Rewolwer CP Pietta 1851 Colt Nord Navy de Lux .44

Pietta
RNL44
001014571

Produkt dla osób pełnoletnich. Podczas zakupu poprosimy Cię o okazanie dowodu osobistego.

Legendarny model Samuela Colta, teraz także dostępny dzięki marce Pietta z Włoch. Bardzo rozpoznawalny wygląd i elegancki grawerunek z dbałością o każdy szczegół to cechy wyróżniające Colt Navy Yank Deluxe .44 cala. Model polecany szczególnie pasjonatom oraz kolekcjonerom.

  • EAN: 6090010145710
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Kaliber [cal]: .44
  • Kod producenta: RNL44
  • Marka: Pietta
  • Producent: Pietta
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 1 599,99 zł Regular Price 1 999,00 zł
DostępnyDostępny
001014571
rewolwer

Rewolwer CP Pietta 1851 Colt Nord Navy de Lux .44

Colt Navy Yank De Lux w kalibrze 0,44 cala to konstrukcja znanego rusznikarza Samuela Colta. Rewolwer posiada konstrukcję z otwartym szkieletem oraz lufą o długości 187,33 mm (7.375 cala). Była to wersja broni będąc formą pośrednią pomiędzy kultowym już Colt Dragoonem a modelem Pocket. Jego produkcja jest jedną z dłuższych w historiii - trwała bowiem od 1850 do 1875 roku. Konstrukcja podczas tego okresu była stale udoskonalana i wyparło ją dopiero powszechne wprowadzenie amunicji scalonej. Colt Navy Yank był też pierwszym sukcesem komercyjnym marki Colt, gdyż sprzedawał się nie tylko w marynarce wojennej, ale również wśród regularnego wojska, a także cywilów. Replika przeznaczona jest dla każdego, kto interesuje się strzelectwem, miłośników broni czarnoprochowej oraz kolekcjonerów. 

Sprawdź, jak Rewolwer CP Pietta 1851 Colt Nord Navy de Lux .44 wygląda w rzeczywistości. Chwyć zdjęcie poniżej i przeciągnij je w lewo lub prawo, aby obrócić produkt lub skorzystaj z przycisków nawigacyjnych.

 

Elegancki grawer na szkielecie

Model Colt Nord Navy de Lux .44 od podstawowej wersji różni się przede wszystkim sposobem zdobienia w postaci grawerunku. Tutaj motyw roślinny jest obecny nie tylko na bębnie, ale również na jego tylcu i całym szkielecie wraz z osadzeniem lufy. Całość wykonano z oksydowanej na ciemnoniebieski kolor stali wraz z połączenie elementów mosiężnych jak komora mechanizmu spustowego czy rdzeń chwytu. Dzięki połączeniu jej z nowoczesnymi technologami produkcyjnymi udało się zwiększyć jej trwałość oraz niewrażliwość na niekorzystne warunki atmosferyczne jak, chociażby deszcz. Bardzo elegancka linia rewolweru przypadnie do gustu większości miłośnikom broni czarnoprochowej. Chwyt to drewno orzechowe o gładkiej powierzchni. Warto zaznaczyć, że do rewolweru istnieje możliwość dostawienia kolby. Lufa posiada oktagonalny kształt i jest wyposażona w klasyczny gwint o skoku 1:30".

Rewolwer wraz z prochownicą na stole

Spust pojedynczego działania (SA)

W rewolwerze zastosowano mechanizm uderzeniowy zgodny z historycznym modelem. Opiera się on o kurek oraz spust wyłącznie pojedynczego działania. W praktyce oznacza to, że język spustu odpowiada jedynie za zwolnienie kurka i musi być on każdorazowo ręcznie odciągany przed oddaniem kolejnego strzału. Dodatkowo powoduje to obrót bębna o kolejną pozycję i przygotowanie do kolejnego strzału. Jest to najprostsza konstrukcja wśród broni palnej, cechującą się małą ilością elementów oraz intuicyjnym zastosowaniem. Warto zaznaczyć obecność pozycji półnapietego kurka. Służy ona jako forma zabezpieczenia i pozwala na załadowanie rewolweru bez ryzyka oddania przypadkowego strzału. Broń wyposażona jest w klasyczne przyrządy celownicze w postaci szczerbiny wyciętej w kurku oraz stałej muszki. 

Chmura dymu i ognia po strzale z czarnoprochowca

Mechanizm kapiszonowy w rewolwerze CP Pietta 1851 Colt Nord Navy de Lux .44

Rewolwer CP Pietta 1851 Colt Nord Navy de Lux .44 jest klasycznym przykładem broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania. Należy przez to rozumieć, że każdy element naboju - kula, ładunek miotający oraz spłonka są oddzielnymi elementami umieszczanymi bezpośrednio w komorze bębna, oraz na kominku. Proces ładowania broni jest stosunkowo długi jednak nadaje klimatu i sprawia dużo emocji co jest jednym z elementem strzelectwa czarnoprochowego. Dzięki zastosowaniu elementu odpalającego w postaci kapiszona możliwym jest w przypadku niewypału jego ponowne nałożenie. Warto pamiętać, że proces umiejscowienia ich na kominku należy wykonać na sam koniec, tu przed przygotowaniem się do strzału. Dzięki otwartej konstrukcji szkieletu obracanie bebęnka jest również ułatwione. 

Stos kapiszonow do broni czarnoprochowej

FAQ - Najczęściej zadawane pytania odnośnie broni czarnoprochowej

Dlaczego rewolwery czarnoprochowe są legalne?

Ustawa o Broni i Amunicji pozwala na posiadanie broni wyprodukowanej przed rokiem 1885 bądź współcześnie produkowanych replik takich konstrukcji bez konieczności uzyskiwania „pozwolenia na broń”. Jedynym warunkiem umożliwiającym zakup broni czarnoprochowej jest uzyskanie pełnoletności. Jednak należy pamiętać, że czarnoprochowce, choć nie wymagają zezwolenia, są uznawane za broń palną.

Gdzie można używać rewolwerów czarnoprochowych?

Rewolwery czarnoprochowe wprawdzie nie wymagają pozwolenia, jednak są klasyfikowane jako broń palna. Dlatego korzystamy z nich na strzelnicach. Strzelając rekreacyjnie z broni czarnoprochowej poza obiektami do tego wyznaczonymi (prócz zgłoszonych wcześniej imprez rekonstrukcyjnych), można spodziewać się interwencji służb. Sporne przypadki zwykle rozstrzyga sąd dlatego też apelujemy do zdrowego rozsądku

Co to jest broń czarnoprochowa?

Broń czarnoprochowa to rodzaj broni palnej wykorzystującej jako materiał miotający czarny proch. Dzieli sią na pistolety, rewolwery, karabiny, strzelby i garłacze. Są to konstrukcje ładowane odprzodowo (od strony lufy lub komory) amunicją rozdzielnego ładowania. Osobno aplikujemy kapiszon, proch i pociski.

Specyfikacja

Więcej informacji
EAN6090010145710
Gwarancja24 miesiące
Kaliber [cal].44
Kod producentaRNL44
MarkaPietta
ProducentPietta

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Rewolwer CP Pietta 1851 Colt Nord Navy de Lux .44