Wiatrówka Pistolet Umarex Race Gun Kit BB 4,5 mm

5.8161-1
001001109

Umarex Race gun Kit to metalowa i solidna replika bazująca na konstrukcji pistoletów używanych w zawodach strzeleckich IPSC. Zasilana jest 12 gramową kapsułą CO2 i posiada pojemny magazynek na 22 kuliste śruciny BB. Wiatrówka świetnie sprawdzi się jako rekreacyjny pistolet do strzelań tarczowych i dynamicznych na krótkich i średnich dystansach.

  • Producent: Umarex
  • Kod producenta: 5.8161-1
  • Marka: Umarex
  • Kaliber [mm]: 4.50
  • Prędkość początkowa [m/s]: 125
  • Energia kinetyczna [J]: Poniżej 17
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 579,00 zł Regular Price 799,00 zł
DostępnyDostępny
001001109
pistolet

Pistolet Umarex Race Gun Kit kal. 4,5 mm BB

Działająca w systemie Single Action wiatrówka pistolet Umarex Race Gun Kit kal. 4,5 mm BB to broń, której konstrukcja zainspirowana została dyscypliną strzelectwa dynamicznego - IPSC (Internation Practical Shooting Confederation). Jest to produkt, który będzie idealny dla osób, które cenią sobie realizm treningu, gdzie odczucia są zbliżone do posługiwania się prawdziwą bronią.

Wiatrówka napędzana jest 12-gramowym nabojem CO2, który umieszczony jest w magazynku mieszczącym 22 śruciny.

Pistolet posiada także elementy spotykane w broniach wykorzystywanych w IPSC. Są to między innymi elementy takie jak: dźwignia przeładowania, powiększony zwalniacz magazynka oraz światłowodowe mechaniczne przyrządy celownicze.

Sprawdź, jak Wiatrówka Pistolet Umarex Race Gun Kit BB 4,5 mm wygląda w rzeczywistości. Chwyć zdjęcie poniżej i przeciągnij je w lewo lub prawo, aby obrócić produkt lub skorzystaj z przycisków nawigacyjnych.

 
kapsula co2

Zasilanie 12-gramową kapsułą CO2

Wiatrówka Umarex Racegun zasilana jest 12-gramową kapsułą CO2. Pozwoli ona na oddanie około 140 strzałów z prędkością początkową na poziomie 125 metrów na sekundę. Prędkość ta pozwoli na prowadzenie ostrzału nawet z odległości kilkunastu metrów.

Sam magazynek mieści 22 kulki. Proces wymiany magazynka odbywa się w podobny sposób jak ma to miejsce w broni palnej.

System blow-back, w który wyposażona jest wiatrówka Umarex Racegun, symuluje odrzut zamka podczas strzelania. Po wystrzeleniu ostatniej kulki z magazynka, zamek pozostaje w tylnym położeniu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku broni ostrej.

Kapsuły CO2 12g do wiatrówki
bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo użytkowania

Podczas zabawy wiatrówką najważniejsze jest bezpieczeństwo strzelca oraz osób postronnych. Dlatego też wiatrówka Umarex Racegun posiada bezpiecznik nastawny, który po przełączeniu zapobiega oddaniu przypadkowego strzału.

Użytkownik, w celu zachowania maksymalnej ostrożności powinien odbezpieczyć wiatrówkę dopiero w momencie namierzenia celu, który zostanie ostrzelany. Niezabezpieczenie wiatrówki może grozić oddaniem przypadkowego strzału, np. poprzez upuszczenie broni na ziemię.

Wiatrwka Race Gun Kit z celownikiem kolimatorowym
wydajnosc

Montaż dodatkowych akcesoriów

Wraz z wiatrówką w zestawie znajduje się szyna akcesoryjna, która umożliwia montaż dodatkowych elementów, takich jak celownik kolimatorowy Competition II (w zestawie).

Celownik ten znacząco przyspiesza i ułatwia celowanie, ponieważ eliminuje potrzebę zgrywania muszki ze szczerbiną.

Celowanie odbywa się poprzez naprowadzanie plamki na cel. W celu dostosowania widoczności plamki, konieczna jest zmiana jej intensywności za pomocą przełącznika umieszczonego z boku.

Akcesoria do Race Gun

Elementy spotykane w pistoletach IPSC

Wiatrówka Umarex Racegun została wyposażona w elementy spotykane głównie w broni wykorzystywanej w IPSC.

Są to między innymi:

  • powiększony zwalniacz magazynka - ułatwia on wyrzucenie magazynka z rękojeści
  • światłowodowy mechaniczny przyrząd celowniczy - światłowód w sposób znaczący przyspiesza proces celowania. W rezultacie oddawanie strzałów jest szybsze, a dzięki temu strzelec może uzyskać lepszy czas końcowy strzelania.
  • dźwignia przeładowania - jest ona instalowana po lewej lub prawej stronie zamka, w zależności czy strzelec jest prawo czy leworęczny. Rozwiązanie to pozwala na szybkie przeładowanie wiatrówki, w przypadku gdy na górnej części zamka zainstalowany jest kolimator.

Pistolet Umarex Race Gun Kit

Specyfikacja

Więcej informacji
ProducentUmarex
Kod producenta5.8161-1
MarkaUmarex
Kaliber [mm]4.50
Prędkość początkowa [m/s]125
Energia kinetyczna [J]Poniżej 17
Ilość strzałów z jednostki zasilania60
Rodzaj napęduCO2 12 g
PrzeładowanieAutomatyczne
Ruchomy zamek [BLOW BACK]Tak
Rodzaj amunicjiŚrut BB (okrągły)
Rodzaj magazynkaRzędowy
Pojemność magazynka [szt.]21
Tryb ogniaPojedynczy
System spustowySingle Action
BezpiecznikManualny
Szyna akcesoryjnaTak
Przyrządy celowniczeNieregulowana muszka, regulowana szczerbinka
Materiał korpusuMetal
Długość [mm]267
Waga [g]1074
EAN4000844496720
Gwarancja24 miesiące
Na ratyNie