Toporek Cold Steel Spike Hawk

90SH
001001267

Tradycyjny toporek używany przez rdzenne plemiona Stanów zjednoczonych oraz wojska kolonialne USA. Dzięki połączeniu drewnianej rękojeści oraz stalowej głowni i charakterystycznym kształcie może być znakomitym akcesorium podczas rekonstrukcji historycznych jak i narzędziem do cięcia drewna.

  • Kod producenta: 90SH
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Rodzaj stali: Nierdzewna
Przewiń do pełnej specyfikacji
199,00 zł
Icon/24/Status/check_circle_24 Copy
Brak w magazynie
Zapytaj o podobne produkty
001001267
siekiera

Toporek Cold Steel Spike Hawk

Dla wszystkich fanów obozowania poza miastem, zwolenników survialu i osób szukających świetnego narzędzia do pracy w ogrodzie – przedstawiamy Cold Steel Spike Hawk – toporek wielofunkcyjny, o bardzo dobrych parametrach i szerokim spektrum zastosowań. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, ten amerykański producent broni białej w umiejętny sposób wykorzystał swoją wiedzę, co zaowocowało bardzo praktycznymi narzędziami do użytku codziennego. cold steel spike

wytrzymałość

Budowa i zastosowanie

Głowicę toporka wykonano z bardzo wytrzymałej, kutej stali węglowej 1055. Dzięki temu posiada ona wysoką odporność na wykruszenia i pęknięcia, co jest szczególnie istotne podczas rąbania drewna lub ścinania drzew. Krawędź tnąca jest bardzo ostra, doskonale nadaje się również do bardziej precyzyjnych zadań.

Po przeciwnej stronie ostrza umieszczono ostry szpikulec, który przydaje się szczególnie do przebijania różnej maści materiałów jak i zbijania szyb. Trzonek wykonano z drzewa hikorowego (orzesznika). Odpowiednia długość pozwala wygodnie korzystać z narzędzia bez nadmiernego zmęczenia.

survival bushcraft

Specyfikacja

Więcej informacji
Kod producenta90SH
Gwarancja24 miesiące
Rodzaj staliNierdzewna

Opinie

Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto