Nóż z głownią stałą Elite Force EF710

Elite Force
5.0954
001001062

Nowoczesny nóż o polimerowym chwycie i głowni ze stali 440C od marki Elite Force, to nowoczesne podejście to klasycznego tematu noży. Dzięki niewielkim kształtom i zastosowaniu nowoczesnych metod udało się uzyskać solidne narzędzie mieszczące się w torbie, plecaku czy kieszeni.

  • Marka: Elite Force
  • Rodzaj głowni: Stała
  • Rodzaj ostrza: Gładkie (plain)
  • Rodzaj stali: 440C
  • Kolor ostrza: Czarny
  • Materiał rękojeści: Polimer
Przewiń do pełnej specyfikacji
59,00 zł
Produkt dostępny
001001062
noze

Nóż z głownią stałą Elite Force EF710

Lubisz wyprawy w plener i leśne wędrówki? Nie zapomnij zabrać ze sobą dobrego noża. Wypróbuj Elite Force EF710. Jest to ciekawy model, wyposażony w głownie typu Drop point i konstrukcję full tang. Okładziny są solidne i dobrze leżą w dłoni.

Nie zapomniano również o kaburze do przenoszenia, dzięki czemu będziesz mógł zabrać go na każdą survivalową wyprawę.

Nóż Elite Force

łatwa obsługa

Ostrze Drop point

Producenci noży, od lat pracują nad stworzeniem nowych, kształtów głowni. Jedną z klasycznych konstrukcji jest ostrze o kształcie Drop point. Model EF710 cechuje się pojedynczą krawędzią tnącą i nienaostrzonym grzbietem. Krzywizna brzucha i grzbietu zbiega się, tworząc ostry czubek.

Przy produkcji głowni użyto stali typu 440C. Dzięki podwyższonej zawartości węgla jest ona twardsza i lepiej trzyma ostrość niż zwykłe stale. Jednocześnie masz pewność, że Elite Force jest odporny na uszkodzenia i szybko się nie stępi.

Warto podkreślić, że stal 440C charakteryzuje się dużo większą odpornością na rdzewienie od pozostałych typów stali. Tym samym możesz używać noża w deszczu. Ostrze pokryto czarną powłoką, dzięki czemu nie tworzy ono niepożądanych refleksów świetlnych i dodatkowo chroni nóż.

smolny patyk

wytrzymałość

Konstrukcja full tang

Dzięki temu, że nóż Elite Force EF710 wykonano w systemie full tang, jest on bardzo wytrzymały. Jeden kawałek stali, łączy ze sobą głownie i rękojeść. Okładziny dopasowano do kształtu chwytu i dobrze wyprofilowano.

Okładziny w kolorze czarnym zostały zrobione z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jest ono odporne na uderzenia i zadrapania. Ponadto dla wygody wyposażono je w żłobienia zapewniające pewność chwytu w każdych warunkach.

Miejsce, w którym ostrze łączy się rękojeścią, zostało wyprofilowane i ponacinane. Sprawia to, że będziesz mógł operować swoim nożem bez ryzyka wysunięcia go z dłoni.

Konstrukcja full tang

wydajność

Kabura

Dbając o Twoją wygodę, producent wraz z nożem dostarcza wygodną, uniwersalną kaburę wykonaną z mocnego nylonu. Dzięki zastosowaniu uchwytu możesz zaczepić ją do pasa.

Ponadto nóż wyposażono w otwór umieszczony na końcu rękojeści. Pozwala on na doczepienie do noża linki, ułatwiającej przenoszenie.

kabura

Specyfikacja

Więcej informacji
Marka Elite Force
Rodzaj głowni Stała
Rodzaj ostrza Gładkie (plain)
Rodzaj stali 440C
Kolor ostrza Czarny
Materiał rękojeści Polimer
Kolor Szary
Waga [g] 210.00
Dołączone akcesoria Pochwa wykonana z cordury zapinana na klips
Długość [mm] 230.00
Długość ostrza [mm] 107.00
EAN 4000844608536
Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta 5.0954
Producent Umarex
Profil głowni Drop point

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nóż z głownią stałą Elite Force EF710
Polecane produkty:
AGE VERIFICATION
You must be older than 18 years old to enter this page.