Czekolada Scho-Ka-Kola mleczna z kofeiną

Scho-ka-kola
SKK.BLUE.100
001010439

Wysokoenergetyczna czekolada w wygodnym, metalowym opakowaniu. Jest to oryginalny produkt pochodzący od niemieckiego producenta. Czekolada ta dzięki swojemu składowi wspomaga koncentrację i kondycję psychiczną.

  • Producent: Hildebrand, Kakao- und Schokoladenfabrik GmbH
  • Kod producenta: SKK.BLUE.100
  • Marka: Scho-ka-kola
  • Wartość energetyczna [kcal]: 553
  • Węglowodany [g]: 52.4
  • Tłuszcze [g]: 34.2
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 11,99 zł Regular Price 12,99 zł
DostępnyDostępny
001010439
nowość

Czekolada Scho-Ka-Kola mleczna z kofeiną

Historia czekolady Scko-Ka-Kola sięga 1935 roku, kiedy to niemiecka firma Hildebrand, Kakao- und Schokoladenfabrik GmbH postanowiła wypuścić na rynek czekoladę "sportową" przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Berlinie. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, produkt zyskał wyjątkową popularność i trafił nawet jako jeden z elementów do racji żywnościowych żołnierzy Wehrmachtu. Nawet po II WŚ zajmowano się jej produkcją, a dystrybucję wtedy prowadzili okupujący Niemcy alianci.

Praktyczne, metalowe opakowanie zawiera 16 kostek wysokoenergetycznej, mlecznej czekolady ułożonej w dwie warstwy po 8 sztuk każda. Miękkie, papierowe przekładki chronią jego zawartość przed pokruszeniem. Waga netto czekolady wynosi 100 gram, a jej wartość energetyczna [kcal] - 553.

Czekolada Scho-Ka-Kola mleczna z kofeiną
łatwa obsługa

Wyjątkowa receptura

Unikatowość czekolady Scho-Ka-Kola opiera się na jej wyjątkowej recepturze. Mamy tutaj przede wszystkim połączenie kakao, kawy i orzechów koli, które znane są z pozytywnego wpływania na metabolizm, korę mózgową, a także ośrodek oddechowy i naczyniowy. 16 kawałków czekolady (100g) zawiera tyle kofeiny co filiżanka kawy (200mg). Nawet jeden taki kawałek stanowi pobudzający zastrzyk energii dla ciała i umysłu m.in. dzięki zawartości teobrominy, która działa regenerująco. Czekolada może zawierać śladowe ilości orzechów laskowych, migdałów i glutenu.

Stosik czekolady na stole
wytrzymałość

Doskonały wybór na wyprawę

Czekolada Scho-Ka-Kola dzięki swoim właściwościom idealnie nada się na szlaku podczas całodziennej wędrówki, na biwaku, czy w wielu innych sytuacjach, gdzie przyda nam się kop energetyczny. Wymiary pudełka to jedynie 9x2,5 cm co oznacza, że nie ma problemu, by spakować je do plecaka lub kieszeni i mieć je zawsze pod ręką. Po zjedzeniu jego zawartości można z powodzeniem wykorzystać je ponownie np. do bezpiecznego przechowywania suchej rozpałki. Takie rozwiązanie z pewnością doceni każdy praktyczny fan survivalu.

Biwak z ogniskiem pośrodku

Specyfikacja

Więcej informacji
ProducentHildebrand, Kakao- und Schokoladenfabrik GmbH
Kod producentaSKK.BLUE.100
MarkaScho-ka-kola
Wartość energetyczna [kcal]553
Węglowodany [g]52.4
Tłuszcze [g]34.2
Cukier [g]49.2
Waga [g]100
EAN4058400013386
Gwarancja24 miesiące