Nóż z głownią stałą Cold Steel Leatherneck Tanto

39LSFCT
001000918

Każdy fan survivalu doceni nóż z głownią stałą Cold Steel Leatherneck Tanto. Jego długa głownia o prostej krawędzi tnącej, znakomicie radzi sobie z cięciem materiałów o różnej strukturze. Rękojeść z jelcem doskonale leży w dłoni. W zestawie znajduje się pochwa z Secure-Ex w kolorze czarnym.

  • Rodzaj głowni: Stała
  • Rodzaj ostrza: Gładkie (plain)
  • Rodzaj stali: German D2
  • Kolor ostrza: Czarny
  • Materiał rękojeści: Grive-Ex
  • Kolor: Czarny
Przewiń do pełnej specyfikacji
349,00 zł
noze

Nóż z głownią stałą Cold Steel Leatherneck Tanto

Przedstawiamy profesjonalny nóż militarno-outdorowy z serii Cold Steel Lethernceck. Jego rodowód sięga amerykańskich Marines – stąd też nazwa nawiązująca do wysokiego kołnierza ze skóry, mającego chronić szyję żołnierza przed ciosem szablą.

Letherneck Tanto sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest siła i niezawodność. Bez względu na to, czy jesteś zawodowym pracownikiem służb mundurowych, lub walczysz o przetrwanie w górach czy lesie – Letherneck Tanto pomoże Ci wyjść cało z każdej sytuacji.

cold steel letherneck

wytrzymałość

Głownia

Długie, gładkie ostrze nawiązuje kształtem do tradycyjnych, japońskich mieczy. Dzięki temu, że tuż za czubkiem nóż nabiera pełnej grubości wynoszącej pięć milimetrów, konstrukcja charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością. Potwierdza to szereg testów wykonanych zarówno przez producenta, jak i niezależnych użytkowników.

Materiał użyty do produkcji Cold Steel Letherneck Tanto to wytrzymała stal narzędziowa D2. Dzięki temu nóż długo trzyma ostrość i posiada podwyższoną odporność na wykruszenia i pęknięcia. Całą głownię pokryto powłoką Black Powder, co pozwoliło uzyskać wysoką niewrażliwość na korozję. 

Rękojeść i ostrze oddziela szeroki, stalowy jelec zabezpieczający dłoń przed zsunięciem się na ostrze, co jest szczególnie istotne w trakcie rąbania czy batonowania.

Nóż Cold Steel na plecaku

łatwa obsługa

Solidna rękojeść

Cold Steel Letherneck Tanto to nie tylko rewelacyjne ostrze. Rękojeści noża nadano konstrukcję full tang. Stalowy trzpień będący przedłużeniem głowni okolony jest chwytem uformowanym z wysokiej jakości polimerów. Ergonomiczny profil i antypoślizgowa faktura zapewnia doskonałą kontrolę nad nożem, nawet kiedy masz mokre lub zabrudzone dłonie. 

Całość uzupełnia pochwa z tworzywa Secure-Ex. Dzięki wielu otworom, możesz zamontować ją w wygodny i dopasowany sposób do kabury lub innych części ekwipunku.

wytrzymały i odporny blokada triad lock

Specyfikacja

Więcej informacji
Rodzaj głowni Stała
Rodzaj ostrza Gładkie (plain)
Rodzaj stali German D2
Kolor ostrza Czarny
Materiał rękojeści Grive-Ex
Kolor Czarny
Klips do noszenia Nie
Waga [g] 346.00
Dołączone akcesoria Pochwa wykonana z Secure-Ex
Długość [mm] 305.00
Długość ostrza [mm] 177.00
Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta 39LSFCT
Producent Cold Steel
Profil głowni Tanto

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nóż z głownią stałą Cold Steel Leatherneck Tanto
Polecane produkty:
AGE VERIFICATION
You must be older than 18 years old to enter this page.