Wiatrówka Karabinek Walther Rotex RM8 Wood Diabolo 5,5 mm

465.11.30
001001007

Karabinek Rotex RM8 Wood to profesjonalna wiatrówka PCP z gwintowaną lufą strzelająca śrutem 5,5 mm Diabolo. Posiada precyzyjną lufę oraz magazynek rotacyjny na 8 śrucin. Przeładowanie odbywa się manualnie poprzez zamek 4-takowy - identycznie jak w karabinach z okresu II WŚ.

  • Producent: Umarex
  • Kod producenta: 465.11.30
  • Marka: Walther
  • Kaliber [mm]: 5.50
  • Długość lufy [mm]: 500
  • Prędkość początkowa [m/s]: 190
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 2 499,00 zł Regular Price 3 299,00 zł
DostępnyDostępny
001001007
wiatrowka

Walther Rotex RM8 Wood

Nie ważne czy jesteś profesjonalnym strzelcem, czy dopiero rozpoczynasz przygodę ze strzelectwem. Jeśli zależy Ci na modelu, który zapewnia mistrzowską dokładność w połączeniu z eleganckim wyglądem, wybierz Rotex RM8 Wood kal. 5,5 mm Diabolo. Niemiecka firma Walther zaprojektowała tę wiatrówkę z troską o każdy szczegół. Za napęd odpowiada nowoczesny system PCP, który ogranicza odrzut broni do minimum, mimo kalibru 5,5 mm. Długa, gwintowana lufa pozwala na oddawanie dalekich strzałów a magazynek na 8 śrucin, zapewnia komfort użytkowania.

Producent nie zapomniał również o nadaniu broni eleganckiego wyglądu. Łoże i kolbę wykonano z lakierowanego drewna a czarny kartusz i elementy zewnętrzne powstały ze stali.

*Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i/lub regionu.

Walther Terrus

Klasyczny styl 

Wiatrówkę Walther Rotex RM8 Wood kal. 5,5 mm Diabolo zbudowano z myślą o wymagających użytkownikach. Połączenie drewna i stali zapewnia trwałość całej konstrukcji. Mimo sporych rozmiarów udało się ograniczyć wagę broni, która nie przekracza 4 kg. Elementy wewnętrzne, narażone na duże obciążenia wykonano z wysokogatunkowej stali.

Baka policzkowa umieszczona na kolbie została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy strzelec mógł wygodnie przyjąć optymalną pozycję strzelecką. Jest ona symetryczna, przez co osoby prawo- i lewo- ręczne będą mogły wykorzystać cały potencjał karabinka. Gumowa stopka na końcu kolby, znakomicie stabilizuje ułożenie broni.

Karabinek Walther Rotex RM8 wood

napęd PCP

Napęd PCP

Walther Rotex RM8 Wood kal. 5,5 mm Diabolo posiada innowacyjny napęd PCP. Pre Charged Pneumatics opiera się na sprężonym powietrzu, magazynowanym w specjalnym kartuszu umieszczonym pod lufą. Jego konstrukcja pozwala na uzyskanie ciśnienia dochodzącego do 232 barów.

Śrucina wystrzeliwana jest z prędkością, która dochodzi do 180 m/s. Brak ruchomej sprężyny skutkuje minimalizacją odrzutu. Gwarantuje to dużo celniejsze strzały. Ładowanie kartusza może odbywać się poprzez opcjonalną pompkę lub przetoczenie sprężonego powietrza z butli. 

Karabinek Walther Rotex RM8 Wood
Karabinek Walther Terrus

Precyzyjna, gwintowana lufa 

Karabinek cechuje się dużą dokładnością strzałów. Gwintowana lufa, zastosowana w modelu Rotex RM8 Wood kal. 5,5 mm Diabolo sprawia, że wystrzelona śrucina wpada w ruch wirowy. Zwiększa to znacznie stabilność toru lotu. Gwint 1/2 UNF na końcu lufy pozwala na przykręcenie opcjonalnego tłumika przedłużającego.

Aby strzelanie z karabinka Walther było wygodne i komfortowe, wyposażono go aluminiową wkładkę, mieszczącą 8 śrucin typu Diabolo. Przeładowanie broni realizowane jest manualnie, przez czterotaktowy zamek.

Wiatrówka firmy Walther, charakteryzuje się możliwością konfiguracji. Droga języczka spustu do punktu nacisku jest regulowana indywidualnie. Dzięki temu, strzelec może dopasować jego skok do swoich potrzeb.

Karabinek Walther Rotex RM8 Wood

ikona

Automatyczny bezpiecznik

Niezależnie od tego, czy broń obsługuje amator, czy profesjonalista, podczas strzelania najważniejsze jest bezpieczeństwo. Producent, chcąc zapewnić maksimum ochrony, wyposażył karabinek Walther Rotex RM8 Wood kal. 5,5 mm Diabolo w automatyczny bezpiecznik.

Stabilne i bezpieczne użytkowanie

szyna montażowa

Szyna montażowa w karabinku Walther Rotex RM 8 

Walther Rotex RM8 Wood kal. 5,5 mm Diabolo to broń przeznaczona do strzelania na dalekie odległości. Jej spore możliwości sprawiły, że konieczne było zainstalowanie szyny montażowej w miejsce klasycznych przyrządów celowniczych. Pozwala to na korzystanie z celownika optycznego ułatwiającego odnalezienie celu. 

Szyna montażowa
play klip

Dokonaj najlepszego wyboru

Zobacz film ukazujący zalety i najdrobniejsze szczegóły dotyczące montażu celowników optycznych w wiatrówkach. Dowiedz się więcej i poznaj najważniejsze cechy, oglądając poniższy materiał wideo.

play klip

Dokonaj najlepszego wyboru

Zobacz film ukazujący, jaki tak naprawdę zasięg mają wiatrówki. Dowiedz się więcej i poznaj trajektorię lotu śrutu na dłuższym dystansie, oglądając poniższy materiał wideo.

*Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i/lub regionu.

Specyfikacja

Więcej informacji
ProducentUmarex
Kod producenta465.11.30
MarkaWalther
Kaliber [mm]5.50
Długość lufy [mm]500
Prędkość początkowa [m/s]190
Energia kinetyczna [J]Poniżej 17
Rodzaj napęduPCP
PrzeładowanieManualne
Rodzaj amunicjiŚrut diabolo
Rodzaj magazynkaRotacyjny
Pojemność magazynka [szt.]8
Regulowany spustTak
BezpiecznikAutomatyczny
Szyna akcesoryjnaTak
Przyrządy celowniczeBrak
ŁożeDrewniane
Materiał korpusuMetalowo - drewniany
Długość [mm]950
Waga [g]3840
EAN4000844568410
Gwarancja24 miesiące