Nóż składany Gerber Gear Sharkbelly FE

31-003214
001000894

lekki i wygodny w obsłudze nóż składany z gładkim ostrzem ze stali wysokowęglowej. Okładziny rękojeści to mieszanka nylonu z włóknami szklanymi, co nadaje jej właściwości antypoślizgowe i gwarantuje pewny chwyt. Klips pozwala na zaczepienie go o krawędź kieszeni lub pasek i jego wygodny transport.

  • Marka: Gerber Gear
  • Rodzaj głowni: Składana
  • Rodzaj ostrza: Gładkie (plain)
  • Rodzaj stali: 420HC
  • Rodzaj blokady: Back lock
  • Kolor: Czarno - szary
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 169,00 zł Regular Price 189,00 zł
Produkt dostępny
001000894
noze

Nóż składany Gerber Gear Sharkbelly FE

Noże do codziennego użytku od firmy Gerber, to eleganckie i użyteczne narzędzia, które sprawdzą się w każdych warunkach. Gear Sharkbelly FE to średniej wielkości, składany nóż o ciekawym designie. Wersja FE charakteryzuje się równą krawędzią tnąca i brakiem ząbkowanego ostrza.

Ostrze o kształcie Drop point, przypomina płetwę rekina i jest wykonane ze stali typu 420HC. Okładziny rękojeści wykonano z włókien szklanych połączonych z nylonem. Zapewnia to pewny uchwyt podczas operowania nożem w czasie deszczu. System Lock back jest łatwy w obsłudze i zmniejsza ryzyko uszkodzenia.

Złożony nóż Gerber Gear Sharkbelly, FE

wytrzymałość

Wytrzymała konstrukcja i Sharkskin Grip

Gear Sharkbelly FE jest nożem, który możesz mieć zawsze przy sobie. Jego wymiary nie przekraczają 197 mm, a waga to jedynie 65 gramów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i lekkich materiałów, okładziny noża są przyjemne w dotyku. Żłobienia Sharkskin Grip biegnące przez całą długość rękojeści nadają mu elegancki wygląd i poprawią przyczepność dłoni.

Na końcu chwytu znajduje się otwór przelotowy, który pozwala zaczepić linkę bądź smycz ułatwiającą przenoszenie. Klips umieszczony na boku jest elastyczny i umożliwia bezpieczne zaczepienie noża.

Nóż składany Gerber Gear Sharkbelly, FE

łatwa obsługa

Ostrze Modern Drop point

Najważniejszym elementem noża jest jego ostrze. Model Gear Sharkbelly FE bazuje na konstrukcji drop point. To bardzo klasyczne rozwiązanie, posiadające znakomite właściwości tnące. Ma wytrzymały czubek, który nie jest podatny na uszkodzenia.

Do produkcji głowni użyto amerykańskiej stali nierdzewnej typu 420HC. Jest to specjalnie zmodyfikowana stal 420 charakteryzująca się wyższymi parametrami niż jej podstawowa odmiana. Dzięki wyższej zawartości węgla, jest ona odporna i trwała. Charakteryzuje się też dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Ostrze noża składanego Nóż składany Gerber Gear Sharkbelly, FE

noze

Bezpieczeństwo użytkowania

Noże składane różnią się po między sobą, sposobem blokady ostrza. Model Gear Sharkbelly FE wykorzystuje najpopularniejsze rozwiązanie zwane Lock Back. Specjalne wycięcie na grzbiecie rękojeści umożliwia zwolnienie blokady. Jest one odporne na przeciążenia i wygodne w obsłudze.

Ponadto wycięcie w głowni zostało opracowane w taki sposób aby ułatwić otwieranie niezależnie od warunków w jakich pracuje nóż.

Nóż składany Gerber Gear Sharkbelly, FE w kieszeni spodni

Specyfikacja

Więcej informacji
Marka Gerber Gear
Rodzaj głowni Składana
Rodzaj ostrza Gładkie (plain)
Rodzaj stali 420HC
Rodzaj blokady Back lock
Kolor Czarno - szary
Klips do noszenia Tak
Waga [g] 65.00
Długość [mm] 197.00
Długość ostrza [mm] 83.00
EAN 013658157903
Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta 31-003214
Producent Gerber
Profil głowni Drop point

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nóż składany Gerber Gear Sharkbelly FE
Polecane produkty:
AGE VERIFICATION
You must be older than 18 years old to enter this page.