Pistolet CP Derringer Great Gun .45 3,5"

Great Gun
001102927

Produkt dla osób pełnoletnich. Podczas zakupu poprosimy Cię o okazanie dowodu osobistego.

Klasyczny rodzaj Derringer'a czarnoprochowego. Teraz dzięki marce Great gun i wysokiej jakości wykonania, także Ty możesz cieszyć się z przyjemności, jaka płynie ze strzelectwa czarnoprochowego.

  • Producent: Great Gun
  • Kod producenta: SA463
  • Marka: Great Gun
  • Kaliber [cal]: .45
  • EAN: 6090011029279
  • Gwarancja: 24 miesiące
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 1 589,00 zł Regular Price 1 899,00 zł
Icon/24/Status/check_circle_24 Copy
Brak w magazynie
Zapytaj o podobne produkty
001102927

Pistolet CP Derringer Great Gun .45 3,5"

Pistolet CP Derringer w wersji z lufą o długości 3,5 cala to wierna replika czarnoprochowa wykonana przez czeską markę Great Gun. Konstrukcja ta jest popularnym kieszonkowym rodzajem pistoletu. Cechą charakterystyczną dla tej broni jest zastosowanie dwóch luf ułożonych pionowo względem siebie. Pozwalało to na odpalenie pojedynczo każdej z nich lub oddaniu strzału z dwóch równocześnie. Konstrukcja taka miała wiele zalet - była prosta w wykonaniu i obsłudze oraz działała bardzo niezawodnie, pozwalają ładować dwa różne rodzaje amunicji. Dlatego też system ten jest do dzisiaj stosowany przykładowo w popularnych strzelbach łamanych. Model wyposażony jest w lufę gwintowaną 3,5". Zalecana amunicja - 0,85-1,2 g prochu REAL .45 lub kula .451 cala. 

Pistolet CP Derringer Great Gun

Solidne wykonanie oraz system spustowy 

Pistolet wyposażony jest w metalową konstrukcję, która dla zwiększenia wytrzymałości została dodatkowo pokryta specjalną powłoką. Zabezpiecza on konstrukcję przed korodowaniem metalu po kontakcie z nagarem prochu czarnego oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Chwyt broni składa się z dwóch nakładek z drewna orzechowego przymocowanych śrubami z obu stron. Warto zaznaczyć, że model ten nie posiada typowego kabłąka spustowego, sam spust z kolei ma formę niewielkiego przycisku o krótkiej drodze do momentu ściągnięcia - Single Action. Kurek należy po każdym strzale odciągnąć i ma on specjalny obrotowy mechanizm pozwalając na odpalenie początkowo jednej lufy, a następnie po jego obróceniu - drugiej. Przyrządy celownicze mają postać klasycznej stałej muszki i szczerbinki charakterystycznych dla epoki, w której powstał pistolet. 

Derringer na stole

Mechanizm inicjujący oparty o kapiszony

Prezentowany model jest klasycznym przykładem broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania. Należy przez to rozumieć, że każdy element naboju - kula, ładunek miotający oraz spłonka są oddzielnymi elementami umieszczanymi bezpośrednio w komorze i na kominku. Proces ładowania broni jest stosunkowo długi jednak nadaje klimatu i sprawia dużo emocji co jest jednym z elementem strzelectwa czarnoprochowego. Dzięki zastosowaniu elementu odpalającego w postaci kapiszona możliwym jest w przypadku niewypału jego ponowne nałożenie. Warto pamiętać, że proces umiejscowienia ich na kominku należy wykonać na sam koniec, tu przed przygotowaniem się do strzału.

Stos kapiszonow do broni czarnoprochowej

Specyfikacja

Więcej informacji
ProducentGreat Gun
Kod producentaSA463
MarkaGreat Gun
Kaliber [cal].45
EAN6090011029279
Gwarancja24 miesiące