Nóż z głownią stałą Elite Force EF 703 Kit

Elite Force
5.0909
001001058

Nóż Elite Force EF 703 to ciekawy model, który został zaopatrzony w głownię Drop Point i polimerowy chwyt z końcówką do zbijania szyb. Anatomiczna rękojeść sprawi, że nożem będzie się łatwo manipulowało a niewielkie wymiary pozwolą chować go w ekwipunku EDC czy kieszeni.

  • Marka: Elite Force
  • Rodzaj głowni: Stała
  • Rodzaj ostrza: Combo (50%-50%)
  • Rodzaj stali: 440C
  • Kolor ostrza: Czarny
  • Materiał rękojeści: Polimer
Przewiń do pełnej specyfikacji
129,00 zł
Brak w magazynie
001001058
noze

Nóż z głownią stałą Elite Force EF 703 Kit

Jeśli survival to Twoje hobby, a większość wolnego czasu spędzasz na leśnych wędrówkach, musisz mieć przy sobie sprawdzony zestaw. Elite Force EF 703 Kit to klasyczny i masywny nóż z zestawem przydatnych akcesoriów.

EF 703 to ciekawy model, wyposażony w głownie typu Drop Point i konstrukcję full tang. Okładziny są solidne i dobrze leżą w dłoni. Zakończenie rękojeści ma specjalny zbijak, umożliwiający rozbijanie szyb.

Ponadto, zestaw zawiera mały nóż do awaryjnego przecinania pasów, dużą kaburę zaprojektowaną tak, abyś mógł przypiąć ją do uda i skuteczne krzesiwo.

Nóż Elite Force

łatwa obsługa

Ostrze Drop Point

Model EF 703 Kit cechuje się ostrzem typu Drop Point oraz pojedynczą krawędzią tnącą i nienaostrzonym grzbietem. Krzywizna brzucha i grzbietu zbiega się, tworząc ostry czubek, a fałszywe ostrze nadaje mu smukły kształt. Krawędź tnącą podzielono na dwie części. Standardową, gładką oraz ząbkowaną. Będzie ona znakomita do przecinania lin i sznurów.

Do produkcji głowni użyto stali typu 440C. Dzięki podwyższonej zawartości węgla jest ona twardsza i lepiej trzyma ostrość niż zwykłe stale. Jednocześnie, masz pewność, że Elite Force jest odporny na uszkodzenia i szybko się nie stępi.

Warto podkreślić, że stal 440C charakteryzuje się dużo większą odpornością na rdzewienie od pozostałych typów stali. Tym samym możesz używać noża w deszczu. Ostrze pokryto czarną powłoką, dzięki czemu nie tworzy ono niepożądanych refleksów świetlnych i dodatkowo chroni nóż.

krzesiwo

wytrzymałość

Konstrukcja full tang

Dzięki temu, że nóż Elite Force EF 703 Kit wykonano w systemie full tang, jest on bardzo wytrzymały. Jeden kawałek stali, łączy ze sobą głownie i rękojeść. Okładziny dopasowano do kształtu chwytu i dobrze wyprofilowano. Jelec zapobiega wysunięciu się noża.

Okładziny w kolorze czarnym zostały zrobione z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jest ono odporne na uderzenia i zadrapania. Ponadto dla wygody wyposażono je w chropowatą strukturę, zapewniające pewność uchwytu w każdych warunkach

Konstrukcja full tang

zestaw

Specjalistyczne dodatki

Jeśli chcesz być gotowy na niespodziewane sytuacje, wybierz zestaw Elite Force. Oprócz masywnego noża podstawowego posiada on dedykowane narzędzie do cięcia, wykonane z jednego kawałka stali. Specjalistyczny i bezpieczny nóż do przecinania pasów i linek, przyda się w trudnych sytuacjach. Jest on tak skonstruowany, aby przecinać wytrzymałe tkaniny i siatki.

Zestaw

zestaw

Dodatkowe akcesoria

Oprócz doskonałego noża, zestaw zawiera dodatkowe akcesoria przydatne podczas krótkich wędrówek i długich wypraw survivalowych.

Mała kabura na nóż zabezpiecza i pozwala przenosić go bez konieczności zabierania całego zestawu. Jednak kiedy wybierasz się na dłuższą wycieczkę, możesz spakować wszystko do kabury udowej, zrobionej z nylonu. Ma ona wygodną regulację i klamry zatrzaskowe.

Ponadto możesz skorzystać z krzesiwa, które pozwoli na szybkie rozpalenie ognia w sytuacji kryzysowej.

Zestaw

Specyfikacja

Więcej informacji
Marka Elite Force
Rodzaj głowni Stała
Rodzaj ostrza Combo (50%-50%)
Rodzaj stali 440C
Kolor ostrza Czarny
Materiał rękojeści Polimer
Kolor Czarny
Klips do noszenia Tak
Waga [g] 143.00
Dołączone akcesoria Nóż do cięcia pasów, krzesiwo, osełka, pochwa polimerowa, pochwa udowa z nylonu
Długość [mm] 200.00
Długość ostrza [mm] 87.00
EAN 4000844521859
Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta 5.0909
Producent Umarex
Profil głowni Drop point

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nóż z głownią stałą Elite Force EF 703 Kit