Nóż polimerowy z głownią stałą Cold Steel FGX Karambit

92FK
001001524

Prezentujemy doskonały i niewielki nożyk typu karambit, wykonany przez amerykańską firmę Cold Steel. Nóż został wykonany w nowatorskiej technologii z użyciem wyłącznie polimeru Grivory oraz gumowo-kratonowej rękojeści. Dzięki temu jest on lekki, solidny, niewykrywalny oraz odporny na korozję. Sprawia to, że świetnie sprawdzi się w ciężkich warunkach, gdzie inne noże nie dają rady.

  • Marka: Cold Steel
  • Rodzaj głowni: Stała
  • Rodzaj ostrza: Gładkie (plain)
  • Kolor ostrza: Czarny
  • Materiał rękojeści: Kray-Ex
  • Kolor: Czarny
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 39,99 zł Regular Price 49,99 zł
Produkt dostępny
001001524
NÓŻ

Nóż polimerowy z głownią stałą FGX Karambit

Prezentujemy rodzinę specjalistycznych noży niemagnetycznych opracowanych w Stanach Zjednoczonych. Nóż polimerowy z głownią stałą FGX Karambit to kolejny z kilku nowoczesnych modeli wykonanych z trwałego kompozytu odpornego na uszkodzenia zwanego Grive-Ex.

Dzięki zaawansowanym procesom produkcyjnym udało się stworzyć niezwykle lekki nóż przeznaczony do zadań specjalnych. Jego zalety doceni każdy, kto musi pracować w ekstremalnych warunkach.

Nóż polimerowy z głownią stałą FGX Karambit

bezpieczeństwo

Niemagnetyczne właściwości noża FXG Karambit 

Głownia noża FGX Karambit ma kształt zakrzywionego pazura. Wzór ten wywodzi się z azjatyckich noży wykorzystywanych w sztukach walki. Jego ostry czubek i wstępnie zaostrzona krawędź pozwala na przebijanie materiałów o różnej strukturze. Tym, co wyróżnia ten model, jest materiał z jakiego wykonano ostrze. Grive-Ex jest to komozyt składający się z wielu warstw włókien szklanych oraz nylonu, utwardzanego promieniami UV i temperaturą. Sprawia to, że nóż jest niemagnetyczny. Jest również niewrażliwy na niskie oraz wysokie temperatury, wodę i wilgoć. 

Połączenie Grive-Ex z lekkim polimerem Kray-Ex formowanym pod dużym ciśnieniem sprawiło, że nóż waży jedynie 65 gramów. Ciśnieniowe formowanie, pozwoliło nanieść na rękojeść chropowatą strukturę poprawiającą chwyt. Duży otwór na palec oraz głębokie przetłoczenia zwiększają komfort pracy. Stalowe kółko zaczepione na rękojeści jest idealne do zabezpieczenia noża opcjonalną linką lub smyczą.

Nóż karambit wbity w drzewo

Specyfikacja

Więcej informacji
Marka Cold Steel
Rodzaj głowni Stała
Rodzaj ostrza Gładkie (plain)
Kolor ostrza Czarny
Materiał rękojeści Kray-Ex
Kolor Czarny
Klips do noszenia Nie
Waga [g] 65.20
Długość [mm] 215.90
Długość ostrza [mm] 101.60
Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta 92FK
Producent Cold Steel

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nóż polimerowy z głownią stałą Cold Steel FGX Karambit
Polecane produkty:
AGE VERIFICATION
You must be older than 18 years old to enter this page.