Nóż składany Cold Steel WES CRAWFORD

20MWC
001001503

Wes Crafrod od amerykańskiej marki Cold Steel to niewielki kompaktowy nożyk do celów survivalowo-bushcraftowych. Został zaopatrzony w stalową składaną głownię Krupp 4034 o wysokich właściwościach tnących. Zytelowa rękojeść posiada anatomiczne kształty ułatwiające manipulowanie nożem. Nożyk posiada klips do paska.

  • Kolor: Czarno - zielony
  • Długość [mm]: 213
  • Długość ostrza [mm]: 89
  • EAN: 705442018674
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Klips do noszenia: Tak
Przewiń do pełnej specyfikacji
149,99 zł
Icon/24/Status/check_circle_24 Copy
Brak w magazynie
Zapytaj o podobne produkty
001001503
noze

Nóż składany WES CRAWFORD

Dzięki współpracy amerykańskiej firmy Cold Steel z doświadczonymi projektantami noży z Wes Crawford udało się stworzyć nóż składany Wes Crawford. Jest to nowoczesne narzędzie o militarnym charakterze.

Solidna głownia została tak zaprojektowana, aby można było otworzyć ją przy pomocy flippera. Okładziny noża świetnie leżą w dłoni, dzięki wykonaniu ich z materiału zwanego Zytel. Sprawia to, że podczas survivalowych wypraw na pewno nie stracisz kontroli nad nożem. Po skończonej pracy będziesz mógł przypiąć nóż do krawędzi kieszeni, przy użyciu wygodnego klipsa.

*Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i/lub regionu.

łatwa obsługa

Ostrze z bezpiecznym jelcem

Ostrze to kluczowy element noża. W modelu Crawford Model 1 zastosowano solidną głownię wykonaną z japońskiej stali nierdzewnej 4034. Jej struktura i sposób wytwarzania sprawiły, że nóż radzi sobie w trudnych warunkach i dobrze znosi wpływ warunków atmosferycznych.

Ostrze o długości 89 mm płynnie przechodzi w jelec zabezpieczający palce w czasie pracy. Pełni on również rolę flippera, pozwalającego otworzyć nóż szybko i sprawnie jedną ręką.

Nóż Cold Steel na kawałkach drewna

wytrzymałość

Militarny design 

Rękojeść noża Crawford od firm Cold Steel to wysokiej jakości materiały zapewniające doskonałą przyczepność w czasie pracy. Okładziny w kolorze czarno zielonym zostały stworzone z polimeru zwanego Zylex. Ma on chropowatą strukturę i jest przyjemny w dotyku.

Na wygodę obsługi wpływa sprężysty klips, ułatwiający przenoszenia noża oraz otwór przelotowy znajdujący się na jednej z krawędzi. Dzięki niemu będziesz mógł zabezpieczyć swój nóż opcjonalną smyczą lub linką. Crawford Model 1

noze

Bezpieczeństwo w czasie pracy z nożem WES CRAWFORD

Nóż to niezbędne narzędzie w czasie wielu czynności. Jeśli chcesz, aby Twoja praca była bezpieczna, zaufaj blokadzie ostrza liner-lock w nożu składanym WES CRAWFORD. Jego konstrukcja opiera się na wykonanym ze stali listku, który należy docisnąć, aby złożyć ostrze.

Takie rozwiązanie pozwala przenosić duże obciążenia, które często występują w czasie pracy. 

Nóż składany Cold Steel

Specyfikacja

Więcej informacji
KolorCzarno - zielony
Długość [mm]213
Długość ostrza [mm]89
EAN705442018674
Gwarancja24 miesiące
Klips do noszeniaTak
Kod producenta20MWC
MarkaCold Steel
Materiał rękojeściZy-Ex
ProducentCold Steel
Profil głowniClip point
Rodzaj blokadyLiner lock
Rodzaj głowniSkładana
Rodzaj ostrzaGładkie (plain)
Rodzaj staliJapanese 4034
Sposób otwieraniaSprężynowy
Waga [g]116.23

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nóż składany Cold Steel WES CRAWFORD