Nóż do rzucania Cold Steel True Flight Thrower

80TFTC
001001249

True Flight Thrower to klasyczny nóż do rzucania wykonany tak, aby był doskonale wyważony, a zarazem odporny na uderzenia. Głownia wykonana ze stali 1055 została pokryta epoksydową warstwą ochronną. Charakterystyczny szlif płaski na ostrzu zapewnia mu dobre właściwością tnące a rękojeść z paracordu ułatwia manipulowanie rzutką.

  • Kolor: Czarno - zielony
  • Długość [mm]: 300
  • Długość ostrza [mm]: 155
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Klips do noszenia: Nie
  • Kod producenta: 80TFTC
Przewiń do pełnej specyfikacji
199,00 zł
DostępnyDostępny
001001249
noze

Nóż z głownią stałą Cold Steel True Flight Thrower, rzutka 

Prezentujemy rzutkę z głownią stałą, True Flight Thrower. Została zaprojektowana i wykonana przez amerykańską firmę Cold Steel, słynącą z produkcji jednych z najlepszych noży na świecie. Powyższy model to bardzo solidna rzutka z wyraźnie zaznaczonym punktem wyważenia, wypadającym na samym środku nożyka.

Głownia noża posiada klasyczny kształt clip point i wyposażona jest w długi wąski czubek ułatwiający przebijanie się przez różnego rodzaju materiały. Nożyk ze względu na swoją ergonomię, klasyczne wykonanie i dobre wyważenie jest szczególnie polecany osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z bronią białą. 

*Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i/lub regionu.

wydajność

Praktyczna budowa

Warto przyjrzeć się solidnej głowni Cold Steel True Flight Thrower. Producent użył tutaj stali węglowej 1055, w ten sposób marginalizując ryzyko wykruszenia czy pęknięcia, na które nóż może być narażony w trakcie cięcia lub rzucania. Istotny jest też fakt, że ostrze poprowadzono szerokim szlifem wklęsłym, co pozwala używać rzutki również jako zwykłego noża. Górna, płaska część głowni pozwoli na wykorzystanie noża do batonowania niewielkich bloków drewna. Sprawdzi się również jako małe i poręczne narzędzie do bushcraftu czy survivalu.

Warto nadmienić, że w celu poprawy wygody chwytu, całą rękojeść owinięto sztywno paracordem, który w sytuacji kryzysowej możemy rozwiązać i wykorzystać np. jako linkę mocującą do namiotu. Do zestawu dołączana jest pochwa  w kolorze czarnym.

flight trower2

Specyfikacja

Więcej informacji
KolorCzarno - zielony
Długość [mm]300
Długość ostrza [mm]155
Gwarancja24 miesiące
Klips do noszeniaNie
Kod producenta80TFTC
Kolor ostrzaCzarny
MarkaCold Steel
Materiał rękojeściNylon
ProducentCold Steel
Profil głowniSpear point
Rodzaj głowniStała
Rodzaj ostrzaGładkie (plain)
Rodzaj stali1055
Waga [g]240

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nóż do rzucania Cold Steel True Flight Thrower
Polecane produkty: