Teleskop Celestron PowerSeeker 114EQ

21045
001007124

Teleskop zaprojektowany z myślą o początkujących astronomach. Posiada świetny przelicznik jakości w stosunku do ceny. Za sprawą swojej wysokiej mobilności oraz bogatemu wyposażeniu jest on idealnym wprowadzeniem w świat astronomii amatorskiej i z pewnością pozwoli rozwijać swoją pasję w tym kierunku.

  • Apertura [mm]: 114
  • Dołączone akcesoria: Okulary o ogniskowych 20 i 4 mm, Soczewka Barlowa 3x
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Kod producenta: 21045
  • Marka: Celestron
  • Ogniskowa [mm]: 900
Przewiń do pełnej specyfikacji
teleskop

Teleskop Celestron PowerSeeker 114 EQ

Celestron PowerSeeker 114 EQ to teleskop zwierciadlany Newtona zbierającym o powiększeniu wynoszącym aż 171x. Posiada zwierciadło o średnicy 114 mm i ogniskowej 900 mm, dzięki czemu dostrzeżesz przez niego więcej niż przez teleskopy o mniejszej aperturze. Umożliwia ciekawe obserwacje Księżyca i planet, a przy zastosowaniu odpowiedniego filtra słonecznego możesz nawet obserwować Słońce. W sposób podstawowy ujrzysz przez niego także jasne obiekty głębokiego nieba, takie jak gromady gwiazd, obiekty mgławicowe, czy odległe galaktyki.

Sprawdź, jak Teleskop Celestron PowerSeeker 114EQ wygląda w rzeczywistości. Chwyć zdjęcie poniżej i przeciągnij je w lewo lub prawo, aby obrócić produkt lub skorzystaj z przycisków nawigacyjnych.

 
oko

Nowoczesna optyka

Teleskop Celestron PowerSeeker 114 EQ to precyzyjne urządzenie obserwacyjne wyposażone w zwierciadło główne o aperturze wynoszącej 114 mm. Wyposażony jest w wyciąg okularowy 1,25", co jest standardem stosowanym obecnie w większości konstrukcji obecnych na rynku. Daje nam to możliwość doposażenia teleskopu w dodatkowe okulary tej wielkości. W połączeniu z ogniskową wynoszącą 900 mm pozwala to zbierać do 187 razy więcej światła niż ludzkie oko. Dzięki temu możesz uzyskać bardzo szerokie pole widzenia. Dodatkowo w zestawie znajdziemy okulary o ogniskowych 20 i 4 mm, oraz soczewkę Barlowa 3x.

optyka zbliżenie

mechanizm

Statyw i montaż teleskopu Celestron PowerSeeker 114 EQ

Celestron PowerSeeker 114 EQ zamontowany jest na montażu paralaktycznym. Ten sposób mocowania teleskopu zapewnia jego obrót wokół dwóch, prostopadłych do siebie osi, z których jedna wyznacza biegun niebieski. Ze względu na swoją stosunkowo wciąż niewielką wagę teleskop ten jest urządzeniem mobilnym, które bez żadnych problemów możemy zabrać ze sobą w rejony o niskim stopniu zanieczyszczenia nieba sztucznym światłem. Stabilność zapewni statyw wykonany z wytrzymałego aluminium.

teleskop całość

Specyfikacja

Więcej informacji
Apertura [mm]114
Dołączone akcesoriaOkulary o ogniskowych 20 i 4 mm, Soczewka Barlowa 3x
Gwarancja24 miesiące
Kod producenta21045
MarkaCelestron
Ogniskowa [mm]900
Ogniskowe okularów20mm/45x, 4mm/225x
Powiększenie171
ProducentCelestron
Rodzaj statywuAluminiowy
Sterowanie montażemPokrętła mikroruchów
SzukaczOptyczny 5x24
Typ montażuParalaktyczny
Układ optycznyNewton
Waga [g]11500
Zasięg gwiazdowy13,7 magnitudo
Średnica wyciągu okularu1,25"
Światłosiła7,9

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Teleskop Celestron PowerSeeker 114EQ