Tomahawk Cold Steel Pipe Hawk

90PHH
001001261

Toporki to tradycyjne narzędzie wykorzystywane już przez wikingów czy rdzenne plemiona amerykańskie. Ze względu na swoje wartości zarówno bojowe, jak i w formie narzędzia szybko zyskało one uznanie w innych częściach świata. Pipe Hawk to tradycyjny toporek łączący w sobie cechy siekiery oraz młotka. Sprawdzi się w gospodarstwie domowym oraz podczas rekonstrukcji.

  • Marka: Cold Steel
  • Rodzaj stali: 1055
  • Materiał rękojeści: Drewno, stal
  • Kolor: Czarny
  • Waga [g]: 795.00
  • Długość [mm]: 560.00
Przewiń do pełnej specyfikacji
149,00 zł
Brak w magazynie
001001261
siekiera

Toporek Cold Steel Pipe Hawk

Firma Cold Steel to znany i ceniony producent broni białej. Korzystając ze swojego doświadczenia, stworzyła serię siekier i toporków do codziennego użytku, jak i samoobrony. Jedną z nich jest Pipe Hawk, wzorowany na indiańskiej fajce, która dzięki solidnej konstrukcji cechuje się szerokim wachlarzem zastosowań. Pipe Hawk sprosta wszystkim wyzwaniom, które przed nim postawisz. Z pewnością docenisz jego atuty w codziennej pracy i podczas wypraw w teren.

Toporek Cold Steel Pipe Hawk

wytrzymałość

Funkcjonalna konstrukcja

Głowica Pipe Hawk została wykonana z wytrzymałej, węglowej stali 1055. Dzięki temu posiada ona wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne jak pęknięcia i wykruszenia. Krawędź tnąca charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami tnącymi, co pozwala na skuteczne cięcie, siekanie, rąbanie czy ścinanie drzew.

Po drugiej stronie ostrza, umieszczono okrągły młotek poszerzający zakres działania toporka. Dzięki niemu, możesz skutecznie rozbijać nawet twarde materiały. Trzonek toporka powstał z drzewa orzesznika. Jego odpowiednia długość i średnica pozwalają korzystać z narzędzia bez nadmiernego zmęczenia. 

bushcraft survival

Specyfikacja

Więcej informacji
Marka Cold Steel
Rodzaj stali 1055
Materiał rękojeści Drewno, stal
Kolor Czarny
Waga [g] 795.00
Długość [mm] 560.00
Długość głowni [mm] 190.00
Długość ostrza [mm] 190.00
Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta 90PHH
Materiał korpusu Drewno
Pochwa Nylonowa
Producent Cold Steel

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tomahawk Cold Steel Pipe Hawk
Polecane produkty:
AGE VERIFICATION
You must be older than 18 years old to enter this page.