Rewolwer CP Pietta 1858 Rem. New Model Army .44

Pietta
RGA44
001012124

Produkt dla osób pełnoletnich. Podczas zakupu poprosimy Cię o okazanie dowodu osobistego.

Model będącym wiernym odtworzeniem jednego z najpopularniejszych amerykańskich rewolwerów z okresu wojny secesyjnej. Solidny szkielet i dobre wyważenie to główne zalety tej konstrukcji.

  • Producent: Pietta
  • Kod producenta: RGA44
  • Marka: Pietta
  • Kaliber [cal]: .44
  • Skok gwintu [cal]: 1:30"
  • Zalecana kula: Kula ołowiana
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 1 739,00 zł Regular Price 1 979,00 zł
DostępnyDostępny
001012124
rewolwer

Rewolwer CP Pietta 1858 Rem. New Model Army .44

Przedstawiamy rewelacyjną replikę rewolweru czarnoprochowego Remington New Model Army w kalibrze 0,44 cala produkowanego obecnie przez włoską markę Pietta. Model ten jest jedną z najsłynniejszych i najbardziej docenianych konstrukcji Remingtona, wykonywanych między innymi podczas okresu amerykańskiej wojny secesyjnej dla sił Unii. Był też popularny na tzw. ,,dzikim zachodzie". Cechą charakterystyczną, która wyróżniała go na tle innych, konkurencyjnych konstrukcji był zamknięty od góry szkielet. Przekładało się to na zwiększoną wytrzymałość w trudnych warunkach polowych czy też przy stosowaniu większych nadważek prochu. New Model Army był jedna z bardziej udanych konstrukcji również z uwagi na swoją niezawodność oraz celność. Replika przeznaczona jest dla każdego, kto interesuje się strzelectwem miłośników broni czarnoprochowej oraz kolekcjonerów. 

Sprawdź, jak Rewolwer CP Pietta 1858 Rem. New Model Army .44 wygląda w rzeczywistości. Chwyć zdjęcie poniżej i przeciągnij je w lewo lub prawo, aby obrócić produkt lub skorzystaj z przycisków nawigacyjnych.

 

Eleganckie wykończenie rewolweru

W modelu Army 0,44 cala producent zdecydował się na zastosowanie tradycyjnej dla danego okresu oksydowanej i wysokogatunkowej stali w kolorze ciemnoniebieskim. Dzięki połączeniu jej z nowoczesnymi technologami produkcyjnymi udało się zwiększyć jej trwałość oraz niewrażliwość na niekorzystne warunki atmosferyczne jak, chociażby deszcz. Smukła, elegancka linia rewolweru przypadnie do gustu większości miłośnikom broni czarnoprochowej. Na tle szkieletu wyróżnia się kabłąk spustowy wraz z mocowaniem wykonany z mosiądzu - zgodnie z panującą wtedy technologią. Specjalne zaokrąglenia na rogach szkieletu zapobiegają zahaczaniu o elementy odzieży oraz ułatwiają wyciąganie z kabury. Rękojeść wykonano z drewna orzechowego. Lufa o długości 20,32 cm (8 cali) posiada oktagonalny kształt i jest wyposażona w gwint o skoku 1:30". 

Spust pojedynczego działania (SA)

W rewolwerze zastosowano mechanizm uderzeniowy zgodny z historycznym modelem. Opiera się on o kurek oraz spust wyłącznie pojedynczego działania. W praktyce oznacza to, że język spustu odpowiada jedynie za zwolnienie kurka i musi być on każdorazowo ręcznie odciągany przed oddaniem kolejnego strzału. Dodatkowo powoduje to obrót bębna o kolejną pozycję i przygotowanie do kolejnego strzału. Jest to najprostsza możliwa konstrukcja wśród broni palnej, cechującą się małą ilością elementów oraz intuicyjnym zastosowaniem. Warto zaznaczyć obecność pozycji półnapietego kurka. Służy ona jako forma zabezpieczenia i pozwala na załadowanie rewolweru bez ryzyka oddania przypadkowego strzału. Broń wyposażona jest w klasyczne przyrządy celownicze w postaci szczerbiny będącej podłużnym wycięciem w szkielecie oraz stałej muszki. 

Rewolwer CP Pietta 1858 Rem. New Model Army .44 na stole wraz z amunicja

Mechanizm inicjujący w postaci kapiszonów w New Model Army .44

Rewolwer CP Pietta 1858 Rem. New Model Army .44 jest klasycznym typem broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania. Należy przez to rozumieć, że każdy element naboju - kula, ładunek miotający oraz spłonka są oddzielnymi elementami umieszczanymi bezpośrednio w komorze bębna, oraz na kominku. Proces ładowania broni jest stosunkowo długi jednak nadaje klimatu i sprawia dużo emocji co jest jednym z elementem strzelectwa czarnoprochowego. Dzięki zastosowaniu elementu odpalającego w postaci kapiszona możliwym jest w przypadku niewypału jego ponowne nałożenie. Warto pamiętać, że proces umiejscowienia ich na kominku należy wykonać na sam koniec, tu przed przygotowaniem się do strzału. 

Rewolwer CP Pietta 1858 Rem. New Model Army .44 umiejscowienie kapiszonów na kominku

FAQ - Najczęściej zadawane pytania odnośnie broni czarnoprochowej

Dlaczego rewolwery czarnoprochowe są legalne?

Ustawa o Broni i Amunicji pozwala na posiadanie broni wyprodukowanej przed rokiem 1885 bądź współcześnie produkowanych replik takich konstrukcji bez konieczności uzyskiwania „pozwolenia na broń”. Jedynym warunkiem umożliwiającym zakup broni czarnoprochowej jest uzyskanie pełnoletności. Jednak należy pamiętać, że czarnoprochowce, choć nie wymagają zezwolenia, są uznawane za broń palną.

Gdzie można używać rewolwerów czarnoprochowych?

Rewolwery czarnoprochowe wprawdzie nie wymagają pozwolenia, jednak są klasyfikowane jako broń palna. Dlatego korzystamy z nich na strzelnicach. Strzelając rekreacyjnie z broni czarnoprochowej poza obiektami do tego wyznaczonymi (prócz zgłoszonych wcześniej imprez rekonstrukcyjnych), można spodziewać się interwencji służb. Sporne przypadki zwykle rozstrzyga sąd dlatego też apelujemy do zdrowego rozsądku

Co to jest broń czarnoprochowa?

Broń czarnoprochowa to rodzaj broni palnej wykorzystującej jako materiał miotający czarny proch. Dzieli sią na pistolety, rewolwery, karabiny, strzelby i garłacze. Są to konstrukcje ładowane odprzodowo (od strony lufy lub komory) amunicją rozdzielnego ładowania. Osobno aplikujemy kapiszon, proch i pociski.

Specyfikacja

Więcej informacji
ProducentPietta
Kod producentaRGA44
MarkaPietta
Kaliber [cal].44
Skok gwintu [cal]1:30"
Zalecana kulaKula ołowiana
Kształt lufyOktagonalna
ZapłonKapiszonowy
EAN6090010121240
Gwarancja24 miesiące