Rewolwer CP Pietta 1858 Rem. New Model Army .44 INOX

Pietta
001102936

Produkt dla osób pełnoletnich. Podczas zakupu poprosimy Cię o okazanie dowodu osobistego.

Legendarny model Remingtona na proch czarny. Cechuje go eleganckie wykończenie ze stali nierdzewnej i dbałość o każdy szczegół. Model polecany szczególnie pasjonatom oraz kolekcjonerom.

  • Producent: Pietta
  • Kod producenta: RGS44
  • Marka: Pietta
  • Kaliber [cal]: .44
  • Skok gwintu [cal]: 1:18''
  • Zalecana kula: Kula ołowiana
Przewiń do pełnej specyfikacji
Cena promocyjna 2 289,00 zł Regular Price 2 699,00 zł
DostępnyDostępny
001102936
rewolwer

Rewolwer CP Pietta 1858 Rem. New Model Army .44 INOX

Rewolwer CP Pietta 1858 Rem. New Model Army .44 to wiernie odtworzona replika na proch czarny rewolweru konstrukcji Remingtona. Cechą charakterystyczną, która wyróżniała go na tle innych, konkurencyjnych konstrukcji był zamknięty od góry szkielet. Przekładało się to na zwiększoną wytrzymałość w trudnych warunkach polowych czy też przy stosowaniu większych nadważek prochu. New Model Army był jedna z bardziej udanych konstrukcji również z uwagi na swoją niezawodność oraz celność. Przedstawiona wersja wyposażona jest w standardową lufę 8"(203 mm) i skoku gwintu 30". Pod lufą umieszczony jest na stałe stempel, ułatwiający ładowanie rewolweru. Model dedykowany jest głównie miłośnikom broni czarnoprochowej i kolekcjonerom. 

Rewolwer CP Pietta 1858 Rem. New Model Army .44 INOX

Solidne wykonanie i precyzja

Rewolwer wykonano z dwóch zasadniczych rodzajów materiału. Zespół lufy wraz z pobojczykiem, bębnem i jego tylcem wraz z mechanizmem kurkowym to wytrzymała stal nierdzewna. Kabłąk spustowy wykonany z mosiądzu. Nowoczesne technologie produkcyjne, jakimi dysponuje marka Pietta pozwoliło na zwiększenie wytrzymałości poszczególnych elementów konstrukcji. Rękojeść to gładkie drewno orzechowe złożone z dwóch identycznych połówek.

Rewolwer czarnoprochowy

Spust pojedynczego działania (SA)

W rewolwerze zastosowano mechanizm uderzeniowy pojedynczego działania, który jest zgodny z historycznym modelem. W praktyce oznacza to, że język spustu odpowiada jedynie za zwolnienie kurka. Przed oddaniem każdego strzału należy ręcznie odciągnąć kurek. Dodatkowo powoduje to obrót bębna o kolejną pozycję i przygotowanie do kolejnego strzału. Warto zaznaczyć obecność pozycji półnapietego kurka. Służy ona jako forma zabezpieczenia i pozwala na załadowanie rewolweru bez ryzyka oddania przypadkowego strzału. Broń wyposażona jest też w klasyczne przyrządy celownicze w postaci niewielkiej szczerbiny oraz stałej muszki. 

Rewolwer na stole

Mechanizm inicjujący oparty o kapiszony

Prezentowany model jest klasycznym przykładem broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania. Należy przez to rozumieć, że każdy element naboju - kula, ładunek miotający oraz spłonka są oddzielnymi elementami umieszczanymi bezpośrednio w komorze bębna, oraz na kominku. Proces ładowania broni jest stosunkowo długi jednak nadaje klimatu i sprawia dużo emocji co jest jednym z elementem strzelectwa czarnoprochowego. Dzięki zastosowaniu elementu odpalającego w postaci kapiszona możliwym jest w przypadku niewypału jego ponowne nałożenie. Warto pamiętać, że proces umiejscowienia ich na kominku należy wykonać na sam koniec, tu przed przygotowaniem się do strzału. Dzięki otwartej konstrukcji szkieletu ręczne obracanie bębna jest również ułatwione. 

Stos kapiszonow do broni czarnoprochowej

Specyfikacja

Więcej informacji
ProducentPietta
Kod producentaRGS44
MarkaPietta
Kaliber [cal].44
Skok gwintu [cal]1:18''
Zalecana kulaKula ołowiana
Kształt lufyOktagonalna
ZapłonKapiszonowy
EAN6090011029361
Gwarancja24 miesiące