Maczeta Cold Steel Bolo Machete

97LBMS
001001290

Maczeta typu Bolo typu jest znanym narzędziem w całej Azji. Dzięki umiejscowieniu środka ciężkości na przodzie głowni, o wiele łatwiej jest nią rąbać i ciąć twarde materiały. Maczeta sprawdzi się doskonale w roli narzędzia bushcraftowego czy survivalowego.

  • Dołączone akcesoria: Pochwa wykonana z Cor-Ex
  • Długość [mm]: 600
  • Długość ostrza [mm]: 455
  • EAN: 705442011835
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Kod producenta: 97LBMS
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 69,00 zł Regular Price 79,00 zł
Brak w magazynie
001001290
maczeta

Maczeta Bolo Machete

Maczeta to narzędzie znane od lat na całym świecie. Wykorzystuje się je w różnych sytuacjach i do różnych prac. Maczeta Bolo Machete od firmy Cold Steel jest klasycznym modelem opartym na sprawdzonych rozwiązaniach stosowanych w maczetach. Ma rozszerzającą się głownię, wykonaną ze stali 1055 i rękojeść z czarnego polimeru o dobrze wyprofilowanym kształcie.

Otwór, umieszczony na końcu rękojeści, jest tak zaprojektowany, aby można założyć na niego opcjonalną smycz lub linkę. Pochwa o idealnie dopasowanych kształtach dobrze okrywa maczetę, zapewniając jej bezpieczny transport.

Maczeta Cold Steel Bolo

bezpieczeństwo

Wydajność

Maczeta firmy Cold Steel to model zaprojektowany do ciężkiej pracy. Wszystkie rozwiązania zastosowane w czasie procesu produkcyjnego, były podyktowane troską o najwyższą jakość. Dzięki temu maczeta Bolo poradzi sobie z pracą w gospodarstwie lub karczowaniem leśnych zarośli.

Rękojeść ukształtowana ciśnieniowo ma przyjemną w dotyku strukturę. Sprawia ona, że maczeta w czasie pracy nie ślizga się w dłoni, nawet w czasie deszczu. Podcięcie w środkowej części jest wyprofilowane i zapewnia stabilny chwyt.

Dom w głębi lasu lifestyle

łatwa obsługa

Szerokie ostrze

Maczeta Cold Steel Bolo ma ostrze o długości 455 mm, które unosi się i rozszerza. Sprawia to, że uderzenia pod różnymi kątami są celne i przecinają nawet twarde materiały o różnej strukturze. Krawędź tnąca jest gładka na całej długości.

Stal węglowa wykorzystana w procesie produkcyjnym to typ 1055, charakteryzujący się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Jest on odporny na wykruszenia, lecz z racji swego składu jest podatny na korozję. Właśnie dlatego producent zdecydował się na pokrycie ostrza czarną, napylaną proszkowo powłoką ochronną, która idealnie zabezpiecza głownię.

Maczeta Cold Steel Bolo

pochwa

Odpowiednie warunki przechowywania maczety Bolo Machete

Maczeta to narzędzie do ciężkiej pracy. Jeśli ma służyć przez długi czas, należy o nią odpowiednio dbać i przechowywać ją w przyjaznych warunkach. Idealnym miejscem do przechowywania jest dedykowana pochwa.

Model Cold Steel Bolo został wyposażony w pokrowiec z materiału Cor-Ex. Charakteryzuje się on wysoką odpornością na upadki i uderzenia. Stalowe nity w kolorze czarnym skutecznie wzmacniają całą konstrukcję, a klips zabezpiecza przed wypadnięciem.

Pochwa maczety Cold Steel Bolo

Specyfikacja

Więcej informacji
Dołączone akcesoria Pochwa wykonana z Cor-Ex
Długość [mm] 600
Długość ostrza [mm] 455
EAN 705442011835
Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta 97LBMS
Kolor Czarny
Kolor ostrza Czarny
Marka Cold Steel
Materiał rękojeści Polimer
Pochwa Cor-Ex
Producent Cold Steel
Rodzaj głowni Stała
Rodzaj ostrza Gładkie (plain)
Rodzaj stali 1055
Waga [g] 540

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Maczeta Cold Steel Bolo Machete