Szabla Cold Steel Polish Saber

88RPS
001001510
Szabla 88RPS to jeden z najnowszych produktów marki Cold Steel. Firma tworząc swój produkt wzorowała się na klasycznej Polskiej szabli husarskiej z XVII w. Jej współtwórcą był znawca broni białej -Dave Baker. Głownia została wykonana z solidnej stali wysokowęglowej 1055, rękojeść zaś posiada skórzany chwyt. Szabla doskonale nada się do różnych rodzajów rekonstrukcji historycznych oraz jako elegancki prezent.
  • Kolor: Czerwony
  • Długość [mm]: 965.20
  • Długość ostrza [mm]: 812.80
  • EAN: 705442015376
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Kod producenta: 88RPS
Przewiń do pełnej specyfikacji
1 199,00 zł
Icon/24/Status/check_circle_24 Copy
Brak w magazynie
Zapytaj o podobne produkty
001001510
noze

Szabla Polish Saber

Z wielką przyjemnością przedstawiamy szable Polish Saber - wspaniałą replikę polskiej szabli husarskiej z siedemnastego wieku. Firma Cold Steel wzięła sobie za cel wierne oddanie parametrów oraz wyglądu tej rewelacyjnej broni i dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, poradziła sobie z tym zadaniem doskonale. 

Detale, materiały użyte do produkcji szabli, jakość wykonania – to wszystko sprawia, że nie można oderwać wzroku od tej pięknej broni. Bez względu na to, czy szukasz ozdobnego oręża do powieszenia na ścianie, jesteś rekonstruktorem epoki, lub interesują Cię ćwiczenia zgodne z podręcznikami HEMA, szabla produkcji Cold Steel to jedna z najlepszych replik broni historycznej na rynku. 

Cold Steel Polish Saber

wydajność

Wierna historii

Etymologia szabli husarskiej sięga początków siedemnastego wieku. Była to ekskluzywna polska szabla bojowa z zamkniętą rękojeścią, łącząca na poziomie konstrukcji zalety szabel zachodnioeuropejskich oraz ich wschodnich odpowiedników. Swoją najpopularniejszą i ostateczną formę uzyskała w połowie XVII w. Broń szybko stała się elitarnym narzędziem czołowej formacji bojowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów i urosła do miary legendarnego oręża polskiej jazdy. 

Cold Steel projektując swoją szablę, oparł się o najlepsze cechy charakterystyczne dla historycznej broni. Mamy tutaj zatem długą, zakrzywioną głownię ze stali 1055 z wyraźnie zaznaczonym, podwójnym zbroczem, płaskim ostrzem oraz szerokim piórem. Krawędź tnąca została naostrzona fabrycznie i jest niezwykle ostra, dlatego do ćwiczeń, producent zaleca stępienie ostrza. 

husaria polska szabla

bezpieczeństwo

Bezpieczny uchwyt

Polish Saber Red Leather Scabbard posiada krótką, delikatnie zakrzywioną rękojeść obciągniętą czerwoną skórą. Karby zostały wypełnione stalowym skręcanym drutem i nadają jej klasycznej stylistyki. Identycznie jak w XVII wieku tak i tutaj, producent postanowił zastosować najpopularniejszą osłonę dłoni, czyli kabłąkowy, zamknięty jelec sięgający głowicy rękojeści. Świetnie sprawdza się on w trakcie walki, a podłużne zdobienie na wąsie z pewnością ucieszy oko fanów estetyki. 

Dzięki skórzanej, karbowanej powierzchni uchwytu, dłoń nie ślizga się podczas cięć, poprawiając panowanie nad bronią, a co za tym idzie pozwalając na bardzo precyzyjne ciosy.

Żołnierz Husarii na koniu z szablą w dłoni

regulacja

Praktyczne detale szabli Polish Saber

Firma Cold Steel postanowiła dołączyć do repliki drewnianą pochwę, nawiązującą do oryginału z polskiej szabli. Tak jak w każdej oryginalnej broni, gdzie pochwa wykonana była zawsze z drewna, tak i tutaj producent zastosował ten sam materiał. Obłożono ją czerwoną skórą, odnosząc się do barw narodowych. Stalowe okucia u nasady i w połowie pomogą zamocować broń do pasa użytkownika. 

Zdobienia w postaci czterech serc na pochwie szabli stanowią delikatny, artystyczny akcent zwracając uwagę już na pierwszy rzut oka. Całość uzupełnia długi, stalowy trzewik chroniący drewnianą powierzchnię przed uszkodzeniem.

zdobienia drewniana pochwa

Specyfikacja

Więcej informacji
KolorCzerwony
Długość [mm]965.20
Długość ostrza [mm]812.80
EAN705442015376
Gwarancja24 miesiące
Kod producenta88RPS
Kolor ostrzaSrebrny
MarkaCold Steel
Materiał rękojeściSkóra
PochwaZdobiona pokryta skórą
ProducentCold Steel
Rodzaj głowniStała
Rodzaj ostrzaGładkie (plain)
Rodzaj stali1055
Waga [g]1133.98

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Szabla Cold Steel Polish Saber