Nóż składany Elite Force EF103

Elite Force
5.0904
001001055

Niewielki składany nożyk skonstruowany z myślą o ekwipunku EDC oraz do pracy w lesie. Dzięki konstrukcji z aluminium lotniczego i rękojeści z tworzywa G10 będzie on bardzo wytrzymałym i zarazem lekkim narzędziem. Nóż ma uniwersalne zastosowanie.

  • Marka: Elite Force
  • Rodzaj głowni: Składana
  • Rodzaj ostrza: Gładkie (plain)
  • Rodzaj stali: 420
  • Materiał rękojeści: G10
  • Rodzaj blokady: Liner lock
Przewiń do pełnej specyfikacji
29,00 zł
Brak w magazynie
001001055
noze

Nóż składany Elite Force EF103

Mały nóż do codziennych zastosowań i EDC. Sprawdzi się w domu i podczas podróży. Został wykonany z dobrej jakości stali, która w zupełności wystarczy do amatorskich zastosowań.

Model ten został wyposażony w głownie typu Drop point i składaną konstrukcję. Okładziny wykonane z wytrzymałego aluminium w połączeniu z G10 są solidne i dobrze leżą w dłoni. Model EF103 posiada klips pozwalający przypiąć go do paska lub plecaka.

Nóż składany Elite Force EF103

wytrzymałość

Solidna budowa i niewielkie rozmiary

Nóż Elite Force to mała konstrukcja, której waga nie przekracza 73 gram. Dzięki temu, że jest to nóż rozkładany, z łatwością zmieści się w kieszeni. Jego długość po rozłożeniu to jedynie 165 mm.

Czarne okładziny, skręcone przy pomocy śrub, wykonano z lekkiego aluminium lotniczego i G10. Jest to wytrzymały laminat, odporny na wpływ czynników atmosferycznych. Dzięki symetrycznym wgłębieniom nóż leży w dłoni bardzo pewnie, mimo małych rozmiarów.

Wyposażenie wyprawowe

łatwa obsługa

Ostrze Drop point

Ostrze o kształcie Drop point, to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Krzywizna brzucha i grzbietu zbiega się, tworząc ostry czubek. Do produkcji głowni użyto klasycznej stali typu 420.

Warto podkreślić, że stal 420 charakteryzuje się dużą odpornością na rdzewienie. Sprawia to, że noża można bezpiecznie używać w deszczu. Ostrze pokryto czarną powłoką, dzięki czemu nie tworzy ono niepożądanych refleksów świetlnych i dodatkowo chroni je.

Ostrze noża Elite Force EF103

noze

Wygoda użytkowania

Noże składane różnią się pomiędzy sobą, sposobem blokady ostrza. EF103 cechuje się blokadą typu Liner Lock. Jest ona najbardziej rozpowszechniona i najprostsza w obsłudze, gdyż umożliwia otwieranie jedną ręką. Odblokowanie ostrza możliwe jest poprzez dociśnięcie sprężynującego skrzydełka, będącego częścią obudowy bądź jednej z okładzin.

Aby otwieranie było szybkie i łatwe, ostrze wyposażono w kołeczki pod kciuk. Są one zainstalowane po obu stronach głowni.

Para na polowaniu przygotowująca jedzenie

Specyfikacja

Więcej informacji
Marka Elite Force
Rodzaj głowni Składana
Rodzaj ostrza Gładkie (plain)
Rodzaj stali 420
Materiał rękojeści G10
Rodzaj blokady Liner lock
Kolor Czarny
Klips do noszenia Tak
Waga [g] 73.00
Długość [mm] 165.00
Długość ostrza [mm] 70.00
EAN 4000844503206
Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta 5.0904
Producent Umarex
Profil głowni Drop point

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nóż składany Elite Force EF103
Polecane produkty:
AGE VERIFICATION
You must be older than 18 years old to enter this page.