Pistolety ASG elektryczne

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

3 produkty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

3 produkty

Pistolety ASG elektryczne – jak wybrać „boczniaka” na kulki?

Po co nam krótka replika ASG?

Przygotowując ekwipunek na airsoftowe pole walki, warto poświęcić czas na dobór właściwych replik. Oczywiście pierwszym, co przychodzi na myśl, jest broń główna. W zależności od odgrywanego scenariusza i roli, w której będziemy występować, może to być replika karabinka szturmowego, maszynowego lub karabinu snajperskiego.

Jednak, jak w prawdziwym życiu, może się zdarzyć, że staniemy przed koniecznością konfrontacji z przeciwnikami na bardzo krótkim dystansie (CQB) albo skończy się nam amunicja w replice broni głównej. Wtedy, podobnie jak w grach komputerowych, szybciej jest przejść na broń boczną. Gotowość do kontynuacji walki często może przesądzić o sukcesie bądź porażce naszej drużyny. Replika boczna przyda się zwłaszcza wtedy, gdy wchodzimy do budynku i nasza główna broń jest za mocna.

Jakie pistolety ASG?

Pistolety ASG (airsoft guns) to repliki wiernie odwzorowujące wyglądem prawdziwą broń palną. W zależności od konstrukcji mogą symulować pracę zamka oraz wystrzeliwać cały magazynek kulek bez potrzeby przeładowywania. Różnią się przede wszystkim sposobem działania.

Na rynku są dostępne konstrukcje o napędzie elektrycznym, gazowym oraz sprężynowym. Każda ma swoje wady i zalety. Pistolety sprężynowe wymagają ręcznego przeładowania po każdym strzale, gazowe – wymiany kapsuł CO2 lub uzupełniania propanu (green gas) z butli, natomiast elektryczne do pracy potrzebują prądu.

ASG elektryczne

Pistolety elektryczne na kulki to dobre i niedrogie rozwiązanie, które sprawdzi się na większości airsoftowych pól bitew. Potrafią zaskakująco celnie wypluwać 6-mm kulki bb, trafiając przeciwnika z odległości kilkunastu metrów. Strzał następuje po sprężeniu powietrza w cylindrze przez tłok ze sprężyną, naciągane przez silniczek elektryczny za pomocą przekładni (gearbox). Tor lotu kulek, podobnie jak w replikach gazowych, ustabilizuje system hop-up.

Takie rozwiązanie, znane z replik broni głównej, dobrze sprawdza się również w replikach pistoletów. Zasilanie w postaci akumulatorów lub baterii mieści się często pod zamkiem, wzdłuż lufy. Pozwala to na ułatwiony dostęp do ogniw, ich wymianę bądź doładowanie. Może być to istotne, jeśli chcemy więcej strzelać.

Pistolety AEG elektryczne z Blow-Back?

Poszukując repliki bocznej, często zwracamy uwagę na realizm. Dlatego ważne jest to, aby nasze zabawki mogły imitować pracę zamka. Również modele elektryczne (airsoft electric guns, AEG) zapewniają taką możliwość. Jeśli chcemy poczuć w dłoni pracujący przy strzale pistolet, warto się upewnić, czy wybrana replika ma taką funkcję. Należy również pamiętać, że takie rozwiązanie pochłonie dodatkowe ilości energii elektrycznej.

Z elektryków można strzelać zarówno ogniem pojedynczym, jak i ciągłym. W zależności od ustawienia replika może zasypać przeciwnika prawdziwą lawiną kulek, błyskawicznie opróżniając magazynek.

ASG gazowe czy elektryczne?

To złożone pytanie. Każda z tych konstrukcji ma swoje wady i zalety. Elektryki są zwykle uznawane za tanie repliki ASG. Faktycznie, z racji zastosowania mniejszej ilości elementów ruchomych, są zwykle tańsze w wykonaniu. Jednak często mają przewagę, zwłaszcza nad modelami na green gas. Szczególnie widać to zimą, gdy temperatura spada poniżej zera. Na mrozie może dojść do zjawiska „syfonowania”, które spowoduje, że ze zbiornika ucieknie cały gaz. Replika elektryczna w tych samych warunkach będzie działać bez zarzutu.

Modele bez systemu Blow Back będą też łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Mniej ruchomych elementów powoduje, że zanieczyszczenia mają mniej potencjalnych kanałów penetracji mechanizmów.