Rewolwer CP Uberti 1858 New Improved Army .44 8" Black

Uberti
001015353

Produkt dla osób pełnoletnich. Podczas zakupu poprosimy Cię o okazanie dowodu osobistego.

Doskonały rewolwer czarnoprochowy wyprodukowany przez cenioną markę Uberti. Dzięki zachowaniu wierności z oryginalną konstrukcją z 1858 roku nadaje się on jednakowo do strzelania rekreacyjnego, sportowego czy też do rekonstrukcji historycznych.

  • EAN: 6090010153531
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Kaliber [cal]: .44
  • Kod producenta: 0107
  • Marka: Uberti
  • Producent: Uberti
Przewiń do pełnej specyfikacji
2 199,00 zł
Icon/24/Status/check_circle_24 Copy
Brak w magazynie
Zapytaj o podobne produkty
001015353
rewolwer

Rewolwer CP Uberti 1858 New Improved Army .44 8" Black

Model Uberti New Improved Army kaliber 0,44 cala to współcześnie odtworzona, wierna replika rewolweru czarnoprochowego Remington 1858. Cechą wyróżniającą tę konstrukcję jest zastosowanie - w przeciwieństwie do modeli marki Colt, zamkniętego szkieletu od góry i dołu bębna nabojowego. Pozwoliło to na zwiększenie wytrzymałość broni oraz umożliwiło stosowanie większych nadważek prochu. Konstrukcja ta również cieszyła się uznaniem jako bardzo solidnie wykonana i niezwykle niezawodna. Cechowała ją również duża celność i pozwalała na wyjęcie bębna oraz wymianę go na załadowany co przyspieszało proces przeładowania. Model ten był szczególnie popularny w okresie kształtowania się państwa amerykańskiego - był używany między innymi podczas wojny secesyjnej. Polecamy go każdemu, kto interesuje się strzelectwem oraz dla miłośników broni czarnoprochowej czy kolekcjonerów. 

Rewolwer CP Uberti 1858 New Improved Army .44 8

Drewniana rękojeść oraz elegancka czarna oksyda

Konstrukcje marki Uberti cechują się zachowaniem wysokiej jakości oraz szczegółów charakterystycznych dla rewolwerów z okresu, w którym powstały. W modelu CP Uberti 1858 cały szkielet, lufę wraz z pobojczykiem oraz kurek wykonano ze stali pokrytej ciemną powłoką zabezpieczającą, która dodatkowo nadaje broni charakterystycznego, eleganckiego wyglądu. Kabłąk spustowy zaś wykonano ze mosiądzu. Rewolwer ma bardzo smukłą linię i jest dobrze wyważony. Specjalne zaokrąglenia na rogach szkieletu zapobiegają zahaczaniu o elementy odzieży oraz ułatwiają wyciąganie z kabury. Rękojeść składa się z dwóch osobnych okładzin wykonanych z malowanego drewna. Oktagonalna lufa o długości 203 cm (8 cali) jest wyposażona w klasyczny gwint o skoku 1:30". Pod lufą znajduje się składany stempel (pobojczyk).

Rewolwer Remington na stole

Spust pojedynczego działania (SA)

W rewolwerze zastosowano mechanizm uderzeniowy zgodny z historycznym modelem. Opiera się on o kurek oraz spust wyłącznie pojedynczego działania. W praktyce oznacza to, że język spustu odpowiada jedynie za zwolnienie kurka i musi być on każdorazowo ręcznie odciągany przed oddaniem kolejnego strzału. Dodatkowo powoduje to obrót bębna o kolejną pozycję i przygotowanie do kolejnego strzału. Jest to bardzo prosta konstrukcja wśród broni palnej, cechującą się małą ilością oraz intuicyjnym zastosowaniem. Warto zaznaczyć obecność pozycji półnapietego kurka. Służy ona jako forma zabezpieczenia i pozwala na załadowanie rewolweru bez ryzyka oddania przypadkowego strzału. Broń wyposażona jest w klasyczne przyrządy celownicze w postaci szczerbiny będącej podłużnym wycięciem w szkielecie oraz stałej, nieregulowanej muszki. 

Mężczyzna podczas jazdy konnej

Mechanizm inicjujący zapłon w CP Uberti 1858 New Improved Army .44 8" Black

Rewolwer CP Uberti 1858 New Improved Army .44 8" Black to klasyczny przykład broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania. Należy przez to rozumieć, że każdy element naboju - kula, ładunek miotający oraz spłonka są oddzielnymi elementami umieszczanymi bezpośrednio w komorze bębna, oraz na kominku. Proces ładowania broni jest stosunkowo długi jednak nadaje klimatu i sprawia dużo emocji co jest jednym z elementem strzelectwa czarnoprochowego. Dzięki zastosowaniu elementu odpalającego w postaci kapiszona możliwym jest w przypadku niewypału jego ponowne nałożenie. Warto pamiętać, że proces umiejscowienia ich na kominku należy wykonać na sam koniec, tu przed przygotowaniem się do strzału. Dzięki otwartej konstrukcji szkieletu ręczne obracanie bębna jest również ułatwione. 

Stos kapiszonow do broni czarnoprochowej

FAQ - Najczęściej zadawane pytania odnośnie broni czarnoprochowej

Dlaczego rewolwery czarnoprochowe są legalne?

Ustawa o Broni i Amunicji pozwala na posiadanie broni wyprodukowanej przed rokiem 1885 bądź współcześnie produkowanych replik takich konstrukcji bez konieczności uzyskiwania „pozwolenia na broń”. Jedynym warunkiem umożliwiającym zakup broni czarnoprochowej jest uzyskanie pełnoletności. Jednak należy pamiętać, że czarnoprochowce, choć nie wymagają zezwolenia, są uznawane za broń palną.

Gdzie można używać rewolwerów czarnoprochowych?

Rewolwery czarnoprochowe wprawdzie nie wymagają pozwolenia, jednak są klasyfikowane jako broń palna. Dlatego korzystamy z nich na strzelnicach. Strzelając rekreacyjnie z broni czarnoprochowej poza obiektami do tego wyznaczonymi (prócz zgłoszonych wcześniej imprez rekonstrukcyjnych), można spodziewać się interwencji służb. Sporne przypadki zwykle rozstrzyga sąd dlatego też apelujemy do zdrowego rozsądku

Co to jest broń czarnoprochowa?

Broń czarnoprochowa to rodzaj broni palnej wykorzystującej jako materiał miotający czarny proch. Dzieli sią na pistolety, rewolwery, karabiny, strzelby i garłacze. Są to konstrukcje ładowane odprzodowo (od strony lufy lub komory) amunicją rozdzielnego ładowania. Osobno aplikujemy kapiszon, proch i pociski.

Specyfikacja

Więcej informacji
EAN6090010153531
Gwarancja24 miesiące
Kaliber [cal].44
Kod producenta0107
MarkaUberti
ProducentUberti

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Rewolwer CP Uberti 1858 New Improved Army .44 8" Black