Teleskop Celestron AstroMaster Constellation 130 EQ

31045
001000899

Odkryj świat i stwórz obserwatorium astronomiczne we własnym domu z teleskopem Celestron AstroMaster Constellation 130 EQ. Jego konstrukcja oparta na solidnym statywie, pozwali Ci dostrzec efektowne zjawiska na niebie. W zestawie znajdziesz szukacz, dwa okulary i stolik na akcesoria.

 • Marka: Celestron
 • Apertura [mm]: 130.00
 • Dołączone akcesoria: Statyw, szukacz, 2 x okular, stolik na akcesoria
 • EAN: 050234310451
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Ogniskowa [mm]: 650.00
Przewiń do pełnej specyfikacji
949,00 zł
oko

Teleskop Celestron AstroMaster Constellation 130 EQ

Jesteś fanem astronomii ? Chcesz zgłębiać tajemnice wszechświata ? Wypróbuj Teleskop Celestron AstroMaster Constellation 130 EQ. Dzięki niemu, sprawdzisz co kryje się w głębi kosmosu w prosty i niezwykle komfortowy sposób.

Prezentowany teleskop zwierciadlany został zaprojektowany przez firmę Celestron i jest największym modelem z serii AstroMaster. Posiada on średnice obiektywu 130 mm i ogniskową wynoszącą 650 mm. Dzięki temu oraz wysokiej precyzji i sporemu powiększeniu, będziesz mógł obserwować detale widoczne na powierzchni księżyca, pasy Jowisza czy niezwykle efektowne pierścienie Saturna.

Teleskop Celestron AstroMaster Constellation 130 EQ

regulacja

Solidna konstrukcja

Podczas produkcji teleskopu liczy się precyzja. Amerykański producent modelu AstroMaster Constellation zadbał, aby każdy element był wykonany z należytą dbałością o szczegóły. 

Niewielka waga i długość tuby wynosząca 610 mm sprawiają, że będziesz mógł zabrać go ze sobą na łono natury, aby cieszyć się przejrzystym widokiem nieba, wolnym od świateł miast.

Montaż paralaktyczny, zapewniający płynny obrót wokół dwóch prostopadłych do siebie osi, pozwala śledzić ciała niebieskie w sposób ciągły i podążać za ruchem dobowym nieba.

Nocna obserwacja nieba

regulacja

Nowoczesna optyka

Teleskop Celestron AstroMaster to precyzyjne urządzenie obserwacyjne wyposażone w zwierciadło główne o aperturze wynoszącej 130 mm. W połączeniu z ogniskową wynoszącą 650 mm pozwala to zbierać do 345 razy więcej światła niż ludzkie oko. Dzięki temu możesz uzyskać bardzo szerokie pole widzenia.

Teleskop AstroMaster Constellation wraz z okularem

regulacja

Precyzyjny szukacz i wymienne okulary

Dobry teleskop powinien być wyposażony w szukacz. To niewielkie urządzenie będące lunetą obserwacyjną, pozwala nakierować teleskop na interesujący nas obiekt, co znacznie ułatwia wszelkie obserwacje. Teleskop Celestron posiada szukacz typu red dot - StarPointer.

Wymienne okulary znajdujące się w zestawie modelu AstroMaster 130 EQ, o ogniskowej wynoszącej 20 mm oraz 10 mm, pozwalają uzyskać powiększenie 32,5x oraz 65x. Pozwala to uzyskać maksymalne użyteczne powiększenie dochodzące do 195 razy.

Rodzinne obserwacje kosmosu

regulacja

Statyw teleskopu Celestron AstroMaster Constellation 130 EQ

Teleskop Celestron AstroMaster Constellation 130 EQ to prosta i bezawaryjna luneta obserwacyjna, której użytkowanie przyniesie Ci wiele radości. Znajdujący się w zestawie statyw, ogranicza do minimum wstrząsy i zapewnia stabilność podczas użytkowania. 

Statyw wykonano go ze stali, dzięki czemu stabilnie podtrzymuje całą konstrukcję. Płynna regulacja pozwala kierować teleskop na wyznaczony punkt, natomiast składane nóżki umożliwiają łatwy transport.

Teleskop paralaktyczny marki Celestron

Specyfikacja

Więcej informacji
Marka Celestron
Apertura [mm] 130.00
Dołączone akcesoria Statyw, szukacz, 2 x okular, stolik na akcesoria
EAN 050234310451
Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta 31045
Ogniskowa [mm] 650.00
Ogniskowe okularów 20mm/32,5x, 10mm/65x
Powiększenie 195.00
Powłoki przeciwodbiciowe AL
Producent Celestron
Rodzaj statywu Stalowy
Sterowanie montażem Pokrętła mikroruchów
Szukacz Red dot (StarPointer)
Typ montażu Paralaktyczny
Układ optyczny Newton
Zasięg gwiazdowy 14,0 magnitudo
Średnica wyciągu okularu 1,25"
Światłosiła 6,9

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Teleskop Celestron AstroMaster Constellation 130 EQ
Opinie klientów

2 produkt(ów)

Pokaż na stronę
 1. Ocena
  100%

  Wysłany na

  -
  Spore możliwości, przyzwoita jakość, świetna cena w stosunku do pozostałych ofert na rynku. Dodatkowo szybka i bezproblemowa dostawa.
 2. Ocena
  100%

  Wysłany na

  -
  Sprzęt ok. Obsługa i czas wysyłki również dlatego daje 5 gwiazdek

2 produkt(ów)

Pokaż na stronę
Polecane produkty:
AGE VERIFICATION
You must be older than 18 years old to enter this page.