Filtr do wody Sawyer Mini Black

001017065

Prosty w użyciu i bardzo funkcjonalny filtr pozwalający na uzdatnienie wody ze źródeł czy ujęć wodnych o wątpliwej czystości. Niewielkie wymiary pozwalają zabierać go praktycznie wszędzie ze sobą a specjalny rodzaj filtra zapobiega przedostaniu się aż 99,9% szkodliwych mikrobów.

  • Producent: Sawyer
  • Kod producenta: SP105
  • Marka: Sawyer
  • Materiał korpusu: Polimerowy
  • Kolor: Czarny
  • Waga [g]: 57
Przewiń do pełnej specyfikacji
239,00 zł
DostępnyDostępny
001017065

Filtr do wody Sawyer Mini Black

Filtr wodny Sawyer Mini to niewielkie i bardzo lekkie urządzenie służące do szybkiego uzdatniania wody w terenie w celach spożywczych. Pozwala on na picie nieprzegotowanej lub nieoczyszczonej chemicznie wody bezpośrednio z je źródła jak potok, strumień czy nawet zbiornik wodny. Filtr tego typu znakomicie sprawdzają się podczas długich pieszych wycieczek, wypadów w teren o tematyce bushcraftowej czy survivalowej gdzie nie ma regularnego dostępu do czystego źródła wody. Główną zaletą takiego rozwiązania nad innymi formami oczyszczania cieczy ze szkodliwych mikroorganizmów jest brak konieczności rozpalania ognia w celu jej przegotowania oraz brak konieczności używania tabletek uzdatniających, które nie zawsze pozostają bez negatywnego wpływu na środowisko. Dlatego filtry marki Sawyer są jednymi z najchętniej używanych na świecie. 

Filtr do wody Sawyer Mini black
play klip

Dokonaj najlepszego wyboru

Zobacz film ukazujący zalety i najdrobniejsze szczegóły filtru do wody Sawyer Mini. Dowiedz się więcej i poznaj najważniejsze cechy, oglądając poniższy materiał wideo.

*Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i/lub regionu.

Specjalny materiał filtrujący Hollow-Fiber

Cechą charakterystyczną dla filtrów marki Sawyer jest wyposażenie ich w nowoczesny rodzaj membrany odfiltrowującej brud, szkodliwe cząsteczki oraz niebezpieczne dla zdrowia bakterie, pierwotniaki czy grzyby. Umożliwia on obniżenie poziomu mętności cieczy poprzez usuwanie cząstek powyżej 0,1 mikrona. Bakterie występujące w wodzie mają znacznie większe rozmiary - dla porównania pałeczki Coli ma rozmiar 0,8 mikrona. Dzięki temu zastosowanie tego specjalnego materiału filtrującego niweluje aż 99,9% mikrobów. Wytrzymałość konstrukcji pozwala na przefiltrowanie aż 370 000 litrów wody.

Kobieta pijąca odfiltrowaną wodę

Różnorodne kolory i zastosowanie filtra Sawyer Mini

Filtr Sawyer Mini można wykorzystać na kilka różnych sposobów: Pierwszym z nich jest bezpośrednie picie wody ze źródła lub ujęcia w formie filtra słomkowego, drugi sposób pozwala na nakręcenie go na gwint klasycznej butelki po napoju. Trzeci sposób opiera się o wykorzystanie złożonego systemu hydracyjnego z bukłakiem. Dodatkowo produkty marki Sawyer występują w różnych formach kolorystycznych, co pozwoli na dopasowanie zakupu pod osobiste preferencje. W zestawie otrzymujesz: 1 filtr, 1 woreczek na wodę 470 ml, słomkę o długości 17 cm, 1 strzykawkę do czyszczenia oraz instrukcję użytkowania i konserwacji produktu. 

Filtr do wody Sawyer Mini Blue różne rodzaje

Specyfikacja

Więcej informacji
ProducentSawyer
Kod producentaSP105
MarkaSawyer
Materiał korpusuPolimerowy
KolorCzarny
Waga [g]57
Informacje dodatkoweSkuteczna ochrona w 99% przed bakteriami o wielkości powyżej 0,1 mikrona
EAN050716001051
Gwarancja24 miesiące