Pistolety maszynowe ASG CO2

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Pistolety maszynowe ASG CO2

Rzut okiem na pistolety maszynowe ASG CO2

Pistolety maszynowe ASG to częsty wybór miłośników airsoftu. Niewielkie, lekkie i poręczne, zapewniają sporą siłę ognia, zwłaszcza na bliskich dystansach. Doskonale nadają się więc do walki w przestrzeniach zamkniętych (CQB – close quarter battle), czyli do ćwiczenia tzw. czarnej (miejskiej) taktyki. Przydadzą się też w okopach, czasem w terenach gęsto zalesionych.

Repliki pistoletów maszynowych CO2 zazwyczaj wiernie imitują oryginały. Wykonuje się je – podobnie jak broń ostrą – z polimerów i metalu. Posiadają ruchome elementy, szyny montażowe, odpowiednią wagę i gabaryty.

Pistolety maszynowe CO2 do airsoftu powinny zainteresować zwłaszcza grupy rekonstruujące współczesne jednostki specjalne (na przykład GROM lub SEAL). Na naszej stronie znajdziecie repliki (dajmy na to pistolet maszynowy H&K MP5 K CO2 6 mm), które są wykorzystywane właśnie w tych elitarnych formacjach.

Czym różni się pistolet maszynowy na gaz od tzw. elektryka?

Na stronie Combat.pl znajdziecie pistolety ASG napędzane gazem lub energią elektryczną. Przyjrzyjmy się obu typom nieco bliżej. Repliki gazowe może zasilać albo dwutlenek węgla albo tzw. green gas. Oba rozwiązania mają, rzecz jasna, swoje wady i zalety.

Repliki zasilane CO2

CO2 da nam po pierwsze większą energię wylotową – około 400 fps-ów (stóp na sekundę). Po drugie kapsułki z dwutlenkiem węgla są dość tanie. Po trzecie są niewielkie, zatem łatwo je transportować. Nieco kłopotliwa może być wymiana pojemniczka w trakcie rozgrywki, zwłaszcza dynamicznej. Po czwarte CO2 dość dobrze znosi niskie temperatury.

Repliki na green gas

Rozprężający się green gas nadaje kulkom nieco mniejszą moc – około 350 fps-ów. Łatwiej go uzupełnić. Wystarczy przytknąć pojemnik do zaworu w korpusie broni i nabić ją tak, jak nabija się zapalniczkę. Pojemnik nie jest jednak mały, a dobrze byłoby mieć go na podorędziu. Dodajmy, że green gas jest droższy niż CO2, ale wolniej zużywa uszczelki w replice.


Oba gazy mają więc plusy dodatnie i plusy ujemne. Wybór należy oczywiście do Was.

Repliki elektryczne

Elektryczne pistolety maszynowe ASG działają na nieco innej zasadzie niż ich wyżej opisani „kuzyni”. Tu kulkę wyrzuca powietrze, sprężone przez napędzany elektrycznie tłok. Główną zaletą „elektryków” jest możliwość prowadzenia ognia ciągłego. Repliki zasila bateria, którą trzeba co jakiś czas ładować. Ich moc jest zazwyczaj nieco mniejsza, niż gazowych odpowiedników.

Pistolety maszynowe ASG CO2 – rzut okiem na klasykę

Przyjrzyjmy się teraz H&K MP5 K – airsoftowej wersji klasycznego pistoletu maszynowego. Konstrukcja tego napędzanego CO2 peemu jest solidna i mocna. MP5 strzela w trybie ognia pojedynczego, posiada ruchomy zamek (tzw. blow-back). Producent zadbał nawet o detale – po podpięciu nowego magazynka pistolet należy przeładować. Mechanizm spustowy pozwala na oddawanie precyzyjnych strzałów. Na grzbiecie szkieletu umieszczono nacięcia umożliwiające montaż szyny Picantinny. Jednym słowem, ten H&K to zabawka warta swojej ceny.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje pistolet maszynowy ASG CO2?

Najtańsze modele kosztują mniej niż 200 złotych. Za najdroższe zapłacicie nawet kilka tysięcy.

Jaki pistolet maszynowy wybrać?

Kupując pistolet maszynowy ASG CO2 warto zwrócić uwagę na jego moc (czyli na FPS-y), szybkostrzelność, jakość wykonania kluczowych podzespołów, wagę i gabaryty, dostępność części zamiennych oraz na możliwości jego modyfikowania („tuningowania”).