Rewolwer CP Pietta 1851 REB Nord Navy Sheriff .44

Pietta
001012149

Produkt dla osób pełnoletnich. Podczas zakupu poprosimy Cię o okazanie dowodu osobistego.

Legendarny model Samuela Colta na proch czarny. Cechuje go eleganckie wykończenie z dbałością o każdy szczegół. Model polecany szczególnie pasjonatom oraz kolekcjonerom.

  • Producent: Pietta
  • Kod producenta: RNS44
  • Marka: Pietta
  • Kaliber [cal]: .44
  • Skok gwintu [cal]: 1:18''
  • Zalecana kula: Kula ołowiana
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 1 259,00 zł Regular Price 1 429,00 zł
DostępnyDostępny
001012149
rewolwer

Rewolwer CP Pietta 1851 REB Nord Navy Sheriff .44

Rewolwer CP Pietta 1851 REB Nord Navy Sheriff .44 to wiernie odtworzona replika na proch czarny rewolweru konstrukcji Samuela Colta. Cechą charakterystyczną konstrukcji z jego fabryki był otwarty od góry szkielet. REB Nord Navy Sheriff .44 był jedna z bardziej udanych konstrukcji również z uwagi na swoją niezawodność oraz celność. Przedstawiona wersja wyposażona jest w oktagonalną i zwężającą się lufę 7,5" oraz skoku gwintu 1-32". Pod lufą umieszczony jest na stałe stempel, ułatwiający ładowanie rewolweru. Model dedykowany jest głównie miłośnikom broni czarnoprochowej i kolekcjonerom. 

Rewolwer CP Pietta 1851 REB Nord Navy Sheriff .44

Solidne wykonanie i system spustowy

Rewolwer wykonano z dwóch zasadniczych rodzajów materiału. Zespół lufy wraz z pobojczykiem, bębnem i mechanizmem kurkowym to stal oksydowana. Kabłąk spustowy wraz ze szkieletem wykonany z mosiądzu. Nowoczesne technologie produkcyjne, jakimi dysponuje marka Pietta pozwoliło na zwiększenie wytrzymałości poszczególnych elementów konstrukcji. Rękojeść to gładkie drewno złożone z dwóch identycznych połówek. W rewolwerze zastosowano mechanizm uderzeniowy pojedynczego działania, który jest zgodny z historycznym modelem. W praktyce oznacza to, że język spustu odpowiada jedynie za zwolnienie kurka. Warto zaznaczyć obecność pozycji półnapietego kurka. Służy ona jako forma zabezpieczenia i pozwala na załadowanie rewolweru bez ryzyka oddania przypadkowego strzału. Broń wyposażona jest też w klasyczne przyrządy celownicze w postaci niewielkiej szczerbiny oraz stałej muszki. 

Rewolwer czarnoprochowy

Mechanizm inicjujący oparty o kapiszony

Prezentowany model jest klasycznym przykładem broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania. Należy przez to rozumieć, że każdy element naboju - kula, ładunek miotający oraz spłonka są oddzielnymi elementami umieszczanymi bezpośrednio w komorze bębna, oraz na kominku. Proces ładowania broni jest stosunkowo długi jednak nadaje klimatu i sprawia dużo emocji co jest jednym z elementem strzelectwa czarnoprochowego. Dzięki zastosowaniu elementu odpalającego w postaci kapiszona możliwym jest w przypadku niewypału jego ponowne nałożenie. Warto pamiętać, że proces umiejscowienia ich na kominku należy wykonać na sam koniec, tu przed przygotowaniem się do strzału. Dzięki otwartej konstrukcji szkieletu ręczne obracanie bębna jest również ułatwione. 

Stos kapiszonow do broni czarnoprochowej

Specyfikacja

Więcej informacji
ProducentPietta
Kod producentaRNS44
MarkaPietta
Kaliber [cal].44
Skok gwintu [cal]1:18''
Zalecana kulaKula ołowiana
Kształt lufyOktagonalna
ZapłonKapiszonowy
EAN6090010121493
Gwarancja24 miesiące