Pistolet CP Derringer Great Gun Chrom .54 6"

Great Gun
001015416

Produkt dla osób pełnoletnich. Podczas zakupu poprosimy Cię o okazanie dowodu osobistego.

Klasyczny kompaktowy rodzaj dwulufowego pistoletu powszechnie stosowanego na początku XIX wieku. Teraz dzięki marce Great gun i wysokiej jakości wykonania, także Ty możesz cieszyć się z przyjemności, jaka płynie ze strzelectwa czarnoprochowego.

  • EAN: 6090010154163
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Kaliber [cal]: .54
  • Kod producenta: 2646
  • Marka: Great Gun
  • Materiał korpusu: Stal chromowana/drewno
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 1 999,00 zł Regular Price 2 379,99 zł

Pistolet CP Derringer Great Gun Chrom .54 6"

Pistolet CP Derringer wersja chromowana z lufą o długości 6 cali to znakomita replika czarnoprochowa wykonana przez czeską markę Great Gun słynącą z wysokiej jakości swoich produktów. Konstrukcja ta jest popularnym kieszonkowym rodzajem pistoletu zarówno na terenie stanów zjednoczonych jak i europy. To właśnie przy użyciu jednego z modeli Derringer'a został zastrzelony słynny prezydent Abraham Lincoln. Cechą wyróżniającą tę broń na tle innych z epoki, jest zastosowanie dwóch luf ułożonych pionowo względem siebie. Pozwalało to na odpalenie pojedynczo każdej z nich lub oddaniu strzału z dwóch równocześnie, co zwiększało skuteczność. Konstrukcja taka miała wiele zalet - była prosta w wykonaniu i obsłudze oraz działała bardzo niezawodnie, pozwalają ładować dwa różne rodzaje amunicji. Dlatego też system ten jest do dzisiaj stosowany przykładowo w popularnych strzelbach łamanych tzw. ,,dwururkach". 6-calowa lufa jest gwintowana i pozwala na strzelanie kulami oraz pociskami ołowianymi typu: REAL .54 cala, Minie .533 cala czy MaxiBall .54 cala.  

Pistolet CP Derringer Great Gun Chrom .54 lufa 6 cali

Chromowane pokrycie i drewniany chwyt

Derringer Great Gun Chrom posiada metalową konstrukcję, która dla zwiększenia wytrzymałości pistoletu została dodatkowo pokryta specjalną powłoką z chromu. Zabezpiecza on konstrukcję przed korodowaniem metalu po kontakcie z nagarem prochu czarnego oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo nadaje broni eleganckiego wyglądu i ułatwia jej czyszczenie. Chwyt broni składa się z dwóch nakładek z drewna orzechowego przymocowanych śrubami z obu stron. Warto zaznaczyć, że model ten nie posiada typowego kabłąka spustowego, sam spust z kolei ma formę niewielkiego przycisku o krótkiej drodze do momentu ściągnięcia. 

Derringer podczas strzału

Spust pojedynczego działania (SA)

Zastosowano tutaj klasyczny i najprostszy mechanizm spustowy, w którym język spustowy odpowiada jedynie za opadnięcia kurka na mechanizm inicjujący. Pozwala to na bardzo precyzyjne oddawanie strzałów a sam spust porusza się na bardzo krótkim odcinku. Kurek należy po każdym strzale odciągnąć oraz posiada on specjalny obrotowy mechanizm pozwalając na odpalenie początkowo jednej lufy, a następnie po jego obróceniu - drugiej. Przyrządy celownicze mają postać klasycznej stałej muszki i szczerbinki charakterystycznych dla epoki, w której powstał pistolet. 

Lewa strona pistoletu derringer

Mechanizm inicjujący w pistolecie CP Derringer Great Gun 6"

CP Derringer Great Gun 6" jest klasycznym przykładem broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania. Należy przez to rozumieć, że każdy element naboju - kula, ładunek miotający oraz spłonka są oddzielnymi elementami umieszczanymi bezpośrednio w komorze lufy, oraz na dwóch kominkach. Proces ładowania broni odprzodowo jest stosunkowo długi jednak nadaje klimatu i sprawia dużo emocji co jest jednym z elementem strzelectwa czarnoprochowego. Dzięki zastosowaniu elementu odpalającego w postaci kapiszona możliwym jest w przypadku niewypału jego ponowne nałożenie. Warto pamiętać, że proces umiejscowienia ich na kominku należy wykonać na sam koniec, tu przed przygotowaniem się do strzału.

Stos kapiszonow do broni czarnoprochowej

Specyfikacja

Więcej informacji
EAN6090010154163
Gwarancja24 miesiące
Kaliber [cal].54
Kod producenta2646
MarkaGreat Gun
Materiał korpusuStal chromowana/drewno
ProducentGreat Gun

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pistolet CP Derringer Great Gun Chrom .54 6"