Miecz treningowy polimerowy Cold Steel O'Bokken

92BKKD
001001536

Miecze samurajskie potocznie nazywane katanami są znane na świecie od wielu lat. Ich rodowód wywodzi się z cesarstwa Japońskiego. Jednak aby móc dobrze władać meczem należy najpierw nauczyć  się nim posługiwać. Do tego celu został stworzony specjalny miecz Bokken będący drewnianą wersją ostrej katany. Nasz miecz jest wykonana tą samą technologią, lecz drewno zostało zastąpione wytrzymałym polimerem.

  • Marka: Cold Steel
  • Rodzaj głowni: Stała
  • Rodzaj ostrza: Gładkie (plain)
  • Kolor ostrza: Czarny
  • Materiał rękojeści: Polimer
  • Kolor: Czarny
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 119,00 zł Regular Price 178,99 zł
Produkt dostępny
001001536
maczeta

Miecz polimerowy treningowy Cold Steel O Bokken 

Firma Cold Steel, będąca czołowym producentem noży i wysokiej jakości broni białej, tworzy serie produktów dla wymagających użytkowników. Jedną z nich jest seria maczeta treningowa O Bokken. Posiada ona wszystkie cechy, jak i odwzorowanie  Japońskich długich mieczy samurajskich.

Cold Steel O Bokken jest typem dwuręcznego miecza treningowego o wiernym odwzorowaniu w stosunku do oryginału. Został on wykonany w całości z wytrzymałego na uderzenia, a zarazem elastycznego polipropylenu. 

*Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i/lub regionu.

łatwa obsługa

Zaawansowana technolgia

Istotnym elementem każdego miecza jest jego ostrze. W przypadku katany Cold Steel O Bokken ostrze posiada klasyczny podłużny kształt, łączący w sobie elegancje oraz tradycję. Klinga katany posiada dużą odporność na uderzenia oraz rozcięcia co wydłuża jej żywotność.

Chwyt Cold Steel O Bokken wykonano podobnie jak oryginał - jest to polimerowe włókno zaplecione w tradycyjny kształt na rękojeści. Zwiększa ono stabilność jak i nadaje eleganckiego wyglądu katanie. Długi chwyt pozwala na dwuręczne zastosowanie miecza.

Cold steel Miecz polimerowy o bokken

Dbałość o detale 

Katana treningowa O Bokken posiada elegancki kształt. Nawiązania do kultury Japońskiej i związanych z nią mieczy sprawiły, że model Cold Steel zadbało, aby miecz przypadł do gustu nie tylko fanom wschodnich sztuk walki, ale również kolekcjonerom.

Uwagę zwracają zdobienia elementów takich jak jelec, zwany tutaj Tsubą. Jest to element, który występuje w mieczach samurajskich i skutecznie chroni dłonie przed zranieniem przez miecz przeciwnika. 

Samuraj z maczetą Cold Steel Bokken

Specyfikacja

Więcej informacji
Marka Cold Steel
Rodzaj głowni Stała
Rodzaj ostrza Gładkie (plain)
Kolor ostrza Czarny
Materiał rękojeści Polimer
Kolor Czarny
Waga [g] 785.28
Długość [mm] 1117.60
Długość głowni [mm] 800.10
Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta 92BKKD
Materiał wykonania Polimerowy
Producent Cold Steel

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Miecz treningowy polimerowy Cold Steel O'Bokken