Lornetka Delta Optical Titanium 10x56

DO-1401
001001848

Jeśli potrzebujesz masywnej lornetki do prowadzenia obserwacji dziennych lub nocnych na dużych dystansach to model titaniu 10 x 56 będzie odpowiedzią na Twoje oczekiwania. Jest to solidna i prosta w obsłudze lornetka, którą doceniło wiele osób na świecie.

  • Kolor: Czarno - zielony
  • Materiał wykonania pryzmatu: BaK4
  • Wielokrotność powiększenia: 10.00
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Długość [mm]: 200.00
  • Kątowe pole widzenia: 6.00
Przewiń do pełnej specyfikacji
849,00 zł

Lornetka Delta Optical Titanium 10 × 56

Doskonałe lornetki porropryzmatyczne serii Titanium to nietypowe konstrukcje do prowadzenia obserwacji, wykonane przez markę Delta Optical. Model Titanium 10 × 56  to jeden z flagowych produktów marki Delta Optical. Szeroka gama modeli wchodzących w skład rodziny Titanium cechuje się wysoką precyzją wykonania, nietypowymi soczewkami i możliwością prowadzenia obserwacji nawet w nocy. Z całej szerokiej gamy produktów z pewnością wybierzesz sobie tę, która będzie idealnie spełniała Twoje oczekiwania. 

Lornetka Delta Optical Titanium 10x56

regulacja

Solidna konstrukcja lornetki

Cechą charakterystyczną modelu Delta Optical Titanium 10 × 56 jest jej masywna konstrukcja, niewiele mniejsza od bliźniaczej konstrukcji Titanium 9 × 63. Duża wielkość była podyktowana przeznaczeniem do zadań specjalnych. Obiektyw tego modelu ma szerokość 56 mm wraz z dziesięciokrotnym powiększeniem. Nad zakupem tego modelu powinni zastanowić się zwłaszcza pasjonaci strzelectwa długodystansowego, jak i myśliwi, preferujący lepszy obraz o dużym kontraście. Duże obiektywy mają jeszcze jedną zaletę. Większy okular pozwala na skupienie aż do 27% więcej światła niż klasyczna konstrukcja. 

Człowiek z lornetką

Doskonałe właściwości optyczne

Model Delta Optical Titanium 10 × 56 posiada nietypowe właściwości optyczne. Zastosowanie pryzmatów BaK4 wraz z wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi typu FMC czynią obserwowany obraz bardzo jasnym i nie powodują przekłamań w kolorystyce otoczenia. Modele z rodziny Titanium są cenione na rynku z uwagi na znikomą ilość wad optycznych takich jak aberracja chromatyczna, astygmatyzm, czy koma. Wady te są bardzo często spotykane w klasycznych lornetkach. 

Lornetka z opakowaniem Delta Optical titanium 10x56

regulacja

Trwałe konstrukcja lornetki Delta Optical Titanium 10 × 56

Lornetki z serii Titanium cechują się bardzo solidnym wykonaniem i odpornością na warunki atmosferyczne. Jest to efekt zastosowania aluminiowej obudowy wzmocnionej polimerem. Korpus lornetki Titanium jest pokryty chropowatą fakturą. Ma ona zapobiegać przesuwaniu się lornetki w dłoni, nawet gdy będzie ona mokra lub śliska. Na muszlach ocznych zamocowano gumę poprawiającą wygodę podczas prowadzenia obserwacji. Puste przestrzenie wewnątrz tubusu lornetki zostały wypełnione azotem. Zapobiega on parowaniu szkieł przy gwałtownych zmianach ciśnienia. 

Człowiek obserwujący przez lornetkę

Specyfikacja

Więcej informacji
Kolor Czarno - zielony
Materiał wykonania pryzmatu BaK4
Producent Delta Optical
Kod producenta DO-1401
Wielokrotność powiększenia 10.00
Gwarancja 24 miesiące
Długość [mm] 200.00
Kątowe pole widzenia 6.00
Regulacja rozstawu 54-73mm
Rodzaj pryzmatów Porro
Średnica obiektywu 56.00
Korekcja dioptażu okularu 5.00
Liniowe pole widzenia na 1000m 105.00
Powiększenie 10.00
Sprawność zmierzchowa 23.70
Jasność względna 31.40

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Lornetka Delta Optical Titanium 10x56