Test diagnostyczny Acerbi sprawdź kleszcza

Acerbi
001017180

Prosty i szybki test diagnozujący zakażenie kleszcza bateria Borellia. Dzięki oparciu o reakcję łańcuchowej polimerazy DNA (PCR) cechuj się on bardzo wysoką czułością oraz dokładnością badania. Jest też niezwykle prosty u użyciu.

  • EAN: 5903714964000
  • Kod producenta: Sprawdź kleszcza
  • Marka: Acerbi
  • Materiał korpusu: Polimerowy
  • Producent: Acerbi
  • Rodzaj substancji: Płyn
Przewiń do pełnej specyfikacji
35,99 zł
Produkt dostępny
001017180

Test diagnostyczny Acerbi sprawdź kleszcza

Kleszcze to niebezpieczne pasożytnicze pajęczaki żywiące się krwią zwierząt oraz ludzi. Dzięki wyspecjalizowanym metodom oraz organom są w stanie wyczuć swoją ofiarę już z dużej odległości, a co gorsza - potrafią ulokować się miejscach najczęściej odwiedzanych przez potencjalne ofiary. Niestety ugryzienia kleszczy potrafią nieść ze sobą nie tylko przykre skutki uboczne w postaci bólu i zaczerwienienia, ale także poważnych chorób odkleszczowych. Jedna z nich jest borelioza wywoływana przez bakterię Borellia Burgdorferi. Choroba ta, co roku dotyka wiele osób a zbyt późno wykryta może mieć poważne następstwa. Teraz dzięki niemieckiej inżynierii udało się stworzyć kieszonkowy test laboratoryjny, który zawczasu jest w stanie wyryć krętki bakterii miejscu wkłucia się kleszcza i podać wynik już w 10 minut co może uchronić zdrowie i przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się infekcji. 

Test diagnostyczny Acerbi sprawdź kleszcza

Duża czułość testu PCR Acerbi Sprawdź kleszcza 

Test Acerbi opiera się na wykrywaniu materiału genetycznego bakterii w niewielkiej ilości krwi, która została wyssana przez kleszcza i zmieszana z jego śliną. Dzięki temu posiada on bardzo dużą swoistość (95,83%) oraz czułość (92,86%) co zwiększa jego wiarygodność. Test ten wykrywa 4 najbardziej popularne odmiany Boreliozy występujące w kleszczach: B. garinii, B. afzelii, B. burgdorferi sensu stricto i B. spielmanii. Wynik jest tak samo wiarygodny jak podczas badania laboratoryjnego a przy tym znacznie tańszy. Do badania można używać zarówno dorosłe kleszcze jak i nimfy. Przy dużej ilości insektów można przebadać nawet większą liczbę. Test jest jednorazowego użytku.

Kleszcz na skórze

Specyfikacja

Więcej informacji
EAN5903714964000
Kod producentaSprawdź kleszcza
MarkaAcerbi
Materiał korpusuPolimerowy
ProducentAcerbi
Rodzaj substancjiPłyn

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Test diagnostyczny Acerbi sprawdź kleszcza