Tomahawk Cold Steel Viking Hand Axe

90WVBA
001001270

Toporki Cold Steel są tradycyjnymi narzędziami do pracy oraz walki używanymi przez rdzenne plemiona wikingów. Ich kształt przypominający topór połączony z siekierą nie jest przypadkiem. Dzięki temu udało się zachować lekkość konstrukcji oraz dobre wyważenie co przekłada się możliwość stosowania jako broni miotanej. Nasz toporek sprawdzi się w roli uniwersalnego narzędzia i eleganckiej elementu kolekcji.

  • Długość [mm]: 762
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Kod producenta: 90WVBA
  • Marka: Cold Steel
  • Materiał korpusu: Drewno
  • Materiał rękojeści: Drewno, stal
Przewiń do pełnej specyfikacji
169,00 zł
Icon/24/Status/check_circle_24 Copy
Brak w magazynie
Zapytaj o podobne produkty
001001270
siekiera

Topór Cold Steel Viking Axe

Viking Axe to historyczna broń w nowoczesnym wykonaniu zaprezentowana przez znaną amerykańską markę Cold Steel. Firma tworząc swój produkt, starała się jak najwierniej oddać charakter i wygląd tradycyjnej siekiery używanej przez dawne plemiona wikingów. Zadbano przy tym o to, aby estetyka i ogólny wygląd repliki były na jak najwyższym poziomie. Do stworzenia długiej rękojeści zastosowano specjalny rodzaj drewna hikory. Zapewniło to siekierze dużą elastyczność oraz wytrzymałość na uderzenia.

siekiera viking coldsteel

noze

Solidna stal węglowa

Toporek Viking Axe to niezastąpione narzędzie o klasycznym i solidnym wykonaniu, które zadowoli każdego kolekcjonera czy też rekonstruktora. Ostrze topora wykonano z wysokowęglowej stali 1055, dzięki czemu jest łatwe do ostrzenia, a przy tym nie pęka i nie tępi się tak łatwo. Dodatkowo w celu poprawienia elegancji zostało ono zeszlifowane na srebrny połysk.

siekiera cold steel zblizenie na ostrze viking2

Specyfikacja

Więcej informacji
Długość [mm]762
Gwarancja24 miesiące
Kod producenta90WVBA
MarkaCold Steel
Materiał korpusuDrewno
Materiał rękojeściDrewno, stal
ProducentCold Steel
Rodzaj stali1055

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tomahawk Cold Steel Viking Hand Axe
Polecane produkty: