Teleskop Sky Watcher Dobson 6

SW-1301
001001938

Chcesz sprawdzić, ile radości daje nocna obserwacja nieba? Wypróbuj teleskop Sky Watcher Dobson 6. To dzięki niemu odkryjesz wiele ciekawych ciał niebieskich i zajrzysz tam, gdzie ludzkie oko nie sięga. Wyposażono go w powiększenie wynoszące 225x i zwierciadło o średnicy 150 mm.

  • Marka: Sky Watcher
  • Waga [g]: 600.00
  • Dołączone akcesoria: Szukacz 6x30, Adapter 2 cale, Okulary 10 mm i 25 mm
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Ogniskowa [mm]: 1200.00
  • Ogniskowe okularów: 25mm/48x, 10mm/120x
Przewiń do pełnej specyfikacji
1 249,00 zł
oko

Teleskop Sky Watcher Dobson 6

Przedstawiamy teleskop Sky Watcher Dobson 6, który został stworzony przez światowego lidera w produkcji precyzyjnych narzędzi obserwacyjnych. Jest to zaawansowany model o umiarkowanej światłosile, który pozwoli Ci obserwować planety układu słonecznego oraz obiekty mgławicowe widoczne na nocnym niebie.

Wykonano go w systemie Newtona i wyposażono w zwierciadło główne o średnicy 150 mm, z ogniskową wynoszącą 1200 mm. Dzięki temu dokładnie zobaczysz obiekty o wielkości 1-2 km znajdujące się na powierzchni księżyca. Maksymalne powiększenie wynosi aż 225x. Całość zainstalowano na azymutalnym montażu Dobsona, który stabilnie utrzymuje teleskop na miejscu. W zestawie otrzymasz szukacz, adapter i dwa okulary.

Sprawdź, jak Teleskop Sky Watcher Dobson 6 wygląda w rzeczywistości. Chwyć zdjęcie poniżej i przeciągnij je w lewo lub prawo, aby obrócić produkt lub skorzystaj z przycisków nawigacyjnych.

 

Bogaty wybór obiektów obserwacyjnych

Teleskop Sky Watcher DOB 6 to najmniejszy z całej serii, przyrządów optyczny. Dzięki odpowiednio dobranym parametrom będziesz mógł rozszerzacz swoją wiedzę o wszechświecie. Bez trudu zobaczysz wszystkie planety układu słonecznego, zbadasz fazy Wenus oraz Merkurego, oraz przyjrzysz się czapom polarnym widocznym na marsie w okresach ekspozycji.

Duże powiększenie sprawia, że zobaczysz ponad 2,7 mln gwiazd oraz obiekty mgławicowe obecne na niebie. Ponadto zapoznasz się z dziesiątkami galaktyk i wszystkimi obiektami katalogu Messiera.

Teleskop Dobsona na łące

regulacja

Precyzyjnie wykonany system optyczny

Model Dobson 6 wyposażono w zwierciadło główne o średnicy 150 mm, oraz zwierciadło wtórne o średnicy 45 mm. Światłosiła, która wynosi f/8 w dużym stopniu eliminuje kome, zwaną aberracja optyczną.

Odpowiednio dobrana aperatura sprawia, że obrazy pokazywane przez teleskop są spokojne i nie falują. Wyciąg okularowy 2” typu Rac&Pinion posiada redukcję na 1,25” i jest zbudowany w oparciu o zębatkę.

Teleskop Sky-watcher dobson

Stabilny montaż teleskopu Sky Watcher Dobson 6

Sky Watcher Dobson 6 to teleskop Newtona, który zainstalowano na azymutalnym montażu. Jest to niezwykle prosta konstrukcja, która umożliwi Ci łatwe zmiany ustawień. Utrzymuje się on w uchwycie wahadłowym, który pracuje płynnie. Nisko położony środek ciężkości powoduje, że teleskop jest zawieszony stabilnie i nie przewróci się w czasie zmian nastawów.

Człowiek oglądający księżyc przez teleskop

Specyfikacja

Więcej informacji
Marka Sky Watcher
Waga [g] 600.00
Dołączone akcesoria Szukacz 6x30, Adapter 2 cale, Okulary 10 mm i 25 mm
Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta SW-1301
Ogniskowa [mm] 1200.00
Ogniskowe okularów 25mm/48x, 10mm/120x
Powiększenie 120.00
Producent Sky Watcher
Rodzaj statywu Azymutalny Dobsona
Sterowanie montażem Ręczne
Szukacz Optyczny 6x30
Typ montażu Azymutalny
Układ optyczny Newton
Wielokrotność powiększenia 120.00
Średnica wyciągu okularu 2"
Światłosiła 8,0

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Teleskop Sky Watcher Dobson 6