Czekolada Scho-Ka-Kola gorzka + mleczna z kofeiną ZESTAW

Scho-ka-kola
SKK.RED.100.SET.BLUE
001010639

Zestaw zawierający dwie wysokoenergetyczne czekolady zapakowane w wygodne metalowe puszki. Produkt ten pochodzi od niemieckiego producenta i posiada długą tradycję sięgająca 1935 roku. Czekolada działa pobudzająco i wspomaga pamięć oraz koncentrację.

  • Cukier [zawartość g]: 49.2
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Ilość w paczce [szt.]: 16
  • Kod producenta: SKK.RED.100.SET.BLUE
  • Marka: Scho-ka-kola
  • Producent: Hildebrand, Kakao- und Schokoladenfabrik GmbH
Przewiń do pełnej specyfikacji
23,48 zł
Produkt dostępny
001010639
nowość

Czekolada Scho-Ka-Kola gorzka + mleczna z kofeiną ZESTAW

Prezentujemy doskonały zestaw zawierający w sobie dwie popularne wersje czekolady
Scho-Ka-Kola - gorzką oraz mleczną. Historia produktu sięga 1935 roku, kiedy to niemiecka firma Hildebrand, Kakao- und Schokoladenfabrik GmbH postanowiła wypuścić na rynek czekoladę "sportową" przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Berlinie. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, produkt zyskał wyjątkową popularność i trafił nawet jako jeden z elementów do racji żywnościowych żołnierzy Wehrmachtu. Nawet po II WŚ zajmowano się jej produkcją, a dystrybucję wtedy prowadzili okupujący Niemcy alianci.

Każde z dwóch metalowych opakowań zawiera po 16 kostek wysokoenergetycznej, gorzkiej i mlecznej czekolady ułożonych w dwie warstwy po 8 sztuk każda. Miękkie, papierowe przekładki chronią jego zawartość przed pokruszeniem. Waga netto czekolady wynosi 100 gram, a jej wartość energetyczna to około 553 kcal.

Czekolada Scho-Ka-Kola gorzka oraz mleczna

Wyjątkowa receptura

Unikatowość czekolady Scho-Ka-Kola opiera się na jej wyjątkowej recepturze. Mamy tutaj przede wszystkim połączenie kakao, kawy i orzechów koli, które znane są z pozytywnego wpływania na metabolizm, korę mózgową, a także ośrodek oddechowy i naczyniowy. 16 kawałków czekolady (100g) zawiera tyle kofeiny co filiżanka kawy (200mg). Nawet jeden taki kawałek stanowi pobudzający zastrzyk energii dla ciała i umysłu m.in. dzięki zawartości teobrominy, która działa regenerująco. Czekolada może zawierać śladowe ilości orzechów laskowych, migdałów i glutenu.

Stosik czekolady na stole

Doskonały wybór na wyprawę

Czekolada Scho-Ka-Kola dzięki swoim właściwościom idealnie nada się na szlaku podczas całodziennej wędrówki, na biwaku, czy w wielu innych sytuacjach, gdzie przyda nam się kop energetyczny. Wymiary pudełka to jedynie 9x2,5 cm co oznacza, że nie ma problemu, by spakować je do plecaka lub kieszeni i mieć je zawsze pod ręką. Po zjedzeniu jego zawartości można z powodzeniem wykorzystać je ponownie np. do bezpiecznego przechowywania suchej rozpałki. Takie rozwiązanie z pewnością doceni każdy praktyczny fan survivalu.

Czekolada Scho-Ka-Kola gorzka z kofeiną opakowanie

Specyfikacja

Więcej informacji
Cukier [zawartość g]49.2
Gwarancja24 miesiące
Ilość w paczce [szt.]16
Kod producentaSKK.RED.100.SET.BLUE
MarkaScho-ka-kola
ProducentHildebrand, Kakao- und Schokoladenfabrik GmbH
Tłuszcze [zawartość g]34.2
Waga [g]100
Wartość energetyczna [kcal]553
Węglowodany [zawartość g]52.4

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Czekolada Scho-Ka-Kola gorzka + mleczna z kofeiną ZESTAW