Wiatrówka Karabinek Walther Rotex RM8 Varmint Diabolo 5,5 mm

465.11.36
001001008

Karabinek PCP Walther ROTEX RM8 Varmint to nowatorska konstrukcja renomowanej niemieckiej firmy Walther wyposażonej w 8-strzałowy magazynek i lufę precyzyjną Lothara. Co więcej, aby zmniejszyć wagę broni łoże oraz kolbę wykonano z trwałego polimeru.

  • Długość [mm]: 950
  • Energia kinetyczna [J]: Poniżej 17
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Ilość strzałów z jednostki zasilania: 60
  • Kaliber [mm]: 5.50
  • Kod producenta: 465.11.36
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 2 199,00 zł Regular Price 2 799,00 zł
DostępnyDostępny
001001008
wiatrowka

Walther Rotex RM8 Varmint kal. 5,5 mm Diabolo 

Broń stworzona dla osób, które cenią niebanalny wygląd i precyzję. Rotex RM8 Varmint kal. 5,5 mm Diabolo, od firmy Walther to nowoczesna wiatrówka napędzana sprężonym powietrzem. Wśród wielu zalet tej broni, najbardziej wyróżnia się magazynek na 8 śrucin połączony z czterotaktowym zamkiem i gwintowana lufa gwarantująca celne strzały. Dzięki zastosowaniu kalibru 5,5 mm śrucina ma większą moc przebijającą. 

Broń wyposażono w szynę montażową umiejscowioną pod kartuszem na sprężone powietrze. Uniwersalna szyna, znajduję się również na górze broni, zwiększając jej możliwości.

*Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i/lub regionu.

Walther Terrus

Nowoczesny design 

Wiatrówka Walther Rotex RM8 Varmint kal. 5,5 mm Diabolo powstała z myślą o wymagających użytkownikach. Zbudowano ją z połączenia wysokiej jakości tworzyw sztucznych i stali, dzięki temu jej waga nie przekracza 4 kg. Elementy narażone na duże obciążenia wykonano z wysokogatunkowej stali.

Każdy strzelec doceni bakę policzkową, wysuniętą nad kolbę. Jest ona symetryczna, przez co osoby osoby prawo- i lewo- ręczne będą mogły wykorzystać cały potencjał karabinka. Gumowa stopka na końcu kolby, znakomicie stabilizuje ułożenie broni.

Karabinek Walther Rotex RM8 Varmint

napęd PCP

Zaawansowany napęd PCP

Wiatrówka firmy Walther to broń dla profesjonalistów. Droga języczka spustu do punktu nacisku jest regulowana indywidualnie. Dzięki temu, strzelec może dopasować jego skok do swoich potrzeb.

Walther Rotex RM8 Varmint kal. 5,5 mm Diabolo wykorzystuje do napędu śruciny nowoczesny system PCP. Pre Charged Pneumatics jest oparty na sprężonym powietrzu magazynowanym w specjalnym kartuszu umieszczonym pod lufą. Pozwala on na uzyskanie ciśnienia dochodzącego do 232 barów i prędkości śrutu wynoszącej nawet 180 m/s. Brak ruchomej sprężyny skutkuje minimalizacją odrzutu. Gwarantuje to dużo celniejsze strzały. Ładowanie kartusza może odbywać się poprzez opcjonalną pompkę lub przetoczenie sprężonego powietrza z butli. 

Karabinek Walther Rotex RM8 Varmint
Karabinek Walther Terrus

Precyzyjna gwintowana lufa 

Karabinek Walther Rotex RM8 Varmint kal. 5,5 mm Diabolo wyróżnia się dużą dokładnością strzałów. Gwintowana lufa, zastosowana w tym modelu sprawia, że wystrzelona śrucina wpada w ruch wirowy. Zwiększa to stabilność toru lotu. Gwint 1/2 UNF na końcu lufy, pozwala na przykręcenie opcjonalnego tłumika przedłużającego.

Aby strzelanie z karabinka Walther dawało jak najwięcej radości, wyposażono go aluminiową wkładkę, mieszczącą 8 śrucin typu Diabolo. Przeładowanie broni realizowane jest manualnie, przez czterotaktowy zamek.

Karabinek Walther Rotex RM8 Varmint

ikona

Bezpieczeństwo użytkowania

Niezależnie od tego czy broń obsługuje amator czy profesjonalista, podczas strzelania najważniejsze jest bezpieczeństwo. Producent chcąc zapewnić maksimum ochrony wyposażył karabinek Walther Rotex RM8 Varmint kal. 5,5 mm Diabolo w manualny bezpiecznik.

Stabilne i bezpieczne użytkowanie

szyna montażowa

Szyna montażowa

Walther Rotex RM8 Varmint kal. 5,5 mm Diabolo to broń bardzo precyzyjna. Jej spore możliwości sprawiły, że konieczne było zainstalowanie szyny montażowej w miejsce klasycznych przyrządów celowniczych. Pozwala to na korzystanie z celownika optycznego. 

Dla zwiększenia możliwości karabinka, wyposażono go w drugą szynę umieszczoną na pod spodem. Dzięki niej strzelec może zainstalować opcjonalny dwójnóg.

Szyna montażowa
play klip

Dokonaj najlepszego wyboru

Zobacz film ukazujący zalety i najdrobniejsze szczegóły dotyczące montażu celowników optycznych w wiatrówkach. Dowiedz się więcej i poznaj najważniejsze cechy, oglądając poniższy materiał wideo.

Specyfikacja

Więcej informacji
Długość [mm]950
Energia kinetyczna [J]Poniżej 17
Gwarancja24 miesiące
Ilość strzałów z jednostki zasilania60
Kaliber [mm]5.50
Kod producenta465.11.36
MarkaWalther
Materiał korpusuMetalowo - polimerowy
Pojemność magazynka [szt.]8
ProducentUmarex
PrzeładowanieManualne
Przyrządy celowniczeBrak
Prędkość początkowa [m/s]160
Regulowany spustTak
Rodzaj amunicjiŚrut diabolo
Rodzaj magazynkaBęben
Rodzaj napęduCO2 12 g
Szyna akcesoryjnaTak
Waga [g]3870
ŁożePolimerowe

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiatrówka Karabinek Walther Rotex RM8 Varmint Diabolo 5,5 mm