Maczeta Cold Steel Chinese Sword Machete

97TCHS
001001298

Dwuręczna maczeta, dla której wzorem były klasyczne chińskie miecze. Głownia maczety została wykonana ze stali 1055 oraz pokrytą ją warstwą czarnej farby zabezpieczającej przed korozją. Rękojeść wyposażono w duży jelec zapobiegający przed ześlizgiwaniem się dłoni na ostrze.

  • Marka: Cold Steel
  • Rodzaj głowni: Stała
  • Rodzaj ostrza: Gładkie (plain)
  • Rodzaj stali: 1055
  • Kolor ostrza: Czarny
  • Materiał rękojeści: Polimer
Przewiń do pełnej specyfikacji
179,00 zł
Brak w magazynie
001001298
maczeta

Maczeta Cold Steel Chinese Sword

Firma Cold Steel, będąca czołowym producentem noży i wysokiej jakości broni białej, tworzy serie produktów dla wymagających użytkowników. Maczeta Chinese Sword Machete jest jednym z modeli serii obejmującej maczety orientalne. W tym wypadku mamy do czynienia z tradycyjnym narzędziem bojowym prosto z Chin.

Jest to połączenie maczety z klasycznym Chińskim mieczem bojowym. Maczeta o długim, lekko zagiętym ostrzu wykonanym ze stali narzędziowej, potrafi ciąć i rąbać. Rękojeść o eleganckiej fakturze jest na tyle duża, że z łatwością można trzymać na niej obie dłonie. Ze względu na unikalny kształt i świetne wykonanie, maczeta ta przypadnie zwłaszcza do gustu głównie osobom parającym się rekonstrukcjami, jak i kolekcjonerom.

Maczeta Cold Steel Chinese Sword

łatwa obsługa

Długie ostrze ze stali narzędziowej

Istotnym elementem każdej maczety jest ostrze. Głownia modelu Cold Steel Chinese Sword, wykonana ze stali narzędziowej typu 1055 High Carbon, jest zahartowana w sposób, który nadał jej odpowiednią twardość i wytrzymałość.

Lekko wygięty profil krawędzi tnącej jest zakończony ostrym czubkiem. Sprawia to, że maczeta świetnie przebija twarde materiały. Pokrycie całości głowni czarną powłoką ochronną zabezpiecza ją przed korozją. Do zestawu dołączona jest pochwa z Cor-Ex.

Kobieta z maczetą Cold Steel Chinese Sword

bezpieczeństwo

Elegancka, klasyczna rękojeść maczety Chinese Sword Machete

Maczety z tej serii charakteryzuje elegancki i unikalny kształt. Rękojeść maczety Chinese Sword Machete została ukształtowana bezpośrednio na głowni przy użyciu wysokiego ciśnienia. Dzięki takiemu zabiegowi jest ona odporna na wpływ warunków atmosferycznych.

Ponadto żłobienia i faktura znajdująca się na niej, zapewnia pewny uchwyt w czasie pracy. Element będący jelcem skutecznie ochroni nasze dłonie przed zranieniem spowodowanym zsunięciem się dłoni na ostrze.

Maczeta Cold Steel Chinese Sword w pochwie

Specyfikacja

Więcej informacji
Marka Cold Steel
Rodzaj głowni Stała
Rodzaj ostrza Gładkie (plain)
Rodzaj stali 1055
Kolor ostrza Czarny
Materiał rękojeści Polimer
Kolor Czarny
Waga [g] 1168.00
Dołączone akcesoria Pochwa wykonana z Cor-Ex
Długość [mm] 965.00
Długość ostrza [mm] 606.00
EAN 705442016953
Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta 97TCHS
Pochwa Cor-Ex
Producent Cold Steel

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Maczeta Cold Steel Chinese Sword Machete
AGE VERIFICATION
You must be older than 18 years old to enter this page.