Pistolet CP Derringer Great Gun .45 6"

Derringer
001036618

Produkt dla osób pełnoletnich. Podczas zakupu poprosimy Cię o okazanie dowodu osobistego.

Klasyczny kompaktowy rodzaj dwulufowego pistoletu powszechnie stosowanego na początku XIX wieku. Teraz dzięki marce Great gun i wysokiej jakości wykonania, także Ty możesz cieszyć się z przyjemności, jaka płynie ze strzelectwa czarnoprochowego.

  • EAN: 6090010366184
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Kaliber [cal]: .45
  • Kod producenta: SA1799
  • Marka: Derringer
  • Producent: Great Gun
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 2 199,99 zł Regular Price 2 359,99 zł
Icon/24/Status/check_circle_24 Copy
Brak w magazynie
Zapytaj o podobne produkty
001036618

Pistolet CP Derringer Great Gun .45 6"

Pistolet CP Derringer wersja chromowana z lufą o długości 6 cali to znakomita replika czarnoprochowa wykonana przez czeską markę Great Gun słynącą z wysokiej jakości swoich produktów. Konstrukcja ta jest popularnym rodzajem pistoletu o długiej historii. Cechą charakterystyczną tej broni jest zastosowanie luf ułożonych pionowo względem siebie. Umożliwia to odpalenie ładunku pojedynczo lub oddaniu strzału z dwóch luf równocześnie. Zaletą takiej konstrukcji jest jej proste wykonanie, łatwa obsługa i niezawodne działanie. Dlatego też system ten jest do dzisiaj stosowany przykładowo w popularnych strzelbach łamanych. Pistolet ma 6-calowa gwintowaną lufę i pozwala na strzelanie kulami oraz pociskami ołowianymi typu: REAL .54 lub .435 na Flejtuchu. 

Pistolet CP Derringer Great Gun .45 6 cali

Mechanizm spustowy pojedynczego działania

Zastosowano tutaj klasyczny i najprostszy mechanizm spustowy, w którym język spustowy odpowiada za opadnięcia kurka na mechanizm inicjujący. Pozwala to na bardzo precyzyjne oddawanie strzałów. Kurek należy po każdym przeładowaniu ręcznie odciągnąć. Ma on również specjalny obrotowy mechanizm pozwalając na odpalenie początkowo jednej lufy, a następnie po jego obróceniu - drugiej. Przyrządy celownicze mają postać klasycznej stałej muszki i szczerbinki charakterystycznych dla epoki, w której powstał pistolet. 

Pistolet CP Derringer Great Gun .45 6 cali

Mechanizm inicjujący w pistolecie CP Derringer Great Gun 6"

CP Derringer Great Gun 6" jest klasycznym przykładem broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania. Należy przez to rozumieć, że każdy element naboju - kula, ładunek miotający oraz spłonka są oddzielnymi elementami umieszczanymi bezpośrednio w komorze lufy, oraz na dwóch kominkach. Proces ładowania broni odprzodowo jest stosunkowo długi jednak nadaje klimatu i sprawia dużo emocji co jest jednym z elementem strzelectwa czarnoprochowego. Dzięki zastosowaniu elementu odpalającego w postaci kapiszona możliwym jest w przypadku niewypału jego ponowne nałożenie. Warto pamiętać, że proces umiejscowienia ich na kominku należy wykonać na sam koniec, tu przed przygotowaniem się do strzału.

Stos kapiszonow do broni czarnoprochowej

Specyfikacja

Więcej informacji
EAN6090010366184
Gwarancja24 miesiące
Kaliber [cal].45
Kod producentaSA1799
MarkaDerringer
ProducentGreat Gun

Opinie

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pistolet CP Derringer Great Gun .45 6"