Toporek Cold Steel Rifleman’s Hawk

90RH
001001266

Tradycyjny toporek używany przez rdzenne plemiona Stanów zjednoczonych oraz wojska kolonialne USA. Dzięki połączeniu drewnianej rękojeści oraz stalowej głowni i charakterystycznym kształcie może być znakomitym akcesorium podczas rekonstrukcji historycznych jak i narzędziem do cięcia drewna.

  • Długość [mm]: 559
  • EAN: 705442000679
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Kod producenta: 90RH
  • Marka: Cold Steel
  • Materiał rękojeści: Orzesznik
Przewiń do pełnej specyfikacji
149,00 zł
Icon/24/Status/check_circle_24 Copy
Brak w magazynie
Zapytaj o podobne produkty
001001266
siekiera

Toporek Cold Steel Rifleman’s Hawk

Cold Steel Riffleman’s Hawk to wielofunkcyjny toporek, o bardzo dobrych parametrach i szerokim spektrum zastosowań. Z pewnością docenisz jego możliwości, w codziennych zastosowaniach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, ten amerykański producent broni białej w umiejętny sposób wykorzystał swoją wiedzę, co zaowocowało bardzo praktycznymi narzędziami do użytku codziennego. Zaowocowało to konstrukcją i stylistyką do broni rdzennych amerykanów.

cold steel toporek riffleman

wytrzymałość

Budowa

Głowica toporka wykonana jest z bardzo wytrzymałej, kutej węglowej stali 1055. Dzięki temu posiada ona bardzo wysoką odporność na pęknięcia jak i wykruszenia. Krawędź tnąca została bardzo dobrze naostrzona i sprawdzi się również w bardziej precyzyjnych zastosowaniach. Po jej przeciwnej stronie umieszczono obuch. Dzięki temu możesz bez problemu na przykład wbijać gwoździe czy śledzie namiotu. Przyda się on także podczas wielu innych prac w ogrodzie czy obozie. Trzonek toporka został wykonany z drzewa orzesznika. Odpowiednia długość uchwytu pozwala wygodnie korzystać z narzędzia, bez nadmiernego zmęczenia. 

survival bushcraft

Specyfikacja

Więcej informacji
Długość [mm]559
EAN705442000679
Gwarancja24 miesiące
Kod producenta90RH
MarkaCold Steel
Materiał rękojeściOrzesznik
ProducentCold Steel
Rodzaj staliWęglowa 1055
Waga [g]1035

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Toporek Cold Steel Rifleman’s Hawk