Nóż polimerowy motylkowy Cold Steel FGX Balisong

92EAA
001001530

Noże składane, potocznie zwany motylkowymi to charakterystyczny rodzaj noży o wąskiej głowni przypominającej sztylet i łatwym rozkładaniu nawet jedną ręką. Amerykańska firma Cold Steel wprowadziła na rynek nową i innowacyjną konstrukcję, w której stal została całkowicie zastąpiona przez ekstremalnie wytrzymały polimer. Dzięki temu udało się uzyskać niezwykle lekki nóż o skuteczności i wytrzymałości dorównującej stalowej wersji.

  • Marka: Cold Steel
  • Rodzaj głowni: Składana
  • Rodzaj ostrza: Ząbkowane (serrated)
  • Kolor ostrza: Czarny
  • Materiał rękojeści: Polimer
  • Kolor: Czarny
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 49,99 zł Regular Price 79,99 zł
Produkt dostępny
001001530
noze

Nóż polimerowy składany motylek FGX Balisong

Nóż FGX Bailsong to sztandarowa konstrukcja amerykańskiej marki Cold Steel, która od wielu lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości broni białej. Jednym z ich produktów jest klasyczny nóż motylkowy. Cechą charakterystyczną nożyka motylkowego Balisong jest jego chwyt oraz ostrze wykonany z polimerowego materiału, jakim jest Griv-Ex.

Cechami charakterystycznymi tego tworzywa jest duża doproność na działanie wysokiej i niskiej temperatury, promieni UV oraz wilgoci. Masz więc pewność, że nóż posłuży Ci przez wiele lat, nawet w trudnych warunkach.

Nóż motylkowy Cold Steel FGX Balilsong

Ostrze z ząbkowaną krawędzią

Ostrze to kluczowy element noża. W modelu Balisong zastosowano solidną głownię, wykonaną ze tworzywa Griv-Ex. Ze względu na swoją elastyczność i wytrzymałość świetnie nadaje się on do produkcji różnych rodzajów narzędzi. Dodatkowo głownie wyposażono w ząbkowaną krawędź i szpikulec na końcu. Pozwala to na cięcie nawet twardszych materiałów. 

Ostrze o długości 12,7 mm płynnie przechodzi w niewielki jelec zabezpieczający palce w czasie pracy.Nóż motylkowy na stole

Wszechstronne zastosowanie

Ogromną zaletą noża motylkowego Balisong jest jego lekkosć i łatwość w ukryciu dzięki składanej motylkowej konstrukcji. Nóż może posłużyć do wielu czynności, począwszy od przecinania cienkich materiałów, na drewnie kończąc. Świetnie sprawdzi się jako obowiązkowa część każdego EDC. Nożem można także nauczyć się manipulować w rękach na wiele ciekawych sposobów, zaskakując swoich znajomych.Cold Steel FGX Balisong

Specyfikacja

Więcej informacji
Marka Cold Steel
Rodzaj głowni Składana
Rodzaj ostrza Ząbkowane (serrated)
Kolor ostrza Czarny
Materiał rękojeści Polimer
Kolor Czarny
Waga [g] 62.36
Długość [mm] 279.40
Długość ostrza [mm] 127.00
Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta 92EAA
Producent Cold Steel
Profil głowni Dagger

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nóż polimerowy motylkowy Cold Steel FGX Balisong
Polecane produkty:
AGE VERIFICATION
You must be older than 18 years old to enter this page.