rodzaj ostrza Gładkie (plain)
Rodzaj stali Nierdzewna
Materiał rękojeści Stal
Rodzaj blokady Frame-Lock
Kolor Czarny
Klips do noszenia Tak
Waga [g] 57.00
Długość [mm] 133.00
EAN 013658157606
Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta 1027887
Producent Gerber Gear
Profil głowni Tanto

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nóż składany Gerber Gear Paraframe Mini Black
Polecane produkty:
AGE VERIFICATION
You must be older than 18 years old to enter this page.