Nóż polimerowy motylkowy Cold Steel FGX Balisong

92EAA
001001530

Noże składane, potocznie zwany motylkowymi to charakterystyczny rodzaj noży o wąskiej głowni przypominającej sztylet i łatwym rozkładaniu nawet jedną ręką. Amerykańska firma Cold Steel wprowadziła na rynek nową i innowacyjną konstrukcję, w której stal została całkowicie zastąpiona przez ekstremalnie wytrzymały polimer. Dzięki temu udało się uzyskać niezwykle lekki nóż o skuteczności i wytrzymałości dorównującej stalowej wersji.

  • Kolor: Czarny
  • Długość [mm]: 279.40
  • Długość ostrza [mm]: 127
  • EAN: 705442018964
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Klips do noszenia: Nie
Przewiń do pełnej specyfikacji
69,00 zł
Icon/24/Status/check_circle_24 Copy
Brak w magazynie
Zapytaj o podobne produkty
001001530
noze

Nóż polimerowy składany motylek FGX Balisong

Nóż FGX Bailsong to sztandarowa konstrukcja amerykańskiej marki Cold Steel, która od wielu lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości broni białej. Jednym z ich produktów jest klasyczny nóż motylkowy. Cechą charakterystyczną nożyka motylkowego Balisong jest jego chwyt oraz ostrze wykonany z polimerowego materiału, jakim jest Griv-Ex. Cechami charakterystycznymi tego tworzywa jest duża odporność na działanie wysokiej i niskiej temperatury, promieni UV oraz wilgoci. Masz więc pewność, że nóż posłuży Ci przez wiele lat, nawet w trudnych warunkach.

Nóż motylkowy Cold Steel FGX Balilsong

Ostrze z ząbkowaną krawędzią

Ostrze to kluczowy element noża. W modelu Balisong zastosowano solidną głownię, wykonaną ze tworzywa Griv-Ex. Ze względu na swoją elastyczność i wytrzymałość świetnie nadaje się on do produkcji różnych rodzajów narzędzi. Dodatkowo głownie wyposażono w ząbkowaną krawędź i szpikulec na końcu. Pozwala to na cięcie nawet twardszych materiałów. 

Ostrze o długości 12,7 cm płynnie przechodzi w niewielki jelec zabezpieczający palce w czasie pracy.Nóż motylkowy na stole

Wszechstronne zastosowanie

Ogromną zaletą noża motylkowego Balisong jest jego lekkosć i łatwość w ukryciu dzięki składanej motylkowej konstrukcji. Nóż może posłużyć do wielu czynności, począwszy od przecinania cienkich materiałów, na drewnie kończąc. Świetnie sprawdzi się jako obowiązkowa część każdego EDC. Nożem można także nauczyć się manipulować w rękach na wiele ciekawych sposobów, zaskakując swoich znajomych.Cold Steel FGX Balisong

Specyfikacja

Więcej informacji
KolorCzarny
Długość [mm]279.40
Długość ostrza [mm]127
EAN705442018964
Gwarancja24 miesiące
Klips do noszeniaNie
Kod producenta92EAA
Kolor ostrzaCzarny
MarkaCold Steel
Materiał rękojeściPolimer
ProducentCold Steel
Profil głowniDagger
Rodzaj blokadyLatch
Rodzaj głowniSkładana
Rodzaj ostrzaZąbkowane (serrated)
Rodzaj staliGriv-Ex
Waga [g]62.36

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nóż polimerowy motylkowy Cold Steel FGX Balisong