Nóż z głownią stałą Cold Steel Drop Point Spike

53NCC
001001187

Seria noży Spike od marki Cold Steel to kompaktowe noże, które można przenosić w pokrowcu zawieszone na szyi. Ostre ostrze, swym kształtem przypominające sztylet wykonano ze stali nierdzewnej 4116. Polimerowa rękojeść nożą o anatomicznych kształtach zapewnia pewny chwyt. Nóż jest przeznaczony dla osób parających się głównie survivalem i bushcraftem.

  • Kolor: Czarny
  • Długość [mm]: 203
  • Długość ostrza [mm]: 102
  • EAN: 705442010111
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Kod producenta: 53NCC
Przewiń do pełnej specyfikacji
189,00 zł
DostępnyDostępny
001001187
noze

Nóż z głownią stałą Cold Steel Drop Point Spike

Kolejny model z serii Spike zaprojektowany przez firmę Cold Steel. Tym razem producent zdecydował się wyposażyć nóż w ostrze o klasycznym i eleganckim kształcie Drop Point. Jest ono smukłe i wykonane ze stali German 4116, przez co wytrzyma wyprawę w teren i pomoże Ci w drobnych pracach domowych.

Konstrukcja full tang została pokryta okładzinami z materiału G10, odpornego na wilgoć i uderzenia. Czarny kolor rękojeści idealnie współgra z pochwą zbudowana z Secure-Ex, która chroni nóż i umożliwia przenoszenie go na szyi.

Nóż z głownią stałą Cold Steel Drop Point Spike

wytrzymałość

Budowa full tang

Okładziny pokrywające trzon noża Cold Steel Drop Point Spike są idealnie dopasowane i wykonane z materiału G10 o strukturze Girve-Ex. Wcięcie na palec w dolnej części rękojeści, tworzy jelec dający oparcie dla dłoni. Przekłada się to na wygodę użytkowania, która jest istotna w przypadku noży typu neck. 

Unosząca się ku górze krawędź tnąca noża, łączy się z prostym grzbietem tworząc ostry czubek. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nóż może skutecznie przebijać materiały o różnej strukturze. Stal typu German 4116 jest zahartowana w sposób pozwalający na prace w czasie deszczu bez ryzyka wystąpienia korozji.

Nóż z głownią stałą Cold Steel Drop Point Spike

noze

Pochwa z możliwością noszenia na szyi

Producent dołączył do zestawu bezpieczną pochwę. Jest to ważne, ponieważ model Cold Steel Drop Point Spike jest nożem typu nec. Możliwość noszenia na szyi, wymusza zastosowanie pochwy chroniącej przed skaleczeniem. Została ona wykonana z materiału zwanego Secure-Ex, będącego twardym polimerem.

Pochwa noża Cold Steel Tokyo Spike

Specyfikacja

Więcej informacji
KolorCzarny
Długość [mm]203
Długość ostrza [mm]102
EAN705442010111
Gwarancja24 miesiące
Kod producenta53NCC
Kolor ostrzaCzarny
MarkaCold Steel
Materiał rękojeściGriv-Ex
ProducentCold Steel
Profil głowniDrop point
Rodzaj głowniStała
Rodzaj ostrzaGładkie (plain)
Rodzaj stali4116
Waga [g]65

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nóż z głownią stałą Cold Steel Drop Point Spike
Polecane produkty: