Teleskop Sky Watcher Dobson 8" Pyrex

SW-1302
001001939

Prezentujemy w pełni profesjonalny teleskop o dużym przybliżeniu dla zaawansowanych obserwatorów nocnego nieba. Teleskop SKy Watcher Dobson Pyrex 8 cali to jeden z najlepszych i najbardziej zaawansowanych modeli dostępnych na rynku. Z nim bez problemu zajrzysz w najodleglejsze rejony naszego nieba.

 • Producent: Sky Watcher
 • Kod producenta: SW-1302
 • Marka: Sky Watcher
 • Układ optyczny: Newton
 • Ogniskowa [mm]: 1200
 • Ogniskowe okularów: 25mm/48x, 10mm/120x
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 1 999,00 zł Regular Price 2 799,00 zł
DostępnyDostępny
001001939
oko

Teleskop Sky Watcher Dobson 8" Pyrex

Marka Sky Watcher to obecnie jeden z liderów wśród producentów teleskopów, zwłaszcza modeli typu Newtonowskiego. Wiele lat praktyki pozwoliło wypracować bardzo wysoką jakość oferowanych produktów. Ma to przełożenie na bardzo szczegółowe i niesamowicie barwne obrazy wszechświata. Model Sky Watcher Dobson 8" Pyrex to teleskop typu Newtonowskiego na montażu Dobsona. Ze względu na doskonały obraz, jaki oferuje, jest on dedykowany osobom pragnącym podziwiać piękno wszechświata i uwieczniania go na zdjęciach. Teleskop ten jest też najbardziej popularnym w naszym kraju, a to ze względu na doskonały stosunek ceny do jakości.

Sprawdź, jak Teleskop Sky Watcher Dobson 8" Pyrex wygląda w rzeczywistości. Chwyć zdjęcie poniżej i przeciągnij je w lewo lub prawo, aby obrócić produkt lub skorzystaj z przycisków nawigacyjnych.

 

Profesjonalny model o niezwykłych parametrach

Teleskop Sky Watcher Dobson 8" Pyrex jest 8-calowym teleskopem w wersji SK DOB 8 i posiada montaż typu Dobsona o 20-centymetrowej średnicy. Teleskop nada się do profesjonalnych obserwacji wieczornego nieba. Za sprawą dużego przybliżenia możesz zaobserwować księżyce planet, mgławice, komety, galaktyki oraz pomniejsze ciała niebieskie. Teleskop wyposażony jest w lustro typu Pyrex ze szkła o niskiej rozszerzalności. Zwiększa to jasność obserwowanych obiektów w stosunku do standardowych modeli. Zaletą teleskopu jest brak konieczności podpięcia do zasilania gdyż wykorzystuje naturalne światło odbite od ciał niebieskich. Teleskopy typu Newtonowskiego są obarczone mniejszym wadami w stosunku do innych modeli jak zjawisko komy czy obstrukcji wtórnej. 

Kobieta oglądająca niebo przez teleskop

regulacja

Solidny montaż Dobsona

Za stabilność teleskopu Sky Watcher Dobson 8" Pyrex odpowiada montaż azymutalny Dobsona. Jest to pewna i prosta konstrukcja zapewniająca nieruchome mocowanie teleskopu oraz stabilny obraz podczas obserwacji. Dzięki niej możesz z łatwością operować teleskopem w pionie oraz poziomie. Przyrząd do obserwacji mocowany jest w widełkowym uchwycie, natomiast podstawa jest zainstalowana na obrotnicy. Wykonanie z twardych materiałów gwarantuje lepsze mocowanie niż montaż paralaktyczny. Teleskop został również wyposażony w wyciąg okularowy Crayforda na 2 cale z możliwością redukcji do 1,25 cala. Wyciąg jest kompatybilny z napędami autofocuser'ów. 

Teleskop Sky-Watcher Dobson 8

Różnorodne obserwacje możliwe do prowadzenia

Abyś mógł w pełni korzystać z funkcji teleskopu Sky Watcher Dobson, powinieneś wiedzieć, jakie posiada on możliwości. Za jego pomocą bez problemu zobaczysz wszelkie gwiazdy katalogu Messiera, tysiące gromad kulistych, gromady otwarte, mgławice z pierwszymi szczegółami, dziesiątki galaktyk wraz z ich strukturami, mgławice planetarne czy pozostałości po supernowych. Warto mieć na uwadze, że teleskopy tego typu nie nadają się za dobrze do prowadzenia obserwacji naziemnych. W tym celu należałoby użyć tzw. soczewki prostującej, która odwróci obraz do naturalnego. Dzięki mocowaniu Dobsona jest za to możliwe prowadzenie obserwacji samolotów na ich wysokości przelotowej. 

Chłopiec ogląda niebo przez teleskop

Specyfikacja

Więcej informacji
ProducentSky Watcher
Kod producentaSW-1302
MarkaSky Watcher
Układ optycznyNewton
Ogniskowa [mm]1200
Ogniskowe okularów25mm/48x, 10mm/120x
Powiększenie305
Apertura [mm]203
Zasięg gwiazdowy14,0 magnitudo
Światłosiła5,9
SzukaczOptyczny 9x50 prosty
Średnica wyciągu okularu2" z redukcją na 1,25 "
Typ montażuDobson
Sterowanie montażemRęczne
Waga [g]23000
EAN6090010019394
Gwarancja60 miesięcy
Na ratyTak

Opinie

Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto
Opinie klientów

2 produkt(ów)

Pokaż na stronę
 1. Ocena
  100%

  Wysłany

  -
  używam 10 lat , świetny nabytek dla amatorów astronomii.
 2. Ocena
  100%

  Wysłany

  -
  ja z tego teleskopu oglądam gwiazde proxima ceutauri czyli najbliszy układ słonecznymod słońca

2 produkt(ów)

Pokaż na stronę
Polecane produkty: