Latarka czołowa Petzl Tikkid Blue

001016076

Kompaktowa latarka czołowa przeznaczona do noszenia przez dzieci. Wyposażono ją w opaskę z motywem astronomicznym i zapobiegającą urazom oraz wyposażono w diodę LED o mocy 20 lumenów

  • Producent: Petzl
  • Kod producenta: E091BA00
  • Marka: Petzl
  • Strumień światła [lm]: 20
  • Wiązka światła: Regulowana
  • Zasięg maksymalny [m]: 7
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 89,99 zł Regular Price 135,00 zł
DostępnyDostępny
001016076

Latarka czołowa Petzl Tikkid Blue

Czołówka Petzl Tikkid Blue to specjalna latarka przeznaczona do noszenia przez dzieci w wieku powyżej 3 lat. Dzięki mocnej diodzie LED generuje ona szeroką wiązkę jasnego światła, umożliwiając tym samym czytanie po zmroku lub przemieszczanie się po domu czy na zewnątrz. Model ten został wyposażony w opatentowaną i regulowaną opaskę, która chroni przed samoistnym zawinięciem się na szyi a tym samym uduszeniem. Pojemnik na baterię został również zabezpieczony przed łatwym dostaniem się do jego wnętrza. Latarka na pasku posiada motywy związane z astronomią.

Latarka czołowa Petzl Tikkid Blue

Mocna dioda o sile do 20 lumenów

W prezentowanym modelu latarki zastosowano diodę LED generująca siłę nieprzekraczającą 20 lumenów. Ma to znaczenie zwłaszcza gdy urządzenie jest używane przez dziecko. Tak niewielka moc zmniejsza znacząco ryzyko foto-biologiczne i zapobiega tym samym uszkodzeniu wrażliwego wzorku. Szeroka wiązka pozwala na oświetlenie znacznego terenu przed użytkownikiem do 7 metrów. W trybie najsłabszym odległość ta spada do 3 metrów. Dodatkowo latarka Tikkid wyposażono w awaryjny tryb światła stroboskopowego widocznego na 1000 metrów przez 100 godzin. Konstrukcja posiada certyfikaty CE, CPSIA oraz szczelność przed wodą na poziomie IPX4.

Grupa rowerzystów podczas wyprawy z czołówkami

Zasilanie w czołówce Petzl Tikkid Blue

Latarka Petzl Tikkid posiada system HYBRID jest zasilana na dwa różne sposoby - poprzez załączone do zestawu 3 baterie AAA/LR03 lub akumulator CORE (dostępny jako akcesorium). Zwiększa to jej uniwersalność i pozwala na korzystanie ze źródła, które akurat jest dostępne. Konstrukcja jest też kompatybilna z akumulatorami Ni-MH oraz Li-Po, nie gwarantują one jednak pełnej stabilizacji światła. 

Latarka czołowa Petzl Tikkid Blue dioda

Specyfikacja

Więcej informacji
ProducentPetzl
Kod producentaE091BA00
MarkaPetzl
Strumień światła [lm]20
Wiązka światłaRegulowana
Zasięg maksymalny [m]7
Źródło światłaLED
Rodzaj zasilania3 baterie AAA/LR03, akumulator CORE, akumulator Ni-MH i Li-Po
Klasa odpornościIPX4
Czas pracy w najsłabszym trybie [h]160 h
Czas pracy w najmocniejszym trybie [h]61 h
Materiał korpusuTworzywo syntetyczne
KolorNiebieski
Waga [g]80
Informacje dodatkoweOpaska zapobiegająca zaciskowi na szyji
EAN3342540819771
Gwarancja24 miesiące