Bardzo dobry nóż składany, który z pewnością będzie świetnym uzupełnieniem Twojego ekwipunku EDC. Zaopatrzono w ostrze o antykorozyjnych właściwościach oraz w ergonomiczną, wygodną rękojeść z tworzywa o właściwościach antypoślizgowych ułatwiającą pracę z nim.
Nóż składany z częściowo ząbkowanym ostrzem wykonanym ze stali nierdzewnej 8Cr14MoV. Dobre właściwości tnące ostrza zapewnia wykończenie szlifem wklęsłym. Szybkie wysunięcie ostrza za pomocą kciuka możliwe jest za pośrednictwem obustronnego kołka w głowni. Ułatwia to obsługę noża bez względu na to, czy użytkownik otwiera go prawą, czy lewą ręką. Przed niekontrolowanym zamknięciem się ostrza w czasie pracy chroni blokada liner lock, która dodatkowo może zostać zabezpieczona systemem LAWKS. Nóż po rozłożeniu osiąga długość 229 mm, a jego waga to 173 gram.
Rękojeść zaopatrzono w głębokie wcięcie na palec, dzięki któremu nóż doskonale leży w dłoni. Chropowata faktura okładzin z zytelu zapewnia dobrą przyczepność niezależnie od panujących warunków pogodowych. Jako uzupełnienie całej konstrukcji dodano stalowy klips pokryty czarną powłoką teflonową. Umożliwia on przymocowanie foldera do krawędzi kieszeni lub ekwipunku. W zestawie z nożem znajduje się również zapasowy klips wraz z kompletem śrubek.
Zobacz film ukazujący recenzję noży marki CRKT. Dowiedz się więcej i zobacz przygotowany przez nas materiał.
Kolor | Pomarańczowy |
---|---|
Długość [mm] | 229 |
Długość ostrza [mm] | 95 |
EAN | 794023005219 |
Gwarancja | 24 miesiące |
Klips do noszenia | Tak |
Kod producenta | 7914OR |
Marka | CRKT |
Materiał rękojeści | Zytel |
Producent | CRKT |
Profil głowni | Clip point |
Rodzaj blokady | Liner Lock + Lawks |
Rodzaj głowni | Składana |
Rodzaj ostrza | Częściowo ząbkowane |
Rodzaj stali | 8Cr14MoV |
Sposób otwierania | Manualny |
Waga [g] | 173 |